• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
Понеділок, 6 Липня, 2026
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

Вибух газу у клубі в селі Угринів на Тернопільщині: компенсації

Опубліковано: 20 Листопада, 2023
A A
Вибух газу у клубі в селі Угринів на Тернопільщині: компенсації

Суд зобов’язав представника цивільного відповідача ПрАТ “Тернопільгаз” сплатити потерпілим внаслідок вибуху у клубі в селі Угринів на Тернопільщині 18 млн 562 тисячі гривень. Про це пишуть Тернополяни.

Відповідне рішення було ухвалене вироком Підгаєцького районного суду від 14 липня 2023 року. 

Не погодившись із судовим рішенням у частині стягнення матеріальної та моральної шкоди, відповідач “Тернопільгаз” подав апеляційну скаргу і просив відмовити у задоволенні позовних вимог про стягнення матеріальної шкоди на користь неповнолітніх постраждалих і зменшити розмір відшкодування моральної шкоди потерпілим.

Обґрунтовуючи свої вимоги, апелянт зазначив, що суд не врахував кошти, добровільно надані родинам потерпілих упродовж судового розгляду.

Він вважав, що кошти (йшлось про матеріальну допомогу, надану, залежно від характеру травм, у розмірі від 141 тис. 374 грн до 708 тис. 893 грн) повинні бути зараховані в суму погашення моральної шкоди. Також додав, що колектив товариства зібрав і передав батькам підлітків 113 тис. грн, а самі обвинувачені добровільно оплатили вартість їхнього лікування у медичних закладах на загальну суму понад 231 тис. 720 грн.

У судовому засіданні Тернопільського апеляційного суду колегія суддів, детально проаналізувавши матеріали кримінального провадження в межах поданої апеляційної скарги, прийшла до висновку, що суд першої інстанції виніс законне, мотивоване та обґрунтоване рішення і підстав для його скасування немає.

“Всі неповнолітні потерпілі були визнані інвалідами дитинства. Виявлені у них рубцеві зміни м’яких тканин обличчя у місцях загоєння термічних опіків лікарями визнано невиправними, для їх усунення необхідне оперативне втручання, що визнано тяжкими за ознакою невиправного знівечення обличчя. 

Колегія суддів прийшла до висновку, що визначений місцевий судом розміром моральної шкоди відповідав вимогам розумності, виваженості та справедливості. Душевні та фізичні страждання, що зазнали неповнолітні, зважаючи на їх сутність, не можна відшкодувати в повному обсязі, оскільки немає і не може бути точних критеріїв майнового виразу душевного болю. Будь-яка компенсація моральної шкоди не могла бути адекватною дійсним стражданням потерпілих, тому будь-який її розмір міг мати суто умовний вираз”, – повідомили в апеляційному суді.

Відтак, апеляційну скаргу представника цивільного відповідача ПрАТ “Тернопільгаз” залишили без задоволення, а вирок Підгаєцького районного суду від 14 липня 2023 року – без змін. 

Стосовно зауважень апелянта, що обвинувачені одразу визнали свою вину та частково відшкодували завдану потерпілим шкоду, то, як зазначили у суді, ці обставини було враховані судом першої інстанції при звільненні їх від відбування призначеного покарання у виді 5 років позбавлення волі.

Нагадаємо, подія сталася 3 січня 2020 року. Близько 17:40 в сільському клубі села Угринів на Підгаєччині пролунав вибух і виникла пожежа. Внаслідок цього важкі опіки отримали восьмеро підлітків віком від 12 до 16 років, які репетирували там Різдвяний вертеп.

Судом першої інстанції було встановлено, що 3 січня бригада ПрАТ “Тернопільгаз” приєднувала будівлю Угринівської сільської ради до газопроводу. Під час підключення труби монтажник товариства, обвинувачений Євген Ч., не перевірив на герметичність, не виміряв тиск газу в трубі та не перевірив наявність розгалуження труби під землею. 

