• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
Понеділок, 18 Травня, 2026
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

Боєць тернопільського КОРДу розказав про війну без прикрас (відео)

Герої серед нас

Опубліковано: 23 Червня, 2025
A A
Боєць тернопільського КОРДу розказав про війну

Фото Нацполіції

Боєць тернопільського КОРДу розказав про війну. Він пішов на повномасштабну війну одразу після закінчення університету. Спочатку — у територіальну оборону, потім — у легендарний батальйон ЗСУ «Вовки Да Вінчі». Тернопільський захисник Олександр розповів, як згодом приєднався до спецпідрозділу КОРД, де знайшов справжню команду й побратимів, як брав участь у боях та разом із побратимами обороняв «дорогу життя» під Бахмутом.

«ми тримали «дорогу життя», аби хлопці могли заїхати в бахмут і виконувати завдання», - боєць тернопільського корду

Після вишу він не шукав цивільної роботи — одразу вирушив до війська. Спочатку — навчання у Силах територіальної оборони. Саме тоді Олександр вперше зустрівся з бійцями КОРДу, які проводили підготовку.

«Вони навчали нас всього — від медицини до зачисток приміщень і тактики штурму в малих групах. Ці знання знадобилися і не раз рятували життя — як моє, так і побратимів».

Згодом Олександр приєднався до побратимів із бойового батальйону «Вовки Да Вінчі». Він пригадує, як прийшов на фронт, своє перше завдання і як сам змінився після першої втрати. Тоді загинув його побратим із Тернополя, прикривши собою інших під час артобстрілу під Бахмутом.

«Пам’ятаю перший вихід, перед нами стояло завдання — утримувати «дорогу життя», що з’єднувала Бахмут із тилом. Оборона цієї важливої логістичної артерії не дозволяла ворогу просунутися. Ми тримали «дорогу життя», аби хлопці могли заїхати в Бахмут і виконувати завдання», – розповідає боєць.

Це була одна з ключових ділянок, якою доставлялись боєприпаси, проходили ротації. Її утримували ціною щоденних боїв. Часто — у воді, снігу, багнюці, під обстрілами та, на жаль, із втратами.

«Все, що ти вивчив на полігоні, в критичний момент працює автоматично», — каже Олександр. – Вижити на війні — це не тільки про фарт, а й про дисципліну, фізичну форму і безперервні тренування».

Надання медичної допомоги — це одне з основних умінь, яке повинні освоїти всі бійці. Коли поранення, крики, адреналін — потрібно діяти чітко і спокійно. Холодний розум — це те, що рятує.

На жаль, у бою із вагнерівцями загинув один із представників тернопільського КОРДу Віктор Мельниченко та легендарний комбат батальйону добровольців Дмитро Коцюбайло (Да Вінчі).

«Втрати побратимів — це те, що змінює назавжди, – каже Олександр. – У бою ти на адреналіні, немає часу на емоції. Усвідомлення приходить лише тоді, коли повертаєшся із позицій. Ці втрати залишилися у серці назавжди, вони змінили мене», – ділиться кордівець.

Він пригадує, як особисто виносив загиблих — по болотах, снігу, під обстрілами, щоб рідні та близькі могли з ними попрощатися.

«Ось буквально нещодавно загинув мій найкращий друг. Для мене це дуже боляче, з ним я втратив частину своєї душі».

Після травми та тривалої реабілітації Олександру запропонували приєднатись до спецпідрозділу КОРД.

«Для мене — це велика честь. Тут справжній колектив, тут кожен знає, що робити на полі бою».

Спецпризначенець каже, служба в КОРДі — це постійний розвиток, дисципліна та командна відповідальність. За кожною успішною операцією стоїть висока професійна підготовка, вміння мислити нестандартно й бути завжди на крок попереду.

