• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
Середа, 29 Квітня, 2026
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

Чому вчителі не відчули підвищення зарплати? – знають в тернопільській газеті Свобода

Опубліковано: 24 Квітня, 2024
A A
Тернопільські пенсіонери отримують найменші пенсії

Гроші

Підвищення зарплати вчителям у січні та квітні анонсував очільник Міністерства освіти і науки Оксен Лісовий, виступаючи в прямому ефірі 1+1. Тож днями у деяких виданнях почали згадувати ці слова, а педагоги — очікувати збільшення зарплатні. На скільки саме та чи буде відчутним таке зростання? Про це пишуть у Свободі.

«Освітню субвенцію збільшено на 15,5 мільярдів гривень, — розповів очільник МОН Оксен Лісовий. — Більша частина субвенції — це кошти на зарплати вчителів. Уряд планує підвищення у два етапи. Перший етап – з січня на 10%, другий — з квітня на 12,6%».

Педагоги кажуть, що підвищення не відбудеться. Про це заявила ведуча каналу 1+1 під час прямого етеру.

«Ми розуміємо, які пріоритети в країні. Так, були зменшені певні виплати. Але тепер вони повертаються», — відповів Оксен Лісовий.

Міністр додав, що таке підвищення було закладено Пояснювальною запискою до проєкту Державного бюджету України на 2024 рік та передбачено видатки на «встановлення посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС з 1 січня 2024 року у розмірі 3195 грн, а з 1 квітня 2024 року — 3600 грн».

Як пояснив юрист ГС «Освіторія» Олександр Брижак, підвищення посадового окладу з 01 січня та 01 квітня 2024 року також передбачалося проєктом постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери».

КМУ не ухвалив цей проєкт постанови у вищевказаному вигляді. Прийнята від 12 січня 2024 року постанова КМУ «Деякі питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» встановлює наступне: «Посадові оклади (тарифні ставки) з 1 січня 2024 р. розраховуються відповідно до розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду 3195 гривень». Тобто відсутнє підвищення посадового окладу з 1 квітня 2024 року.

Ставки педагогічних працівників, як і інших бюджетних працівників, обчислюють за Єдиною тарифною сіткою розрядів і коефіцієнтів з оплати праці: від 10 до 14 тарифних розрядів. Тобто це мало б становити від 5815 грн до 7732 грн. Наприклад, збільшення на 12,6% від 5815 грн становило б 732 грн. Утім, ставка не може бути меншою за мінімальну зарплату в країні. Якщо оплата праці нараховується в розмірі окладу без надбавок, автоматично вводиться доплата до мінімальної зарплати. З 1 квітня 2024 року вона визначена як 8 тис. грн, згідно зі ст. 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2024 рік». Таким чином, менш як 8 тис. грн працівник не отримуватиме в будь-якому разі.

Важливо пам’ятати, що ставка — зарплата вчителів складається зі ставки та надбавок. Зокрема, це можуть бути: надбавка за вислугу років; надбавка за класне керівництво; надбавка за престижність посади; винагорода за сумлінну працю; допомога на оздоровлення в разі надання щорічної відпустки; доплата за перевірку зошитів.

До слова, доплата за перевірку зошитів становить: у 1–4-х класах — 15%; з математики — 15%; з іноземної мови/креслення/технічної механіки (конструювання) — 10%; з мови та літератури — 20%.

Тобто система оплати праці освітян передбачає маленьку базову ставку та купу надбавок. Тож відсоткове підвищення цієї невеличкої частини зарплати не дає значних фінансових змін.

У соцмережах обговорюють, що побутує сумна практика: місцева влада скасовує певні надбавки після підвищення зарплати. Часом це означає зменшення реальних виплат на руки педагогічним працівникам. У деяких регіонах ще торік скасували майже всі надбавки. Деякі громади під час воєнного стану шукають будь-які шляхи для економії фінансів.

Тим часом у МОН планують радикально змінити принцип оплати праці вчителів, зробити його більш прозорим, а також зменшити вагу надбавок у зарплаті.

Теми: ВчителіГоловнезарплата

Перегляньте Також

Яскрава і стильна Лєра Мандзюк
LIFESTYLE

Яскрава і стильна Лєра Мандзюк 1 травня у Тернополі з новим вибуховим стендап-концертом

27.04.2026
Z-патріоти з Тамбовської області мимоволі стали спонсорами Збройних Сил України
NEWS

Російські «волонтери» знову профінансували дрони для ЗСУ

22.04.2026
Шанс на життя для сина захисника: Тернопіль збирає 2,9 млн доларів на порятунок Лук’яна Снітинського
NEWS

Битва за кожен рух: чотирирічному тернополянину Лук’яну Снітинському потрібна допомога у боротьбі з хворобою Дюшена

21.04.2026
День екологічних знань у світі ґрунтознавства
NEWS

У ЗУНУ відзначили День екологічних знань у світі ґрунтознавства

16.04.2026
86-річчя ТНПУ ім. В. Гнатюка: відкриття Стели пам’яті героїв та урочиста академія за участі начальника ОВА
NEWS

86 років ТНПУ: університетська спільнота вшанувала полеглих героїв та відзначила найкращих освітян

15.04.2026
Тернополянка Діана Шрамов’ят отримала стипендію Президента України за досягнення у бісероплетінні
LIFESTYLE

Державна відзнака для майстрині з Тернополя: Діана Шрамов’ят стала стипендіаткою Президента України

15.04.2026
завантажити ще
Наступний допис
На війні загинув Ігор Войціховський з Тернопільщини

На війні загинув Ігор Войціховський з Тернопільщини

Благодійний ярмарок ТНПУ на підтримку Збройних Сил України

Благодійний ярмарок ТНПУ на підтримку Збройних Сил України

Свіжі публікації

Тріумф у Чехії: учениці Тернопільської художньої школи підкорили міжнародний конкурс «RYTMY ČESKÉHO JARA»

Міжнародне визнання тернопільських талантів: успіх художньої школи імені Михайла Бойчука на конкурсі в Чехії

28.04.2026
Розвиток молодіжної політики: у Тернополі напрацювали нову модель учнівського самоврядування

Учнівське самоврядування та шкільні омбудсмени: як молодь Тернополя залучають до управління громадою

28.04.2026
Яскрава і стильна Лєра Мандзюк

Яскрава і стильна Лєра Мандзюк 1 травня у Тернополі з новим вибуховим стендап-концертом

27.04.2026
Освітня реформа чи «занепад сіл»: у Чортківській громаді ліквідують середні класи у чотирьох селах

Освітній резонанс на Чортківщині: у чотирьох селах громади ліквідують середні класи

27.04.2026
Влучний дебют: тернопільські лучники вибороли три медалі на перших у своїй історії змаганнях

Тріумф тернопільських лучників: три нагороди на дебютних стартах у Хмельницькому

27.04.2026
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe

Популярне

  • Тріумф у Торонто: тернопільська школярка Марта Мороз здобула золото на мистецькому фестивалі в Канаді

    Тернополянка Марта Мороз підкорила Канадсько-український фестиваль

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Радіаційне відлуння Чорнобиля: як катастрофа змінила Тернопільську область

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • «Війна — це щоденна робота»: Герой України Владислав Стоцький провів зустріч у ТНПУ

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Визнання IT-таланту: команда ТНТУ “TNTU ByteBaller” підкорила фінал Cisco NetAcad Cup

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Освітній резонанс на Чортківщині: у чотирьох селах громади ліквідують середні класи

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Тернет - інтернет провайдер
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.