• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
Середа, 19 Листопада, 2025
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

Нардепи з Тернопільщини підтримали узаконення земельних махінацій

Опубліковано: 16 Березня, 2025
A A
Нардепи підтримали узаконення земельних махінацій

Нардепи від Тернопільщини

Нардепи підтримали узаконення земельних махінацій. 12 березня 2025 року Верховна Рада ухвалила скандальний законопроєкт №12089, який, за оцінками екологів, активістів та громадських організацій, відкриває шлях до масової легалізації незаконних земельних схем. Не оминули участі в цьому процесі й тернопільські народні депутати: Іван Чайківський, Микола Люшняк, Ігор Василів, Андрій Богданець, Володимир Гевко, Іван Калаур та Людмила Марченко, – пише Погляд, передає Місто.

Нардепи підтримали узаконення земельних махінацій

Документ із офіційною назвою «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо посилення захисту прав добросовісного набувача» передбачає, що якщо незаконно виведена з державної чи комунальної власності земля перебуває у руках «добросовісного набувача» понад 10 років, її вже не можна повернути назад. Ба більше, якщо суд все ж визнає оборудку незаконною, держава чи громада змушена виплатити власнику повну компенсацію, тоді як самі бюджети не отримають жодної компенсації за втрату своїх активів.

Екологічні та антикорупційні організації одразу відреагували на це рішення. Українська природоохоронна група (УПГ), «Екодія», WWF-Україна, Greenpeace-Україна, «Екологія. Право. Людина», «Зелена сила» та інші категорично виступили проти закону. Вчені, юристи та журналісти-розслідувачі попереджають: ухвалення цього документу відкриє можливості для узаконення дерибану заповідників, лісів, прибережних смуг та інших територій, які мали б залишатися у державній власності.

Незважаючи на попередження експертів, закон підтримали 273 народні депутати. Серед яких і представники від Тернопільщини. Вони фактично проігнорували інтереси своїх виборців та громадськості, які намагаються боротися за збереження національних природних ресурсів.

Варто зазначити, що навіть профільні міністерства — Міндовкілля, Мін’юст та Мінфін — висловлювалися проти цього законопроєкту. Проте їхні застереження були проігноровані. В УПГ наголошують, що цей закон фактично нівелює багаторічні зусилля активістів, судів та природоохоронних органів. Які намагалися повернути незаконно привласнені землі державі.

Центр протидії корупції (ЦПК) також попереджає, що законопроєкт №12089 може призвести до легалізації корупційних земельних схем, оскільки він дозволяє «добросовісним набувачам» зберегти у власності навіть ті землі, які спочатку були незаконно відчужені.

Серед основних ризиків експерти виділяють:

  • Відчуження заповідних територій — незаконно передані землі природоохоронного фонду можуть назавжди залишитися у руках забудовників.
  • Відсутність чітких меж — через неточності в кадастрі державі буде складно довести, що певна ділянка належить до природоохоронної зони.
  • Корупційні схеми — закон дозволяє легалізувати випадки, коли «добросовісний набувач» отримує актив через низку фіктивних власників.

Громадські організації звернулися до президента Володимира Зеленського із закликом не підписувати цей законопроєкт та не допустити узаконення злочинних схем із привласнення державних земель. Чи почують їхні заклики — питання відкрите. Проте вже зараз зрозуміло: тернопільські нардепи вкотре продемонстрували свою байдужість до інтересів громади, ставши на бік великого бізнесу та корумпованих забудовників.

Ми писали раніше: Легендарна “Свобода” пише про діяльність нардепів від Тернопільщини.

Теми: Головнедепутатизаконнардеп

Перегляньте Також

Тернопільські митники провели корпоративний День донора
LIFESTYLE

Тернопільські митники знову провели корпоративний День донора

18.11.2025
Тернопільські митники провели лекцію для студентів
NEWS

Тернопільські митники провели відкриту лекцію для студентів ЗУНУ

18.11.2025
«Опілля» створило передчуття свята
LIFESTYLE

«Опілля» створило передчуття свята, яке вже можна посмакувати

18.11.2025
Історія зв’язківки Оксани Кос
NEWS

Історія зв’язківки Оксани Кос із Тернополя

17.11.2025
Захисник став кавалером ордена За мужність
NEWS

Захисник з Тернопільщини став повним кавалером ордена За мужність

17.11.2025
Учитель з Тернопільщини проводив уроки з фронту
NEWS

Учитель з Тернопільщини уроки проводив з фронту (відео)

17.11.2025
завантажити ще
Наступний допис
Відійшов у вічність фахівець епідеміологічної справи Іван Йовко

Відійшов у вічність фахівець епідеміологічної справи з Тернополя Іван Йовко

Нове дихання легендарної пісні Володимира Івасюка

Нове дихання легендарної пісні Володимира Івасюка у виконанні тернопільського гурту TVORCHI

Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Опілля різдвяне Опілля різдвяне Опілля різдвяне

Популярне

  • Захисник став кавалером ордена За мужність

    Захисник з Тернопільщини став повним кавалером ордена За мужність

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • У перинатальному центрі назвали причини зменшення кількості пологів на Тернопільщині

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Учитель з Тернопільщини уроки проводив з фронту (відео)

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Тернопільський обласний перинатальний центр відвідав Василь Князевич

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Ветеран з Тернопільщини керує агродронами та навчає інших

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0

Свіжі публікації

Тернопільські митники провели корпоративний День донора

Тернопільські митники знову провели корпоративний День донора

18.11.2025
У INSHOES Чорна п’ятниця стартує раніше

У INSHOES Чорна п’ятниця стартує на тиждень раніше

18.11.2025
Тернопільські митники провели лекцію для студентів

Тернопільські митники провели відкриту лекцію для студентів ЗУНУ

18.11.2025
«Опілля» створило передчуття свята

«Опілля» створило передчуття свята, яке вже можна посмакувати

18.11.2025
Історія зв’язківки Оксани Кос

Історія зв’язківки Оксани Кос із Тернополя

17.11.2025
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.