• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
Вівторок, 25 Серпня, 2026
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

Тернопільска районна рада віддає свою лікарню місту: депутати здорові?

Опубліковано: 30 Березня, 2024
A A
Тернопільска районна рада віддає свою лікарню місту: депутати здорові?

До війни найгарячішою точкою на мапі Тернопільщини, мабуть, була Тернопільська районна лікарня. Про це пише Перший.

Мерія Тернополя, побачивши певні колізії у законі, вирішила, що приміщення лікувального закладу, а саме ті, що знаходяться в обласному центрі, мають належати їй. Обласна влада підтримувала колектив і виступала за збереження лікарні, яка має обслуговувати населення громад «старого» Тернопільського району. Поки до і під час війни тривали судові тяжби, ситуацію, здається влада Тернополя перевернула на свою сторону.

Бо як інакше можна трактувати те, що «свободівський» голова Тернопільської райради Віктор Козорог (очевидно, на догоду своєму однопартійцю і міському голові Тернополя Сергію Надалу) включив до порядку денного наступної сесії райради, яка відбудеться вже завтра, 29 березня, питання «Про розгляд звернення Тернопільської міської ради», де йдеться про передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст Тернопільського району до комунальної власності Тернопільської міської територіальної громади (в особі Тернопільської міської ради) комунальне майно лікарні.

Згідно переліку депутати спробують забрати в громад, від яких їх обрано і передати у Тернопільську міську громаду, до якої не увійшло жодне(!) село колишнього Тернопільського району, приміщення «Тернопільської районної лікарні», яка у свій час будувалась та утримувалась за кошти громад та бізнесу Тернопільського району і жодного відношення місто Тернопіль до неї не має.

Оскільки розпорядження про проведення сесії було опубліковано лише у цей понеділок, а не за 10 днів згідно регламенту, проведення засідання можна поставити під сумнів, як і імовірність збору голосів під сумнівне рішення.

Проте доля лікарні все ж залежатиме від того, як голосуватимуть депутати райради: в інтересах своїх виборців (громади колишнього району), чи кон’юнктурно (на догоду черговому бізнес-проекту на місці соціальної споруди).

З історії

Будівництво Тернопільської районної лікарні було тривалим, у цей процес включилися чимало підприємств, установ і організацій району, в тому числі сільськогосподарські підприємства. Вони у повній мірі не могли справитися і на завершальній стадії суттєва фінансова допомога надійшла з держбюджету. Крапку в будівництві було поставлено у грудні 2009-го, коли останню чергу урочисто відкривав третій президент України Віктор Ющенко.

Медзаклад працював, пацієнти отримували допомогу, майже 400 чоловік мали роботу. Але тут прийшла адміністративно-територіальна реформа, Тернопільського району в його старому вимірі не стало,  постало питання, що робити з лікарнею.

Тернопільська районна рада минулого скликання як власник райлікарні наприкінці своєї каденції вирішила розділити майно медустанови між шістьма громадами, котрі утворилися на території колишнього району. Зауважимо, що приміщення лікарні розміщені одразу в кількох населених пунктах: Тернополі, В. Бірках, В. Глибочку та Мишковичах, а за юридичною адресою медустанова зареєстрована у Великих Бірках. Але тут свої апетити показала тернопільська мерія. На останній перед Новим 2021 роком сесії вже Тернопільської міської ради постало питання про те, що муніципалітет хоче забрати собі частину приміщень районної лікарні.

Йдеться прo ті об’єкти, щo рoзташoвані на теритoрії oбласнoгo центру. І серед них є дуже ласі шматки у центрі міста, це адміністративний та стаціонарний корпуси лікарні, будівля стоматології, киснева, нова поліклініка з даховою котельнею, гаражі, овочесховище тощо.

Теми: в лікарнів тернопільському районіГоловне

Перегляньте Також

Сергій Зюбаненко та спецпризначенці КОРД привітали з 14-річчям доньку загиблого поліцейського Олександра Вінічука
LIFESTYLE

«Пам’ятаємо та підтримуємо»: поліція Тернопільщини привітала з 14-річчям доньку полеглого бійця КОРДу

22.08.2026
«Сила та Воля»: у Теребовлі відбулися ветеранські спортивні змагання
NEWS

Спорт як спосіб реабілітації: у Теребовлі пройшли ветеранські змагання «Сила та Воля»

22.08.2026
Таємниці втраченого Тернополя: зруйнований виадук і річка Рудка під міськими бруківками
LIFESTYLE

Підземна річка та втрачений віадук: таємниця зруйнованого мосту Тернополя

21.08.2026
У Тернополі відкрили оновлений ясла-садок №1 після масштабної термомодернізації
NEWS

Енергоефективність та комфорт для 280 малюків: у Тернополі відкрили повністю термомодернізований ясла-садок №1

18.08.2026
«Кубок Пушкарів» у Кременці: як пройшов всеукраїнський турнір з армрестлінгу пам'яті видатних тренерів
NEWS

У Кременці відбувся всеукраїнський турнір з армрестлінгу «Кубок Пушкарів»: змагалися ветерани ЗСУ та світові атлети

17.08.2026
На Тернопільському ставі розпочав випробувальні рейси четвертий теплохід — «Йота»
NEWS

Флот Тернопільського ставу поповнився четвертим судном: теплохід «Йота» вийшов у тестові рейси

15.08.2026
завантажити ще
Наступний допис
У Тернополі чоловікові стало настільки спекотно, що той пірнув у став (відео)

На Тернопільщині через мікро-ГЕС затопило домогосподарство

Тернопільські пенсіонери отримують найменші пенсії

Як змінюватимуться ціни на продукти найближчим часом

Лимонад ТернОпілля Лимонад ТернОпілля Лимонад ТернОпілля

Свіжі публікації

У ТНПУ відкриється виставка Острозької Біблії

У ТНПУ відкриється виставка Острозької Біблії

25.08.2026
ТНМУ впроваджує стандарти доброчесності в освіті

ТНМУ впроваджує стандарти доброчесності в освіті

25.08.2026
Посвята у студенти ТНПУ 2026: дата та деталі свята

Посвята у студенти ТНПУ 2026: дата та деталі свята

25.08.2026
Сучасна інформатика в школах

Інформатика в школі: нові підходи до навчання від ТНПУ

24.08.2026
Унікальна марка «Лелека. Воля» відтепер у ЗУНУ

Унікальна марка «Лелека. Воля» відтепер у ЗУНУ

24.08.2026
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe

Популярне

  • Таємниці втраченого Тернополя: зруйнований виадук і річка Рудка під міськими бруківками

    Підземна річка та втрачений віадук: таємниця зруйнованого мосту Тернополя

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • «Пам’ятаємо та підтримуємо»: поліція Тернопільщини привітала з 14-річчям доньку полеглого бійця КОРДу

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Поселення у гуртожитки ТНПУ 2026: графік та правила

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • День Незалежності України: привітання для студентів

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Вибір директора Тернопільського центру ПТО: деталі конкурсу

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Тернет - інтернет провайдер
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.