• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
Середа, 27 Серпня, 2025
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

Весна! Неадекватні мешканці Тернопільщини знову палять траву…

Опубліковано: 18 Березня, 2023
A A
Весна! Неадекватні мешканці Тернопільщини знову палять траву…

Весна все впевненіше починає входити у свої права. Разом з цим росте кількість пожеж в природних екосистемах.

Всупереч заборонам горе-господарі продовжують палити суху траву, провокуючи виникнення масштабних пожеж. Їх не спиняє ні те, що пожежі внаслідок підпалів можуть вийти з-під контролю, а продукти горіння є шкідливими для здоров’я. Не спиняє їх навіть воєнний стан в Україні. Від ворожих бомб палає українська земля, а місцеві палії допомагають нищити навкруги усе живе!

З початку року, на Тернопільщині рятувальники вже ліквідували 16 пожеж на відкритих територіях, при цьому постраждало понад 9 гектарів землі!

Самовільне спалювання листя та сухої трави становить загрозу для людського здоров’я, адже листя, що тліє без доступу кисню, виділяє хімічні сполуки, здатні викликати у людини різні захворювання, зокрема рак.

Випалювання рослинності також призводить до руйнації ґрунтового покриву та його збідніння. Вогонь знищує насіння й коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їхнього коріння. При стихійному спалюванні трави вогонь може охопити великі території та спричинити знищення диких рослин і тварин. Крім того, існує загроза лісових пожеж і займання житлових будинків, а також короткого замикання, якщо поблизу проходять високовольтні лінії електропередачі. Окрім того, ресурси, які могли б використовуватись для надання допомоги людям, що страждають від нападу агресора, рятувальники вимушені витрачати на ліквідацію наслідків навмисних підпалів.

Нагадаємо, у квітні 2020 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу)». Закон посилює відповідальність за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків.

Законом внесені зміни до статей 77 та 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими встановлено штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах в розмірі від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, що призвело до виникнення лісової пожежі, карається штрафом у розмірі від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках, у смугах біля автомобільних доріг і залізниць та у парках тягне за собою штраф у розмірі від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також закон внесені зміни до статей 241 та 245 Кримінального кодексу України, згідно з якими штрафи за забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами тепер становлять від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом встановлені штрафи до 5400-9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

А у березні 2022 року внесені зміни до Кримінального кодексу України, якими передбачено посилення відповідальності за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Зокрема, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів додано також навмисні підпали, зокрема, й сухої рослинності. Для порушників передбачено покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Вкотре закликаємо громадян залишатись людьми та припинити спалювати суху траву, листя та сміття на власних присадибних ділянках. Адже паління сухої трави це злочин, який є особливо важким у час війни.

Джерело: За Збручем
Теми: Головнеекологіяпалять траву

Перегляньте Також

Священника московського патріархату мобілізували до ЗСУ
NEWS

Священника московського патріархату мобілізували до ЗСУ пiд чaс пiшoї хoди

27.08.2025
На війні загинув захисник Леонід Лучніков
NEWS

На війні загинув захисник з Байковецької громади Леонід Лучніков

27.08.2025
На фронті загинув захисник Сергій Канюка
NEWS

На фронті загинув захисник Сергій Канюка з Вишнівецької громади

27.08.2025
На війні загинув захисник Володимир Начичко
NEWS

На війні загинув захисник з Тернопільщини Володимир Начичко

26.08.2025
Михайло Головко знову займає медіапростір
NEWS

Ексголова Тернопільської облради Михайло Головко знову займає медіапростір

26.08.2025
Нагородження бійців 68 бригади
NEWS

Тернопільський обласний ТЦК СП показав нагородження бійців 68 бригади

26.08.2025
завантажити ще
Наступний допис
Гучний скандал на Тернопільщині через можливу відставку міністра

Гучний скандал на Тернопільщині через можливу відставку міністра

Вінілова підлога – стиль нового покоління

Вінілова підлога - стиль нового покоління

Опілля квас Опілля квас Опілля квас

Популярне

  • Біля Тернополя чули гудіння шахеда

    Біля Тернополя сьогодні чули гудіння шахеда

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Помер тернопільський податківець Сергій Господарик

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Іван із Тернопільщини після початку повномасштабної війни повернувся з-за кордону та вступив до лав Збройних сил

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Ексголова Тернопільської облради Михайло Головко знову займає медіапростір

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Ректор тернопільського університету Богдан Буяк представив Тернопільщину на Національному молитовному сніданку

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0

Свіжі публікації

Священника московського патріархату мобілізували до ЗСУ

Священника московського патріархату мобілізували до ЗСУ пiд чaс пiшoї хoди

27.08.2025
На війні загинув захисник Леонід Лучніков

На війні загинув захисник з Байковецької громади Леонід Лучніков

27.08.2025
На фронті загинув захисник Сергій Канюка

На фронті загинув захисник Сергій Канюка з Вишнівецької громади

27.08.2025
На війні загинув захисник Володимир Начичко

На війні загинув захисник з Тернопільщини Володимир Начичко

26.08.2025
Михайло Головко знову займає медіапростір

Ексголова Тернопільської облради Михайло Головко знову займає медіапростір

26.08.2025
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.