• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
Четвер, 16 Жовтня, 2025
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відкрили експрес-виставку «Різдвяні мотиви витинанок» авторки Галини Дудар

Опубліковано: 25 Грудня, 2021
A A

На виставці, яку підготувала співробітниця музею Марія Луцька, представлені тематичні різдвяні витинанки із силуетами ангелів, колядників, а також атрибути Різдва та споруди культового призначення.

«Паперові витинанки як прикраси з’явилися в Україні у XІX столітті. Цікавими у наших предків були і фіранки-витинанки з нескладним орнаментом. Витинанки розвішували на стінах, вікнах, над дверима. Побутувала думка, що мереживо витинанки, як сито, відсіює злу енергетику, щоб до хати потрапляло тільки добро. На витинанках Галини Дудар зустрічаються часто зображення пташок. Вони символізували душі людей, які вважалися посередниками між Богом і людьми, – розповіла наукова співробітниця музею Марія Луцька.

Витинанки, які представлені на виставці виготовлені із білого паперу технікою силуетного вирізання, за допомогою ножиць або спеціально загостреного ножа. Папір при втинанні складався вдвоє за технікою дзеркальної симетрії.

Оригінальною є витинанка «Нумо колядувати, Різдво величати». ЇЇ композиція – горизонтальна. У центрі ажурного витвору стилізоване зображення дідуха з багатьма розгалуженнями, обабіч якого вверху ангели з сурмами, пташки, сніжинки, сільські будинки. Внизу – силуети дітей-колядників із різдвяними зірками. Тематичне зображення обрамлене стилізованими гілочками. Витинанку наклеєно на чорний картон, у правому нижньому куті якого рукописні заголовні тексти.

Авторка Галина Дудар народилася у Копичинцях, зростала у Бережанах, навчалася, працює й живе у Тернополі. Свою творчість поєднує із педагогічною діяльністю. Окрім цього жінка є народною майстринею, членкинею Національної спілки майстрів народного мистецтва України, вчителькою-методисткою.

Триватиме виставка до 5 січня.

Теми: ангелив обласному музеївиставкавитинанкикраєзнавчий

Перегляньте Також

Історико-культурна спадщина Тернопільщини стає доступнішою
LIFESTYLE

Історико-культурна спадщина Тернопільщини стає доступнішою та ближчою до всіх

04.10.2025
Відкрили фотовиставку Героя Віктора Гурняка
LIFESTYLE

У Тернополі відкрили фотовиставку Героя України Віктора Гурняка

23.08.2025
Документи від крєзнавців отримав Державний архів
NEWS

Цікаві документи від крєзнавців отримав Державний архів Тернопільщини

18.08.2025
Фотовиставку Війна в обличчях відкрили у Тернополі
LIFESTYLE

Фотовиставку Війна в обличчях відкрили на площі перед пам’ятником Степанові Бандері у Тернополі

18.08.2025
Унікальна виставка гачкованих шедеврів Марини Футерко
LIFESTYLE

Унікальна виставка гачкованих шедеврів Марини Футерко запрошує у Краєзнавчий музей!

09.07.2025
У Тернополі предстaвили унікальну вистaвку Кобзaрів
LIFESTYLE

У Тернополі предстaвили унікальну вистaвку Кобзaрів та стародруків

09.03.2025
завантажити ще
Наступний допис

Новий бюджет Тернополя 2022 року дозволить продовжити розвиток міста

«Реалізуй»: фінансуємо ідеї для покращення нашого міста

Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Опілля квас Опілля квас Опілля квас

Популярне

  • 10 закладів долучилися до важливої кампанії

    10 закладів харчування у Тернополі долучилися до важливої кампанії

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • І на Тернопільщині вимикатимуть світло: запроваджують дві черги відключення електроенергії

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Священник і блогер з Тернопільщини Олексій Філюк втрапив у халепу

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • На фронті загинув захисник Іван Лях з Тернопільщини

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • На Тернопільщині активно затримують людей у військовій формі

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0

Свіжі публікації

У Тернополі презентують документальну стрічку Бориса Малюги

У Тернополі презентують короткометражну документальну стрічку режисера Бориса Малюги

15.10.2025
Тернопільські поліцейські затримали військовослужбовців

Тернопільські поліцейські затримали групу військовослужбовців

15.10.2025
графіки відключень електропостачання

І на Тернопільщині вимикатимуть світло: запроваджують дві черги відключення електроенергії

15.10.2025
На фронті загинув захисник Арсен Козуб

На фронті загинув захисник з Тернополя Арсен Козуб

15.10.2025
На Тернопільщині затримують людей у формі

На Тернопільщині активно затримують людей у військовій формі

15.10.2025
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.