Ви лиш погляньте, яка цікава новинка вийшла друком у видавництві Лабораторія!
Це книжка про історію книжок — винахід перших людських цивілізацій.
Усі ми розуміємо, що аби набути сучасного і зрозумілого нам вигляду, книжка мусила пройти шлях довжиною в кілька тисячоліть.
Від глиняних табличок до першого друкарського верстата — авторка занурює читачів у мандри від давніх цивілізацій до сьогоднішніх часів.
Маршрут цієї книжки пролягає через поле битви Олександра Македонського, віллу Папірусів під час виверження Везувію та палац Клеопатри, через перші відомі книгарні, ГУЛАГ, бібліотеку Сараєва та Оксфордський підземний лабіринт…
Вона знайомить із маловідомими особистостями, які зіграли свою роль у розвитку книжкової справи — учителями, оповідачами, книгарями, перекладачами, рабами і бунтарями.
Чим хороша ця книжка?
• Написана авторитетною дослідницею, яка глибоко вивчила тему історії книжок.
• Інформація подана багатою літературною мовою на межі з художнім текстом, тому читаючи її ви отримаєте не лише цінні знання, а ще й естетичну насолоду.
• Створює відчуття мандрівки в часі, переносячи нас у культуру стародавніх цивілізацій та розповідає, як «Іліада» та «Одіссея» могли дійти до наших днів або як римським жінкам заборонялося писати книги та оприлюднювати їх.
• Досліджує народження книг і їхню подорож до сьогодення: від каменю до очерету, від шовку до шкіри та ганчір’я, від дерева аж до світла комп’ютерів.
Прокоментуйте