• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
Субота, 11 Липня, 2026
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

Привласнили понад 2 мільйони гривень за допомогою фішингу: кіберполіція викрила організовану злочинну групу

Опубліковано: 10 Червня, 2023
A A
Привласнили понад 2 мільйони гривень за допомогою фішингу: кіберполіція викрила організовану злочинну групу

Зловмисники використовували фішингові посилання для отримання даних банківських карток громадян і надалі привласнювали гроші з їхніх рахунків. Шістьом фігурантам правоохоронні оголосили підозри, їм може загрожувати до 12-ти років ув’язнення. 

Учасників так званої «скам-спільноти» викрили співробітники управління протидії кіберзлочинам Харківщини спільно зі слідчим управлінням главку поліції Харківської області.

Організатор, 23-річний громадянин України, залучив до протиправної діяльності ще вісьмох громадян. Чоловік створив сайт та спільноту в месенджері «Telegram», де надавалися інструкції та фішингові посилання для учасників шахрайської схеми. 
Далі зловмисники в месенджерах розсилали фішингові посилання продавцям товарів, яких підшукували на майданчиках оголошень. Людей запевняли, що надсилають посилання для оформлення послуги доставки, просили вказати дані карток нібито для отримання грошей за проданий товар. Дані, введені на  шахрайських ресурсах, автоматично ставали відомі фігурантам. 

Організатор схеми здійснював компрометацію карток клієнтів банку та за допомогою платіжних систем «виводив» гроші потерпілих на підконтрольні рахунки. 

Встановлюється кількість постраждалих від протиправної діяльності фігурантів. За попередньою інформацією, сума збитків може становити понад два мільйони гривень – ці дані будуть встановлені під час досудового розслідування.

За місцями проживання фігурантів правоохоронці провели обшуки. Вилучено комп’ютерну техніку, телефони, «чорнові» записи, банківські карти та SIM-картки.

Відкрито кримінальні провадження за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Шістьом членам організованої групи оголошено підозру. Фігурантам загрожує до  дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Харківської обласної  прокуратури.

Після проведення експертиз буде вирішуватися питання щодо оголошення підозр іншим учасникам угруповання.

Викриттю зловмисників сприяли співробітники служб безпеки Universal Bank проєкту «МоноБанк», ПриватБанк та Ощадбанк.

Джерело: ТН
Теми: Головнесбуфішинг

Перегляньте Також

Протистояння у Львові: натовп перекинув авто ТЦК через затримання військовозобов'язаного
NEWS

У сусідньому Львові агресивний натовп пошкодив та перекинув службове авто ТЦК (жахливі відео)

09.07.2026
Фінал гучної справи: Апеляція ВАКС підтвердила 9 років тюрми для ексголови Тернопільської облради Михайла Головка
NEWS

Корупційний скандал 2023 року: ексголову Тернопільської облради Михайла Головка засудили до 9 років і заарештували в суді

08.07.2026
Географи ТНПУ провели масштабну виїзну практику з ландшафтознавства
NEWS

Студенти-географи ТНПУ пройшли великий маршрутний етап польових практик

06.07.2026
«То до знахарів, то в Зарваницю, а потім — у психлікарню»: Олег Чабан на подкасті Притули та Тимошенка висміяв забобони на Тернопільщині
NEWS

Від викачування яєць до Зарваниці: професор Олег Чабан та Сергій Притула розібрали забобони Тернопільщини

05.07.2026
Електронне голосування та нові ліміти: у Тернополі кардинально змінили правила «Громадського бюджету»
NEWS

Цифровізація та нові суми: у Тернополі затвердили оновлені правила «Громадського бюджету»

04.07.2026
Тернопільський мистецький коледж ім. Соломії Крушельницької випустив нове покоління митців
NEWS

Тернопільський мистецький коледж випустив 56 молодих фахівців

03.07.2026
завантажити ще
Наступний допис
Тернопільська громадська організація отримала відзнаку національного конкурсу “Благодійна Україна”

Тернопільська громадська організація отримала відзнаку національного конкурсу “Благодійна Україна”

Медичний скандал у Тернополі: об’єднaння облaсної дитячої лікaрні з перинaтaльним центром суперечить постанові Кабміну

Медичний скандал у Тернополі: об’єднaння облaсної дитячої лікaрні з перинaтaльним центром суперечить постанові Кабміну

Свіжі публікації

МОН шукає тренерів для профільної середньої освіти

10.07.2026
МВС РФ запровадило «антимітингові» правила у чергах на АЗС

Кремль запровадив жорсткі поліцейські обмеження для водіїв через паливну кризу

10.07.2026

Результати НМТ-2026: успіхи випускників Тернопільщини

10.07.2026
теплокровні

Тернопільщина долучається до донорського руху: до регіону завітає хаб «Теплокровні»

10.07.2026

Освітня екосистема Мрія: успіхи шкіл Тернопільщини

10.07.2026
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe

Популярне

  • Фінал гучної справи: Апеляція ВАКС підтвердила 9 років тюрми для ексголови Тернопільської облради Михайла Головка

    Корупційний скандал 2023 року: ексголову Тернопільської облради Михайла Головка засудили до 9 років і заарештували в суді

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Кадрові зміни в освіті Тернополя: директоркою спеціалізованої школи №29 призначено Оксану Стецьку

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Від викачування яєць до Зарваниці: професор Олег Чабан та Сергій Притула розібрали забобони Тернопільщини

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • У сусідньому Львові агресивний натовп пошкодив та перекинув службове авто ТЦК (жахливі відео)

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Михайло Головко озвучив резонансну версію у залі суду

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Тернет - інтернет провайдер
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.