• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
Середа, 4 Березня, 2026
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

Тернопільський апеляційний суд пом’якшив вирок викладачці університету

Опубліковано: 02 Жовтня, 2024
A A
Працівник ТЦК не склав протоколи на ухилянтів

Суд. Ілюстративне фото

Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу захисника обвинуваченої Інни Г. на вирок Тернопільського міськрайонного суду від 24 червня 2024 року. про це пише Пресслужба Тернопільського апеляційного суду.

Суть справи

Як встановлено судом, у липні 2023 року до викладачки одного з вишів м. Тернополя Інни Г. звернулось двоє абітурієнтів. Так, Олексій К. вирішив отримати другу вищу освіту та планував вступити на денну форму навчання університету, де вона викладала, тому звернулись до неї за консультацією. 8 червня 2023 року під час їхньої зустрічі Інна Г. запропонувала за 3 тис. доларів США посприяти у вступі. Олексій К. погодився, але згодом усвідомив, що ця пропозиція незаконна, і з метою викриття злочинної діяльності викладачки звернувся до правоохоронних органів.

3 липня 2023 року під час особистої зустрічі у навчальному корпусі вишу Олексій К. під контролем правоохоронних органів передав Інні Г. свої документи, необхідні для вступу на 1-ий курс денної форми навчання. При цьому доцентка наголосила абітурієнту, що повідомить, яку суму коштів і на яку банківську картку їх потрібно буде переказати.

Того ж дня, приблизно о 17 год., діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою власного збагачення Інна Г. зателефонувала до Олексія К. і наказала переказати частину оплати за вступ та здачу іспитів – 11 тис. грн – на її картковий рахунок. По завершенню розмову через месенджер Viber вона надіслала номер карткового рахунку. Годину потому Олексій К. під контролем правоохоронних органів у торговельному центрі “Новус” через банківський термінал переказав Інні Г. вказану суму.

Тим часом, Андрій П. хотів вступити на денну форму навчання одного з коледжів м. Тернополя. Щоб взнати порядок вступу 21 липня 2023 року він приїхав до одного з університетів, у холі вишу познайомився з Інною Г. і під час розмови вони обмінялись номерами телефонів. Уранці наступного дня Андрій П. знову зустрівся з викладачкою і та розповіла, що вартість навчання за рік на платній формі навчання в коледжі становила 20 тис. грн. І запропонувала за 42 тис. грн посприяти йому під час вступу. Абітурієнт погодився, але згодом усвідомив незаконність дій Інни Г. і звернувся до правоохоронних органів.

Хабар

Увечері, 24 липня 2023 року, на майданчику ресторану “Ковчег” м. Тернополя Андрій П. під контролем правоохоронних органів передав Інні Г. 42 тис. грн неправомірної вигоди, після чого викладачку було затримано.

Вироком Тернопільського міськрайонного суду від 24 червня 2024 року Інну Г. визнано винною у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 369-2 КК України (одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, а також у пропозиції здійснити вплив за надання такої вигоди), та призначено покарання у виді 2-ох років позбавлення волі. Відповідно до вимог статей 96-1, 96-2 КК України, до обвинуваченої застосовано спеціальну конфіскацію та вилучено у дохід держави перераховані Олексієм К. кошти.

Штраф

До відома: санкція ч. 2 ст. 369-2 КК України передбачає покарання у виді: штрафу – від 2-ох тисяч до 5 тисяч 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк від 2-ох до 5 років.

Уважаючи призначене покарання занадто суворим, захисник подав апеляційну скаргу і просив призначити Інні Г. покарання у виді штрафу в розмірі п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становило 85 тис. грн. Обґрунтовуючи свою вимогу, зазначив, що ще на стадії досудового розслідування його підзахисна повністю визнала свою вину і щиро розкаялась, усвідомивши суспільну небезпеку своїх протиправних дій. Проте суд першої інстанції належно не обґрунтував, чому обвинувачена не зможе виправитися без ізоляції від суспільства. Також суд не врахував, що Інна Г. обвинувачувалась у нетяжких злочинах і до цієї категорії кримінальних правопорушень застосовувати статті 69, 75 КК України заборонено.

