Нехай народні депутати теж воюють. Це вимога, описана у петиції на сайті президента. Йдеться про те, що мобілізовувати треба справедливо, не роблячи винятки для чиновників чи бізнесменів.
Втім Конституція каже — на сьогодні нардепи не підлягають призову на військову службу. Це прописано у законі України про мобілізацію та мобілізаційну підготовку, у статті 23 частині 1.
“Тобто призвати народних депутатів по закону не можливо. Можливо їх призвати у тому випадку, якщо би вони здали свій мандат і проявили бажання іти служити. Тоді можуть призвати. В інших випадках, вони навіть за своєю згодою призвані на військову службу не можуть бути”, — пояснює адвокатка Наталія Сабатюк.
Тобто, бути військовим і народним депутатом одночасно неможливо. Обранці ж, на відмінну від інших верст населення, мають підставу для відстрочки, проте ті за власним бажанням, таки можуть нести службу.
Але аргументи у пересічних українців такі — відповідно до Конституції — захист незалежності та територіальної цілісності держави є обов’язком усіх громадян України. Проте народні обранці — це виняток. І не всім він подобається. Опитані нами громадяни кажуть, в час війни чоловіки повинні бути в рівних умовах.
Проте інші вагаються щодо того, чи буде користь з нардепів на фронті, і чи потраплять вони саме на “нуль”.Тому радять, краще нехай народні депутати ефективніше виконують свою роботу тут.
Самі народні обранці кажуть, кожний має бути ефективним на своєму місці. Щоправда спілкувались ми лише з кількома. Тож як свої позиції пояснили нардепи — дивіться.
Прокоментуйте