• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
Вівторок, 26 Травня, 2026
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

44 окрема артилерійська бригада отримала нову версію САУ Богдана

Опубліковано: 08 Травня, 2025
A A
Бригада отримала нову версію САУ Богдана

САУ Богдана

Бригада отримала нову версію САУ Богдана. Про це повідомляє Мілітарний.

44 окрема артилерійська бригада імені гетьмана Данила Апостола отримала на озброєння нову версію САУ «Богдана» — з новою бронекабіною. Відеосюжет про роботу українських артилеристів опублікувало військове телебачення України — Армія TV.

Нова версія САУ «Богдана» стала вже принаймні п’ятою версією цієї САУ, яка використовує різні шасі та конфігурації бронекабіни.

Бригада отримала нову версію САУ Богдана

У сюжеті військові хвалять українські САУ, відзначаючи їхню високу точність та мобільність. Однак нарікають на високо винесений казенник, через що заряджати гармату важко.

Попри встановлений напівавтоматичний досилач, військові його не використовують через технічні особливості. За їхніми словами, конструкція не передбачає одночасного заряджання та наведення гармати.

«Щось одне працює: або навідник наводиться, або досилається снаряд. А так як потрібно швидко відпрацювати, то хлопці заряджають його вже вручну, і навідник за той час наводиться… Він працює, але це довго, це час. У ручному режимі за хвилину ми робимо постріл. То в автоматичному це буде довше, це розтягнеться до двох хвилин», — пояснюють військові.

Загалом, 44-у бригаду озброїли вітчизняними 155-мм САУ «Богдана» відносно нещодавно — у листопаді 2024 року.

Довідково. САУ «Богдана»

Серійне виробництво вітчизняної самохідної артилерійської установки «Богдана» розпочалося на початку 2023 року.

Вартість однієї української САУ коливається в діапазоні 2,3 – 2,8 млн євро. Ймовірно, ціна залежить від того, яке саме шасі та бронекабіна використовується для конкретної САУ.

За словами виробника, для того, аби убезпечити виробництво, його було розосереджено по декількох різних локаціях, у тому числі за кордоном. Також було впроваджено дублювання виробництва — жодна деталь не виготовляється лише в одному місці.

Серед покращень українських САУ також можна згадати, що їх почали оснащувати балістичною РЛС, для вимірювання фактичної швидкості снарядів. Це допомагає підвищити точність ураження за допомогою введення додаткових поправок.

За інформацією видання Army Technology місячне виробництво української колісної САУ «Богдана» вже сягнуло 36 одиниць на місяць.

Ми писали також: Доброволець Штурмовик з Тернопільщини за кермом грізної САУ Богдана.

Теми: 44 бригадаГоловнеСПЕЦТЕМА: Війна з рфтехніка

Перегляньте Також

Євген Клопотенко стане хедлайнером «Фест Молоко 2026» на Тернопільщині
LIFESTYLE

Гастрономічна сенсація під Тернополем: Євген Клопотенко готуватиме екстравагантні молочні страви в «Агроленді»

25.05.2026
Український Тернопіль і канадська Міссісога - відтепер міста-побратими
NEWS

Український Тернопіль і канадська Міссісога – відтепер міста-побратими

25.05.2026
Росіяни не довіряють президенту та його політичному курсу
NEWS

Росіяни не довіряють президенту та його політичному курсу

25.05.2026
Науковий бум у Тернополі: на Театральному майдані розгорнули 50 лабораторій просто неба
NEWS

Експерименти та STEM-технології в центрі міста: у Тернополі з успіхом відгриміли «Наукові пікніки»

24.05.2026
Військовий з Гусятинщини Василь Кондрат нагороджений відзнакою Президента України
NEWS

Президент України нагородив відзнакою військового з Гусятинщини Василя Кондрата

23.05.2026
Живе слово Криму та Харкова на Тернопільщині: Людмила Охріменко презентувала у Підгайцях новий роман
LIFESTYLE

Культурний десант у Підгайцях: письменниця Людмила Охріменко познайомила громаду з романом «Хрещена»

22.05.2026
завантажити ще
Наступний допис
Історія фотожурналіста Тараса Хлібовича

Війна в об’єктиві: історія фотожурналіста Тараса Хлібовича

У Бессмертному полку масово зʼявляються антивоєнні зізнання

На Росії — збій у матриці. У “Бессмертному полку” масово зʼявляються антивоєнні зізнання

Свіжі публікації

Мистецький коледж

У Тернополі відбудеться концерт «Мелодії материнського серця»: мистецький коледж збирає кошти на модернізацію будівлі

26.05.2026
Нерухомість Тернополя у розстрочку: як інвестувати у квартиру біля озера під 3% річних

Іпотека від 3%: як тернополянам придбати омріяну квартиру біля озера за державною програмою

26.05.2026
Тарифне ралі в Україні: Київщина підняла ціни на проїзд на 50%, а столиця готується до квитків по 30 гривень

Колапс перевізників: приміські маршрути Київщини злетіли в ціні, а міста готують нову хвилю здорожчання

26.05.2026
ТНТУ залучив ліцеїстів «Української гімназії» до масштабного проєкту «Наука у партнерстві»

Інтеграція школи та вищої освіти: ТНТУ презентував результати триетапного проєкту «Наука у партнерстві»

26.05.2026
Олена Підгрушна

«Жінка, яка мотивує!»: зустріч з легендарною Оленою Підгрушною у Тернополі

26.05.2026
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe

Популярне

  • Співачка з Тернопільщини Віта Грицак втретє отримала Президентську стипендію

    Президент України призначив стипендію молодій співачці з Тернопільщини Віті Грицак

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Експерименти та STEM-технології в центрі міста: у Тернополі з успіхом відгриміли «Наукові пікніки»

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • У Тернополі перехожі розфарбували середмістя традиційними візерунками

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Мережу розриває давня пісня гурту Тернопільські парубочки

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • ТНПУ оцифрує унікальні кириличні рукописи та стародруки

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Тернет - інтернет провайдер
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.