Гофери – це представники гризунів, які володіють видатними навичками з риття тунелів. Довжина їхніх підземних ходів може сягати значення понад 100 метрів. Тепер нове дослідження вказує на те, що в цих сховках тварини займаються чимось на кшталт сільського господарства.
Вероніка Селден і Френсіс Путц з Університету Флориди в Гейнсвіллі, що в США, вивчали південно-східного гофера (Geomys pinetis) та його вплив на кількість коренів, які ростуть у тунелях.
Дослідники виміряли кількість біомаси цих частин рослин і з’ясували, що корінці можуть забезпечувати в середньому 21 % енергетичних потреб тварини, а в певних випадках і всі 62%.
Вчені виявили, що активне підрізання корінців призводить до інтенсивного росту підземних органів рослин. Під час проведення експерименту певні ділянки тунелів перекривали, щоб туди не потрапили гризуни. У цих ізольованих місцях ріст коренів був повільніший, ніж у місцях веселої тусні гоферів.
Ці гризуни відомі однією не дуже приємною рисою.
На відміну від решти представників свого роду південно-східні гофери не мають в підземних тунелях спеціальних місць для випорожнень. Вони, як російські військові, лишають екскременти повсюдно у місцях мешкання.
На відміну від мародерів та окупантів у поведінці гоферів є сенс – вони так удобрюють грунт та сприяють росту рослин.
Автори дослідження таку поведінки називають навіть формою елементарного землеробства, що, можливо, звучить трішки претензійно як для пожирання біомаси та хаотичних випорожнень, а, можливо, і ні.
Прокоментуйте