• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
П’ятниця, 1 Травня, 2026
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

У ТНПУ вшанували журналістів, які віддали життя у війні

Опубліковано: 03 Листопада, 2023
A A
У ТНПУ вшанували журналістів, які віддали життя у війні

На честь журналістів, які загинули в російсько-українській війні, у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка відкрили меморіал “Носії пам’яті”. Першими відвідувачами стали майбутні медійники, студенти факультету філології та журналістики ТНПУ.  

Проект інформує про журналістів, які стали жертвами воєнного наступу, обстрілу, фізичного знущання, про тих, хто в лютому 2022 року залишив службові обов’язки й пішов на передову захищати країну, про тих, які загинули, викриваючи підступність, жорстокість і нещадність агресора за допомогою документування трагедії мільйонів українців. Матеріали мають художньо-публіцистичний характер, висвітлені в жанрі некрологів з елементами портретного нарису.

Меморіал є мобільним, його організовує Академія української преси за підтримки Фонду Фрідріха Нуманна “За свободу”, Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина та Civil Society Cooperation у партнерстві з Національною спілкою журналістів України. У ТНПУ захід відбувся за участю президента Академії української преси Валерія Іванова.  

“Ось вам теми для курсових, бакалаврських, дипломних робіт, — сказав, звертаючись до студентів, ректор ТНПУ Богдан Буяк. — Це персоналії людей, які вчинили подвиг, збираючи, поширюючи інформацію, не боячись розкривати правду про Україну. На жаль, війна триває, ви повинні прийти на зміну тим, кого ми втратили, і далі нести це правдиве слово для майбутніх поколінь українців, для світової громадськості. Вірю, що ви професійно використаєте цю цінну інформацію для подальших своїх наукових розвідок, вірю, що Україна неодмінно переможе”. 

Ректор висловив вдячність організаторам виставки за вірність ідеї, гідний почин і віддану роботу. 

Президент Академії української преси Валерій Іванов підтримав пропозицію ректора щодо кваліфікаційних робіт, зазначивши, що ці люди  присвятили своє життя професії. Він також зауважив, що для нього це водночас і значна, і сумна подія, адже багатьох з них знав особисто. Вважає, що послідовникам потрібно вчитися на досвіді цих людей: як працювати і як не загинути. 

“Вони були визначними професіоналами і житимуть — поки ми про них пам’ятаємо, — додав Валерій Іванов. — Будьмо ж їх гідними, щоб наслідувати і перемагати”.

Декан факультету філології та журналістики Тетяна Вільчинська простежила своєрідний символізм і знаковість відкриття виставки — одразу ж після поминального дня, відтак розпочала свій виступ цитатою Івана Кочерги із драматичної поеми «Свіччине весілля», де автор виділив образ світла:

“І свічки мирної не варта та країна, що в боротьбі її не засвітила”. 

З тими словами натхненниця плеяди інформаційного фронту згадала журналістів — випускників ТНПУ, які, ризикуючи життям, виборюють незалежність на фронті, зокрема — власкора на передовій Христину Луцик, військовослужбовця Михайла Ухмана, автора книги “Люди волі”, фільму “Шлях поколінь”, та зауважила на важливості перемоги в інформаційній війні. 

“Це — боротьба за ідентичність, за мову, за уми наших людей, — підкреслила Тетяна Вільчинська. — Місія наших журналістів є надзвичайно важливою, адже саме від вчасно донесеного їхнього правдивого слова залежить успіх у цій війні”.

Мета проєкту “Носії пам’яті. Журналісти, що загинули на російсько-українській війні” якраз і полягає в тому, щоб віддати шану тим, хто відчайдушно боронив наш інформаційний фронт.  Повномасштабна війна, яку 24 лютого 2022 року розпочала росія проти України, є однією із найбільш задокументованих війн в історії.

У Тернопільському національному педагогічному університеті виставка діятиме упродовж тижня.  

До слова, від початку повномасштабного вторгнення рф на територію України окупанти вбили щонайменше 73 медійників. За верифікованими даними НСЖУ та Міжнародної федерації журналістів, серед загиблих – 16 медійників, які виконували професійні обов’язки; 9 медійників – цивільних жертв; 48 представників ЗМІ, які мобілізувалися для захисту України у лавах ЗСУ.

