• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
Вівторок, 5 Травня, 2026
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

СБУ затримала агента фсб, який готував прорив російських ДРГ на Сумщину

Опубліковано: 31 Січня, 2024
A A
СБУ затримала агента фсб, який готував прорив російських ДРГ на Сумщину

Служба безпеки затримала «на гарячому» ще одного агента фсб, який розвідував місця базування Сил оборони на Сумщині.

Він намагався виявити локації найбільшого зосередження особового складу та важкого озброєння ЗСУ, які задіяні у захисті прикордонних районів області.

Для збору розвідданих зловмисник обходив місцевість та приховано фіксував позиції українських військ під виглядом розмов по телефону.

Ще одним завданням фігуранта було створення власної мережі інформаторів для посиленої розвідки на території області.

За наявними даними, окупанти сподівалися використати інформацію від агента для здійснення прицільних ракетно-артилерійських ударів по військових об’єктах ЗСУ, а також для підготовки маршрутів прориву російських ДРГ на прикордоння Сумщини.

Втім, співробітники СБУ спрацювали на випередження – своєчасно викрили зловмисника, задокументували його злочинні дії і затримали під час виконання розвідзавдання.

Це дозволило зірвати ворожі плани і убезпечити місця тимчасового базування українських захисників від можливих повітряних атак ворога.

За даними слідства, затриманим виявився 54-річний мешканець міста Суми, якого російська спецслужба дистанційно завербувала у серпні 2023 року.

У поле зору фсб він потрапив через поширення прокремлівських коментарів на власній сторінці в «Одноклассниках».

Після вербування агент комунікував зі своїм російським куратором через анонімний чат в месенджері. Також на цьому каналі він направляв агресору фотозвіти з текстовим описом українських об’єктів.

За виконані завдання окупанти відправляли своєму поплічнику грошову винагороду, яка надходила йому через криптовалютні платежі.

Під час обшуків у затриманого вилучено банківську картку та мобільний телефон із доказами незаконної діяльності.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Сумській області за процесуального керівництва Сумської обласної прокуратури.

Джерело: СБУ
Теми: Головнесбу

Перегляньте Також

Музичний тріумф у Європі: юна піаністка з Тернополя Яна Ковалковська підкорила міжнародні конкурси
NEWS

Юна тернополянка Яна Ковалковська виборола золото на мистецьких аренах Іспанії та Польщі

04.05.2026
Грація на висоті: у Тернополі відбулися всеукраїнські змагання з повітряної гімнастики 2026
NEWS

Тріумф сили та краси: Тернопіль прийняв понад 120 повітряних гімнастів з усієї країни

03.05.2026
Яскрава і стильна Лєра Мандзюк
LIFESTYLE

Яскрава і стильна Лєра Мандзюк 1 травня у Тернополі з новим вибуховим стендап-концертом

27.04.2026
Z-патріоти з Тамбовської області мимоволі стали спонсорами Збройних Сил України
NEWS

Російські «волонтери» знову профінансували дрони для ЗСУ

22.04.2026
Шанс на життя для сина захисника: Тернопіль збирає 2,9 млн доларів на порятунок Лук’яна Снітинського
NEWS

Битва за кожен рух: чотирирічному тернополянину Лук’яну Снітинському потрібна допомога у боротьбі з хворобою Дюшена

21.04.2026
День екологічних знань у світі ґрунтознавства
NEWS

У ЗУНУ відзначили День екологічних знань у світі ґрунтознавства

16.04.2026
завантажити ще
Наступний допис
На фронті загинув Василь Гуменний з Тернопільщини

На фронті загинув Василь Гуменний з Тернопільщини

Футбол, безпека та нові друзі: діти знову вчаться радіти життю

«Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч»: на Тернопільщині змагатимуться понад 1000 команд

Свіжі публікації

Олег Собчук презентував новий шкільний хіт: драйвова альтернатива випускним вальсам

Наш земляк Олег Собчук дарує школам новий гімн: гурт «СКАЙ» презентував сонячний кліп на пісню «ШКОЛА»

05.05.2026
«Єдина родина — вільна Україна»: у Тернополі запрошують на безкоштовний концерт до Дня матері

Тернополян запрошують на урочистий захід «Єдина родина — вільна Україна»

05.05.2026
Музичний тріумф у Європі: юна піаністка з Тернополя Яна Ковалковська підкорила міжнародні конкурси

Юна тернополянка Яна Ковалковська виборола золото на мистецьких аренах Іспанії та Польщі

04.05.2026
Космічний тріумф тернополян: школярі міста здобули призові місця на Всеукраїнській олімпіаді з астрономії

Зірки стають ближчими: тернопільські школярі підкорили Всеукраїнську олімпіаду з астрономії

04.05.2026
Суд за спадщину генія: у Тернополі триває розгляд справи про авторські права Івана Марчука

Битва за «пльонтанізм»: у Тернопільському суді оскаржують договір на право власності творів Івана Марчука

03.05.2026
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe

Популярне

  • Масована атака на Тернопіль 1 травня: десятки БпЛА, пожежі та інформація про жертви

    Чорний день для Тернополя: місто зазнало найпотужнішої атаки «Шахедів», є попередня інформація про загиблих

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • «Шахедний» шторм над Тернополем: деталі атаки, блекаут та тривожна статистика

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Атака ворога на Тернопіль: дрони пошкодили інфраструктуру та адмінбудівлю

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Мережу розриває давня пісня гурту Тернопільські парубочки

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Битва за «пльонтанізм»: у Тернопільському суді оскаржують договір на право власності творів Івана Марчука

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Тернет - інтернет провайдер
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.