Надалі майстер служби будівельно-монтажних робіт “Тернопільгазу”, обвинувачена Галина К., не перевірила наявність у членів бригади приладу для контролю тиску та не проконтролювала дотримання монтажником Євгеном Ч. вимог газонебезпечних робіт і підтвердила правильність виконаних ним робіт із підвищеною небезпекою. Внаслідок допущених порушень на трубу, що вела до приміщення Угринівського сільського клубу, не було встановлено інвентарні заглушки.

Вироком Підгаєцького районного суду від 14 липня 2023 року Галину К. та Євгена Ч. визнано винуватими у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві особою, яка зобов’язана їх дотримувати, що спричинило інші тяжкі наслідки), та кожному призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади чи займатись діяльністю, що пов’язані з виконанням робіт із підвищеною небезпекою, строком на 3 роки.

На підставі ст. 75 КК України обвинувачених звільнили від відбування основного покарання з випробуванням та встановили 3 роки іспитового строку з покладенням обов’язків, визначених п.п.1, 2 ч. 1, п.2 ч. 3 ст. 76 КК України.

Теми: вибух газуГоловнеугринів

Перегляньте Також

Географи ТНПУ провели масштабну виїзну практику з ландшафтознавства
NEWS

Студенти-географи ТНПУ пройшли великий маршрутний етап польових практик

06.07.2026
«То до знахарів, то в Зарваницю, а потім — у психлікарню»: Олег Чабан на подкасті Притули та Тимошенка висміяв забобони на Тернопільщині
NEWS

Від викачування яєць до Зарваниці: професор Олег Чабан та Сергій Притула розібрали забобони Тернопільщини

05.07.2026
Електронне голосування та нові ліміти: у Тернополі кардинально змінили правила «Громадського бюджету»
NEWS

Цифровізація та нові суми: у Тернополі затвердили оновлені правила «Громадського бюджету»

04.07.2026
Тернопільський мистецький коледж ім. Соломії Крушельницької випустив нове покоління митців
NEWS

Тернопільський мистецький коледж випустив 56 молодих фахівців

03.07.2026
Чотири тернопільські виші закріпилися у першій півсотні рейтингу «ТОП-200 Україна 2026»
NEWS

Тернопільські університети підкорюють «ТОП-200 Україна 2026»: детальний розбір позицій

03.07.2026
:ителька Чортківщини Євгенія-Владислава Гайдук відсвяткувала 100-річний ювілей
LIFESTYLE

Століття життєвої мудрості: громада Чортківщини урочисто привітала вчительку та довгожительку Євгенію-Владиславу Гайдук

02.07.2026
завантажити ще
Наступний допис
Затверджено бюджет Тернополя на 2026 рік

Зміни до бюджету Тернопільської громади

Тролейбус

Тролейбус №11 у Тернополі курсуватиме до 23 години

Свіжі публікації

Акредитація програми «Політологія»: нові стандарти освіти

06.07.2026

Студент ЗУНУ здобув бронзу на чемпіонаті світу з веслування

06.07.2026
Географи ТНПУ провели масштабну виїзну практику з ландшафтознавства

Студенти-географи ТНПУ пройшли великий маршрутний етап польових практик

06.07.2026
вишкільний табір «Лисоня»

На Тернопільщині стартує легендарний вишкільний табір «Лисоня»

05.07.2026
«То до знахарів, то в Зарваницю, а потім — у психлікарню»: Олег Чабан на подкасті Притули та Тимошенка висміяв забобони на Тернопільщині

Від викачування яєць до Зарваниці: професор Олег Чабан та Сергій Притула розібрали забобони Тернопільщини

05.07.2026
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe

Популярне

  • Екстрене попередження Зеленського: розвідка доповідає про підготовку масованого удару РФ

    Увага! Сьогодні ворог готує масовий удар по Україні

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Скандал із мобілізацією на Тернопільщині: Чортківський ТЦК відправив на полігон чоловіка з букетом важких хвороб

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • ТНМУ очолив рейтинг медичних вишів України 2026

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Від викачування яєць до Зарваниці: професор Олег Чабан та Сергій Притула розібрали забобони Тернопільщини

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Тернопільські університети підкорюють «ТОП-200 Україна 2026»: детальний розбір позицій

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Тернет - інтернет провайдер
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.