Провідний фахівець зі зв’язків із громадськістю

ректорату ТНПУ Оксана Чмиленко

Джерело: ТНПУ
Теми: ГоловнежурналістиСПЕЦТЕМА: Війна з рфтнпу

Перегляньте Також

Яскрава і стильна Лєра Мандзюк
LIFESTYLE

Яскрава і стильна Лєра Мандзюк 1 травня у Тернополі з новим вибуховим стендап-концертом

27.04.2026
Підсумки шостої медіашколи «В ЕТЕРІ»: ТНПУ єднає майбутніх медійників України
NEWS

Медіашкола «В ЕТЕРІ» у ТНПУ: шість років формування професійної журналістської спільноти

24.04.2026
Z-патріоти з Тамбовської області мимоволі стали спонсорами Збройних Сил України
NEWS

Російські «волонтери» знову профінансували дрони для ЗСУ

22.04.2026
Шанс на життя для сина захисника: Тернопіль збирає 2,9 млн доларів на порятунок Лук’яна Снітинського
NEWS

Битва за кожен рух: чотирирічному тернополянину Лук’яну Снітинському потрібна допомога у боротьбі з хворобою Дюшена

21.04.2026
День екологічних знань у світі ґрунтознавства
NEWS

У ЗУНУ відзначили День екологічних знань у світі ґрунтознавства

16.04.2026
86-річчя ТНПУ ім. В. Гнатюка: відкриття Стели пам’яті героїв та урочиста академія за участі начальника ОВА
NEWS

86 років ТНПУ: університетська спільнота вшанувала полеглих героїв та відзначила найкращих освітян

15.04.2026
завантажити ще
Наступний допис
Ф’юрі за###в: промоутер британця називає нову дату поєдинку з Олександром Усиком

Ф'юрі за###в: промоутер британця називає нову дату поєдинку з Олександром Усиком

Нічна атака рф: на захід країни летіло 16 “шахедів” (в тому числі через Тернопільщину), є влучання

Нічна атака рф: на захід країни летіло 16 "шахедів" (в тому числі через Тернопільщину), є влучання

Свіжі публікації

Магістри права у стінах середньовічного замку: випускники юридичного факультету ЗУНУ отримали дипломи у Збаражі

Юристи нового покоління: у Збаразькому замку вручили дипломи магістрам ЗУНУ

30.04.2026
Тернопіль у списку претендентів на статус «Європейської зеленої столиці 2028»: результати та перспективи

Екологічне визнання: Тернопіль змагається за звання «Європейська зелена столиця 2028»

30.04.2026
Фотозвіт з будівельного майданчика ЖК “Едем Таун” від “Креатор-Буд” в Тернополі за квітень 2026

Фотозвіт з будівельного майданчика ЖК “Едем Таун” від “Креатор-Буд” в Тернополі за квітень 2026

30.04.2026
Бронзовий фініш та путівка до Італії: студентка ЗУНУ Тетяна Когут стала призеркою Чемпіонату України

Тетяна Когут із ЗУНУ виборола «бронзу» національної першості з легкої атлетики

30.04.2026
Тріумф на килимі: тернопільські борці здобули 11 нагород на всеукраїнському турнірі у Болехові

Спортивна гордість громади: результати тернопільських борців на турнірі пам’яті Ярослава Гуцмана

30.04.2026
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe

Популярне

  • Тріумф у Торонто: тернопільська школярка Марта Мороз здобула золото на мистецькому фестивалі в Канаді

    Тернополянка Марта Мороз підкорила Канадсько-український фестиваль

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Радіаційне відлуння Чорнобиля: як катастрофа змінила Тернопільську область

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • «Війна — це щоденна робота»: Герой України Владислав Стоцький провів зустріч у ТНПУ

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Освітній резонанс на Чортківщині: у чотирьох селах громади ліквідують середні класи

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Визнання IT-таланту: команда ТНТУ “TNTU ByteBaller” підкорила фінал Cisco NetAcad Cup

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Тернет - інтернет провайдер
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.