У судовому засіданні Тернопільського апеляційного суду колегія суддів, детально перевіривши та проаналізувавши матеріали кримінального провадження в межах поданої апеляційної скарги, погодилась із доводами сторони захисту.

Насамперед колегії суддів урахувала, що обвинувачена скоїла нетяжкий злочин (відповідно до класифікації ст. 12 КК України), самостійно виховувала неповнолітню дитину і була єдиним годувальником в сім’ї, повністю визнала свою провину і розкаялась у вчиненому, вперше притягувалась до кримінальної відповідальності, за місцем проживання характеризувалась позитивно.

Крім того, відповідно до практики Європейського суду з прав людини, зокрема, у справі “Скополла проти Італії” від 17 вересня 2009 року Суд зазначив, що складовим елементом принципу верховенства права є очікування від суду застосування до кожного злочинця такого покарання, яке законодавець уважав пропорційним.

З урахуванням наведеного, колегія суддів Тернопільського апеляційного суду апеляційну скаргу захисника обвинуваченої Інни Г. задовольнила. Вирок Тернопільського міськрайонного суду від 24 червня 2024 року у частині призначеного покарання змінила та призначила їй покарання у виді штрафу в розмірі п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становило 85 тис. грн. В решті вирок залишила без змін.

Теми: Головнекорупціяхабар

Перегляньте Також

Легенда про Каменяра зі ставу
NEWS

Легенда про Каменяра зі ставу та загублений Золотий ключ

04.03.2026
Тернопільміськгаз нагадав про втручання в роботу системи
NEWS

Тернопільміськгаз нагадав про несанкціоновані втручання в роботу газової системи

04.03.2026
Кіберполіція викрила «клани» псевдоворожок
NEWS

Наживалися на горі: кіберполіція викрила «клани» псевдоворожок, які ошукали родини військових на мільйони

04.03.2026
Майстер-клас з виготовлення оберегів для захисників
LIFESTYLE

У ЗУНУ відбудеться майстер-клас з виготовлення оберегів для захисників

04.03.2026
Поліція затримала озброєне тріо на Volkswagen
NEWS

Стрілянина у передмісті Тернополя: поліція затримала озброєне тріо на Volkswagen

04.03.2026
Таємниці та занепад Висічанського замку
NEWS

Остання вежа над Нічлавою: таємниці та занепад Висічанського замку

03.03.2026
завантажити ще
Наступний допис
Фото ТМР

Одноразову грошову допомогу на лікування одержать ще 17 тернопільських захисників

Фото ТМР

Тернопільська міська рада передала ще 60 дронів для наших захисників

Свіжі публікації

Легенда про Каменяра зі ставу

Легенда про Каменяра зі ставу та загублений Золотий ключ

04.03.2026
Тернопільміськгаз нагадав про втручання в роботу системи

Тернопільміськгаз нагадав про несанкціоновані втручання в роботу газової системи

04.03.2026
Кіберполіція викрила «клани» псевдоворожок

Наживалися на горі: кіберполіція викрила «клани» псевдоворожок, які ошукали родини військових на мільйони

04.03.2026
Майстер-клас з виготовлення оберегів для захисників

У ЗУНУ відбудеться майстер-клас з виготовлення оберегів для захисників

04.03.2026
Поліція затримала озброєне тріо на Volkswagen

Стрілянина у передмісті Тернополя: поліція затримала озброєне тріо на Volkswagen

04.03.2026
Опілля різдвяне Опілля різдвяне Опілля різдвяне
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe

Популярне

  • Харчування ветеранів у Тернополі

    Харчування ветеранів у Тернополі: юридична колізія, офіційні пояснення та шлях до порозуміння

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Володимир Золкін сидів за убивство, та чому не все так просто з допитами полонених орків: скандальне викриття блогера

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Будинок-привид на Валовій: на фотографіях виявили поверх, якого не існує в реальності

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Замість яблук — кеди: у тернопільському парку «Сопільче» виросло унікальне «взуттєве» дерево

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Тернопільський став став портом для «Летючих Кораблів Снів»: розклад рейсів до Місяця вже на набережній

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Тернет - інтернет провайдер
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.