Наш проєкт “Жертводавці війни” створений спеціально для тих тернополян, які купують та не задумуються про наслідки своїх покупок. Гроші, витрачені на придбання товарів чи послуг компаній, які не вийшли з ринку росії через довгий ланцюжок перетворень живлять економіку країни-агресора. Тож, купуймо зважено, шукаймо аналогів на відчизняному ринку, тим самим спонукаючи власну економіку розвиватися.
Будьмо гідними своєї країни, яка уже третій рік веде війну з 3,14-де-рашкою…
AliExpress у Росії: прибутковий бізнес на тлі війни…
Китайський технологічний гігант Alibaba Group Holding Limited у 2023 році оголосив про масштабну реструктуризацію свого бізнесу. Компанія розділила свою діяльність на шість основних напрямків, включаючи Cloud Intelligence Group, Taobao Tmall Business Group, Local Services Group, Global Digital Business Group, Cainiao Smart Logistics та Digital Media and Entertainment Group.
На території Росії найбільшого поширення набула платформа онлайн-комерції AliExpress, якою керує ТОВ «Алибаба.КОМ (РУ)». Незважаючи на міжнародні санкції проти Росії, компанія продовжує свою діяльність у країні.
У 2022 році річний прибуток ТОВ «Алибаба.КОМ (РУ)» склав 16,3 млрд рублів (приблизно $160 млн), що свідчить про значну фінансову вигоду від присутності на російському ринку.
Етичні проблеми та суперечливі аспекти діяльності
Діяльність Alibaba Group на російському ринку викликає серйозні етичні питання. У квітні 2023 року агентство Reuters повідомило про співпрацю китайської компанії Quzhou Nova, яка продає товари на платформах Alibaba, з Дебальцевським заводом металургійного машинобудування, розташованим на окупованій росіянами території України.
Компанія закуповувала мідний сплав у цього підприємства, що може розглядатися як непряма підтримка окупаційного режиму.
Крім того, Alibaba звинувачують у цензуруванні українського контенту, пов’язаного з російською війною.
У березні 2022 року компанія заблокувала профіль українського стримера Дмитра Ромашка на AliExpress, який мав понад 268 тисяч підписників, за допис про війну. При цьому проросійські дописи на платформі не видаляються, що свідчить про вибірковий підхід до модерації контенту.
Майбутні виклики
Продовження роботи Alibaba Group в Росії ставить під сумнів заяви компанії про соціальну відповідальність та нейтралітет у міжнародних конфліктах. Співпраця з підприємствами на окупованих територіях та вибіркова цензура контенту суперечать принципам етичного ведення бізнесу.
Цей короткий огляд стосувався лише китайського AliExpress. Будьмо уважні, коли купуєте товар, адже є компанії, що не полишили заробляти в руzzzzком мірє. І далі обов’язково буде…
Тут ми розносимо ще: Жертводавці війни: чи знають тернополяни, кому платять гроші.
Жертводавці війни: чи знають тернополяни, кому платять гроші
Прокоментуйте