• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
Неділя, 22 Лютого, 2026
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

277 українських воїнів звільнені з російського полону

Опубліковано: 19 Квітня, 2025
A A
277 воїнів звільнені з російського полону

Фото Офіс Президента

277 воїнів звільнені з російського полону. Сьогодні, 19 квітня 2025 року, відбулася одна з найбільших за останній час операцій з повернення українських військовополонених. Про це пише УП.

На рідну землю ступили 277 захисників України, які тривалий час перебували в російському полоні. Із загальної кількості звільнених 246 воїнів повернулися додому в рамках офіційного обміну, а ще 31 захисника вдалося визволити поза межами обмінної процедури.

Обличчя звільнення: хто ті герої, що повернулися додому

Повернуті з полону воїни представляють різні військові формування – це бійці Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної спеціальної служби транспорту та прикордонники. Багато з них пройшли крізь найгарячіші точки російсько-української війни. Захисники Маріуполя, учасники боїв на Донеччині, Херсонщині, Запоріжжі та Луганщині – вони тримали оборону на найскладніших напрямках.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомляє, що більшість звільнених – молоді люди, народжені після 2000 року. Особливо зворушливим є повернення жінки-військовослужбовиці, яка перебувала в неволі з травня 2022 року, майже три роки страждаючи від умов російського полону.

Серед звільнених переважають воїни рядового та сержантського складу – їх 268 осіб. Разом з ними повернулися й 9 офіцерів, що керували підрозділами в найважчі моменти оборони українських територій.

Міжнародна співпраця та динаміка обмінів

Президент Володимир Зеленський, оголошуючи про успішне повернення захисників, особливо відзначив роль Об’єднаних Арабських Еміратів у посередництві цього процесу. Це підкреслює важливість міжнародної дипломатії у вирішенні гуманітарних питань, пов’язаних із війною.

Поточний обмін став уже четвертим від початку 2025 року та 63-м з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Лише за минулі місяці поточного року з російської неволі повернулися 596 українців через механізми обмінів, а ще 53 захисники були визволені в результаті інших операцій.

Загальна статистика повернення наших громадян вражає: з березня 2022 року завдяки зусиллям Координаційного штабу з російської неволі визволено 4552 українських громадян в рамках організованих обмінів. Поза офіційними обмінами вдалося повернути додому ще 529 осіб.

277 воїнів звільнені з російського полону

Кожне повернення полонених – це не просто цифра в статистиці, а справжня перемога життя над смертю, свободи над неволею. За кожним звільненим стоять місяці кропіткої роботи дипломатів, розвідників та інших фахівців, імена яких часто залишаються невідомими широкому загалу.

Повернення наших захисників додому – це важливий крок у відновленні справедливості та нагадування всьому світу про те, що Україна не залишає своїх і бореться за кожного воїна до останнього.

Ми писали також: У Тернополі колишній полонений захисник вперше став батьком.

У Тернополі колишній полонений захисник вперше став батьком

Теми: військоГоловнеобмінполонСПЕЦТЕМА: Війна з рф

Перегляньте Також

П’яний водій Mercedes забрав життя двох рятувальників
NEWS

Трагедія на Об’їзній Тернополя: п’яний водій Mercedes забрав життя двох рятувальників

22.02.2026
Що задекларував ексголова Тернопільської ОДА
NEWS

Що задекларував ексголова Тернопільської ОДА В’ячеслав Негода

21.02.2026
Відійшов у засвіти науковець Євген Кальба
NEWS

Відійшов у засвіти науковець з Тернопільщини Євген Кальба

21.02.2026
У Тернополі працюватиме снігоочисна техніка
NEWS

Протягом вихідних у Тернополі працюватиме снігоочисна техніка

20.02.2026
Як наші студенти тримали в страху радянські спецслужби
NEWS

Тернопільський гарт у Львові: як наші студенти-політехніки тримали в страху радянські спецслужби

20.02.2026
Хто з тернополян має право на безкоштовне зубопротезування
NEWS

Хто з тернополян має право на безкоштовне зубопротезування у 2026 році

19.02.2026
завантажити ще
Наступний допис
Захисник Дмитро Дерлиця повернувся з полону

У Великогаївській громаді захисник Дмитро Дерлиця повернувся з полону

Тернопільщина провела в останню путь Володимира Мандзюка

Тернопільщина провела в останню путь захисника Володимира Мандзюка

Свіжі публікації

П’яний водій Mercedes забрав життя двох рятувальників

Трагедія на Об’їзній Тернополя: п’яний водій Mercedes забрав життя двох рятувальників

22.02.2026
Що задекларував ексголова Тернопільської ОДА

Що задекларував ексголова Тернопільської ОДА В’ячеслав Негода

21.02.2026
Відійшов у засвіти науковець Євген Кальба

Відійшов у засвіти науковець з Тернопільщини Євген Кальба

21.02.2026
У Тернополі працюватиме снігоочисна техніка

Протягом вихідних у Тернополі працюватиме снігоочисна техніка

20.02.2026
підлітки

Більшість підлітків і понад дві третини дорослих уже мали щонайменше один інцидент, пов’язаний із безпекою даних

20.02.2026
Опілля різдвяне Опілля різдвяне Опілля різдвяне
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe

Популярне

  • Легенда тернопільського біатлону починає життя з нуля

    Чому легенда тернопільського біатлону починає життя з нуля? Відверте інтерв’ю Олени Підгрушної

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • «Як квочка курчат», або чому «крила» отця Філюка мають бути пристебнуті

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Власний дім у чотири роки: зірковий тернополянин Віктор Павлік придбав нерухомість для сина

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Володимир Золкін сидів за убивство, та чому не все так просто з допитами полонених орків: скандальне викриття блогера

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Хто з тернополян має право на безкоштовне зубопротезування у 2026 році

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Тернет - інтернет провайдер
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.