Кількість українців у 10,5-мільйонній Чехії – майже вдесятеро менша, ніж у 38-мільйонній Польщі.
Нарівні зі словаками, українці становлять найчисельнішу етнічну групу з близько півмільйона іноземців, які легально живуть в країні. При цьому «небажаними гостями» їх назвати навряд чи можливо. Українські руки – нарозхват у країні, де катастрофічно не вистачає власних робочих рук? – пише ukrinform.ua
У Чехії найнижчий по ЄС рівень безробіття – близько 3%, – і найбільший дефіцит кадрів – понад 300 тисяч вакансій, згідно з підрахунками Міністерства праці та соціальних справ ЧР. За даними агентства Eurostat, у Чеській Республіці, як і раніше, найвища кількість вакантних місць порівняно з іншими країнами-членами ЄС.
Українці працюють у найрізноманітніших сферах. Найбільше їх серед лікарів та молодшого медичного персоналу, на будівництві і підприємствах, серед братії водіїв. Роботодавці ними задоволені, скаржаться лише на складнощі і зволікання у процесі прийому на роботу.
Проблемою є те, що чимало українців приїжджають в Чеську Республіку з польськими робочими візами і автоматично потрапляють у категорію нелегалів. Минулого року таких випадків порушення режиму перебування було зафіксовано 2,5 тисячі, українці тут займають перше місце. Часто, хоча далеко не завжди, ці люди навіть не знають, що порушують закон. Несумлінні агенти вводять довірливих людей в оману, запевняючи, що віза ЄС дає можливість працювати в будь-якій країні співдружності.
Тими українцями, хто працює легально, задоволені не тільки роботодавці, а й держава. За даними все тієї ж Економічної палати, завдяки одним лише нашим співвітчизникам в рамках «Режиму Україна», до чеської держскарбниці щорічно надходить понад 2 млрд крон (78,5 млн євро) у вигляді податків і відрахувань.
Читайте також:
Заробітчани формують бюджет нації уже на 10%
Україна і Чехія змагаються за робочу силу
Чехія має намір спростити і прискорити процедуру працевлаштування українців
Прокоментуйте