«ми тримали «дорогу життя», аби хлопці могли заїхати в бахмут і виконувати завдання», - боєць тернопільського корду

Олександр, як і всі ми, мріє про перемогу. Але розуміє: шлях до неї — довгий та складний.

«Ми вже заплатили велику ціну. І дуже важливо, щоб суспільство не було байдужим. Але ми сильні. І головне — тримати стрій, бути разом, пам’ятати, заради кого ми все це робимо».

Боєць тернопільського КОРДу розказав про війну

Департамент комунікації Національної поліції України

Ми писали раніше: Герої серед нас: Володимир Іваник з Тернопільщини отримав Золотий хрест від Головнокомандувача ЗСУ.

Теми: Герої серед насГоловненацполіціяСПЕЦТЕМА: Війна з рф

Перегляньте Також

Сестри Ніколаєви з Тернополя підкорили міжнародний конкурс мистецтв
NEWS

Струни та флейта: юні тернополянки здобули два гран-прі на міжнародному фестивалі

15.05.2026
У Тернополі відбудеться «День кар’єри»: запрошують молодь
NEWS

«День кар’єри» у Тернополі: молодь може обрати свою професію

15.05.2026
Гастрономічна подія весни: Євген Клопотенко стане хедлайнером «Фест молоко 2026» під Тернополем
LIFESTYLE

Клопотенко, крафт та благодійність: Тернопільщина готується до «Фест молоко 2026»

15.05.2026
Небезпека на кілька діб: масована повітряна атака росіян може бути тривалою
NEWS

Затяжна повітряна атака: ворожий удар може тривати понад добу — мешканців Тернополя закликають до пильності

13.05.2026
Студент ТНПУ Роман Кулик підкорив всеукраїнський конкурс «Код Нації»
NEWS

Студент тернопільського вишу став переможцем конкурсу «Код Нації»

12.05.2026
Тернопільські танцюристи підкорили світовий паркет у Великій Британії
NEWS

Тернополяни привезли «золото», «срібло» та «бронзу» з елітного танцювального турніру

11.05.2026
завантажити ще
Наступний допис
Порушення у сфері захисту прав дітей

Порушення у сфері захисту прав дітей виявили в громаді на Тернопільщині

Юні фехтувальники з Тернополя привезли нагороди

Юні фехтувальники з Тернополя привезли нагороди зі всеукраїнських змагань

Свіжі публікації

24-річний вчитель із Тернополя отримав стипендію Президента України

Молодому театральному педагогу з Тернополя призначено стипендію Президента України

18.05.2026
ТНТУ спільно з Українською гімназією виховують нове покоління дослідників

Профільна освіта в дії: ліцеїсти під керівництвом науковців ТНТУ досліджували полімери

17.05.2026
День пам'яті жертв політичних репресій: міський голова Тернополя Сергій Надал звернувся до громади

Сергій Надал: «Те, що робила радянська система тоді, росія продовжує сьогодні»

17.05.2026
Зірковий гість у ЗУНУ: капітан збірної України з біатлону Дмитро Підручний зустрівся з викладачами та студентами

Дмитро Підручний провів мотиваційну зустріч на кафедрі спорту ЗУНУ

16.05.2026
Спортивний дух подвір'їв: у Тернополі тривають запеклі матчі дитячого турніру з дворового футболу

Футбольні баталії у дворах: у Тернополі визначають найкращі дитячі команди міста

16.05.2026
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe

Популярне

  • Небезпека на кілька діб: масована повітряна атака росіян може бути тривалою

    Затяжна повітряна атака: ворожий удар може тривати понад добу — мешканців Тернополя закликають до пильності

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Мережу розриває давня пісня гурту Тернопільські парубочки

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Студент тернопільського вишу став переможцем конкурсу «Код Нації»

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Тернополяни привезли «золото», «срібло» та «бронзу» з елітного танцювального турніру

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Молодому театральному педагогу з Тернополя призначено стипендію Президента України

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Тернет - інтернет провайдер
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.