• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
Четвер, 29 Січня, 2026
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

Лише 18% українців знають, скільки в Україні податків – опитування

Опубліковано: 25 Липня, 2020
A A
8 чиновників з Тернопільщини несвоєчасно подали декларації

Податки та збори. Декларації. Ілюстрація

Понад 56% опитаних українців хочуть платити нижчі податки та самостійно розпоряджатися своїми доходами, щоб оплачувати послуги приватних і держустанов, при цьому лише 18% знають, скільки в Україні податків. Про це свідчать результати опитування, проведеного КМІС на замовлення CASE-Україна.

“Натомість трохи більше 20% готові сплачувати більше податків, але при цьому безкоштовно отримувати державні послуги”, – йдеться у повідомленні.

За словами кандидата філософських наук, старшого наукового співробітника Інституту соціології НАН України Ольги Іващенко, головний висновок дослідження – українці практично не знають, яким чином наповнюється бюджет, куди йдуть податки, проте більшість впевнена, що хоче платити менше податків.

“Платити менше податків і самим розпоряджатися доходом хочуть 56%. Переважна більшість – громадяни 30-39, за рівнем доходу – переважно середній та високий, але є й низькі. Натомість переважна більшість тих 20,6%, хто готовий сплачувати вищі податки, але мати більше безкоштовних послуг – армійські службовці та поліцейські”, – пояснила Іващенко.

За словами соціолога, пояснити ці цифри можна тим, що радянська хибна система низьких зарплат обернулася чималими проблемами і вже не працює, а у людей є колосальна недовіра до державних інституцій і сумніви у раціональності використання бюджетних коштів.

“Ще один тренд, який виявило дослідження КМІС – більшість українців поняття не мають, за який рахунок складається бюджет, яка в країні система оподаткування, і лише 18% знають, скільки в Україні податків. Натомість позитивна тенденція у тому, що все більше молодих людей починає добре орієнтуватися у фіскальній системі країни”, – додали соціологи.

“Йдеться про тотальну необізнаність населення у податковому плані. 18% респондентів вважають, що, купуючи товар, ми платимо 0% податку – тобто, вони не знають, що в ціну будь-якого товару закладено вартість ПДВ.

І для більшості те, що ми платимо податки – це така абстрактна мантра. Тому потрібно проводити просвітницьку роботу, щоб підвищити податкову грамотність населення”, – підкреслив виконавчий директор “CASE-Україна” Дмитро Боярчук.

Теми: грошідовіраобізнаністьПДВподатки

Перегляньте Також

Тернопільміськгаз нагадав про зимову підтримку
NEWS

Тернопільміськгаз нагадав про зимову підтримку – 2025

28.11.2025
Митниця щоденно спрямовувала у скарбницю 35 млн гривень
NEWS

Тернопільська митниця щоденно спрямовувала у державну скарбницю 35 млн гривень

25.11.2025
Затверджено бюджет Тернополя на 2026 рік
NEWS

Уряд проігнорував вимоги громад і у держбюджеті-2026 позбавляє коштів муніципалітети

13.11.2025
Володимир Зеленський
NEWS

Зеленський завойовує симпатії виборців Трампа, – The Wall Street Journal

02.11.2025
Розпочалося голосування за проєкти Громадського бюджету
NEWS

У Тернополі розпочалося голосування за проєкти «Громадського бюджету-2026»

27.10.2025
Зміни до бюджету Тернопільської громади
NEWS

На сесії міської ради внесено зміни до бюджету Тернопільської громади на 2025-й рік

24.10.2025
завантажити ще
Наступний допис
Європейський союз

У ЄС застерігли Україну від торговельних обмежень

швидкість

Український водій придумав досить нестандартний спосіб приховування номерного знаку від камер

Свіжі публікації

У професійній недбалості звинувачують тернопільського лікаря

Тернопільського лікаря звинувачують у професійній недбалості

28.01.2026
Відійшов у засвіти викладач родом із Заліщиків Ігор Лубкович

Відійшов у засвіти львівський викладач родом із Заліщиків Ігор Лубкович

28.01.2026
Актуальний графік погодинних відключень електроенергії

Увага! Актуальний оновлений графік погодинних відключень електроенергії на Тернопільщині 28 січня

27.01.2026
В мережі гуляє нова шахрайська схема

Увага! В мережі гуляє нова шахрайська схема

27.01.2026
У Тернополі вшанували жертв Голокосту

У Тернополі вшанували пам’ять жертв Голокосту

27.01.2026
Опілля різдвяне Опілля різдвяне Опілля різдвяне
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe

Популярне

  • Тернопільобленерго перемішало підчерги у графіках

    Тернопільобленерго перемішало підчерги у графіках відключень

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Гриць Драпак розкрив справжнє обличчя Степана Гіги поза сценою

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Увага! Актуальний оновлений графік погодинних відключень електроенергії на Тернопільщині 28 січня

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Судова сага колишнього голови Тернопільської облради отримала новий поворот

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Від аналізів до виписки: скільки коштує народити в Тернополі

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Тернет - інтернет провайдер
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.