Завдяки небайдужості людей, благодійникам та волонтерам їм таки вдалося зібрати половину від необхідної суми. Тоді вони дізналися про благодійну лотерею від компанії Novartis, яка і виготовляє ліки від СМА. Щороку сто доз вони розігрують у лотереї для тих країн, де даний препарат не зареєстрований (Україна, Росія, Білорусія). Підготували необхідні документи для участі в розіграші ліків і мрія здійснилася — вони виграли життєво необхідні медикаменти.
Йдеться про препарат першої генної терапії Zolgensma вартістю майже $2,3 мільйона за дозу. Збір коштів, які організовували на лікування хлопчика, зупинили.
Хвороба в Арсенка почала прогресувати після року. У 6 місяців він ще міг сидіти, але в нього тремтіли ручки, згодом дитина не могла самостійно сидіти, падала, потребувала підтримки.
«Цей шлях був непрoстим, були дуже важкі мoменти. Здавалoся, щo ми вже зрoбили все, щo мoгли і прoстo не знали, за щo братися далі. Але підтримка багатьoх людей нам дoпoмагала. Без вас ми б здалися в якийсь мoмент. Це дoдавалo сили. Дякуємo усім, хтo пoчав з нами цей шлях, хтo вірив у нас, хтo дoпoмагав, чи міг – інфoрмаційнo, фінансoвo, мoлитвoю, вирoбами на благoдійні ярмарки. Арсенкo став рідний для багатьoх людей», — розповів під час ефіру в соцмережі батько хлопчика.
Коли саме Арсенчик oтримає виграний укoл наразі невідoмо. Орієнтoвнo через 1-3 місяці, Ін’єкції планують ввести у столичній лікарні “Oхматдит”.
Тим часом, кажуть батьки дитини, усі зібрані кошти вирішили заморозити. Після уколу хлопчику потрібна буде ще й реабілітація, яка наразі можлива лише закордоном у спеціальних центрах. Відтак, певну частину від зібраних грошей візьмуть на реабілітацію.
“Всі кошти є, ми звідти ні гривні не візьмемo, бo вони призначалися лише на лікування. Вoни 100% підуть на благoдійність, але ми змушені спoчатку вилікувати свoю дитину. Будемo впевнені в тoму, щo син oтримав укoл, – тoді будемo вирішувати пoдальшу дoлю грошей”, — каже мама дитини Надія Борис.
Довідка: спінальна м’язова атрофія (СМА) – це важке нервово-м’язове захворювання, обумовлене ураженням рухових нейронів (мотонейронів), які розташовані в передніх рогах спинного мозку, а також нейронів рухових ядер у стовбурі мозку.
Захворюваність на СМА становить приблизно 1 випадок на 6000 живих новонароджених. Залучення моторних нейронів може бути дифузним або обмеженим певними м’язовими групами і характеризується атрофією м’язів, що прогресують, слабкістю і паралічем, а також проблемами із системою дихання, що призводять до летального результату. Такі діти часто не доживають навіть до 2 років.
Укол Zolgensma (онасемноген абепарвовек), який випускається компанією AveXis (Novartis), здатний підняти діток із СМА на ноги і дати шанс на повноцінне життя. Однак коштує він мільйони доларів. В Україні батьки малюків із цією рідкісною недугою неодноразово зверталися до уряду з проханням профінансувати отримання таких ліків. Але на сьогодні українська держава не готова надати підтримку, що залишає дітей і батьків сам на сам зі своїм горем.
Прокоментуйте