Найбільший попит у роботодавців області – на кваліфікованих робітників. Це слюсарі, швачки, електромонтери, електрогазозварники, монтажники, пекарі. Є потреба у працівниках сфери торгівлі та послуг (продавці, кухарі, охоронники, кондуктори, офіціанти, бармени, перукарі).
Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – спеціалістів державної служби, державних виконавців, лікарів, інженерів різних галузей, економістів, фармацевтів, а також менеджерів. Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, вантажники, прибиральники, укладальники-пакувальники та двірники.
На 1 березня 2018 року на одне вільне робоче місце в середньому по області претендувало 5 безробітних.
Водночас структура попиту на робочу силу Тернопільщини зазнає суттєвих змін також під впливом трудової міграції населення за кордон. Оскільки сусідні країни забирають «мізки та руки», тому постійним попитом користуються як працівники висококваліфікованих, так і технічних чи робітничих професій. На ринку праці все сильніше відчувається «кадровий голод». Якщо раніше він стосувався здебільшого висококваліфікованих працівників, то тепер нестача кадрів є і в робітничих спеціальностях у сфері обслуговування та будівництві, і в багатьох інших.
Олена Рак
Прокоментуйте