Замість відвідин свята першого дзвоника діти у прифронтовому Запоріжжі приєднуються до уроків онлайн у класах Цифрового освітнього центру, створеного за підтримки ЮНІСЕФ. Вперше за півтора року учні навчатимуться в одному приміщенні з іншими дітьми.
Дев’ятирічна Ксенія нетерпляче чекає на початок уроку математики в Цифровому освітньому центрі, який відкрився на базі однієї із запорізьких шкіл. Дівчинка неймовірно щаслива, що нарешті має змогу побачити однокласників та вчительку після півторарічної перерви. Під’єднатися до свого гугл-класу Ксенія може завдяки ноутбуку з доступом до інтернету, наданому в центрі.
Разом із Ксенією в диджитал-класі 20 дітей. Облаштувати цей простір допоміг ЮНІСЕФ завдяки фінансовій підтримці уряду Японії та партнеру ГО «Посмішка». Більшість дітей вперше від початку повномасштабної війни сіли за парти. Все необхідне для онлайн-навчання — ноутбуки, навушники, доступ в інтернет — забезпечує центр.
В першій половині дня діти навчатимуться за шкільною програмою зі своїм класом та вчителем. А з 13-00 до 17-00 центр орієнтований на неформальну освіту — надолуження пропущеного через перерви в навчанні з математики, української та англійської мов.
«У зв’язку з дистанційним форматом навчання, який був минулого року, не всі навчальні методики та практики можливо було застосувати, — розповідає вчителька початкових класів Олена Лаврова. — Це призвело до прогалин у знаннях, які, сподіваюся, ми тепер зможемо надолужити».
Багатодітна мама Світлана привела на заняття в центр свою дочку Катерину. Дівчинка вчиться у четвертому класі. Жінка зізнається, що минулий навчальний рік для її дітей пройшов досить хаотично. «Останній рік був справжнім викликом для нашої родини. Дітей у нас четверо, і складно організувати онлайн-навчання для всіх, — говорить вона. — Також варто не забувати про те, що дітям потрібна соціалізація, спілкування з однолітками».
Сама Катруся запевняє, що відвідуватиме освітній центр охоче та сподівається знайти тут нових друзів. А ось її однокласник Дмитро прийшов до школи з молодшим братом-першачком. Хлопчик зауважує, що поки не давав братові ніяких настанов, бо насправді нічого важкого в навчанні немає.
«Я йшов до школи з радістю. Тут мої друзі. Можливо, не всі, бо не всі повернулися в місто, але я радий їх бачити. А ще я сумував за вчителями. Мої улюблені предмети зараз — математика та англійська», — ділиться Дмитро.
Урок перериває сигнал повітряної тривоги, і діти разом із учителями спускаються в укриття, яке ЮНІСЕФ облаштував завдяки підтримці Європейського Союзу. Тут є всі необхідні меблі та приладдя для продовження занять. У сховищі фасилітатори допомагають дітям виконувати різні корисні вправи для покращення психоемоційного стану: роблять феєрверки з паперу, малюють, пишуть листа собі в майбутнє.
Щоб забезпечити безперервність навчання для кожної дитини під час війни, ЮНІСЕФ створює цифрові освітні центри на сході та півдні України — в регіонах, де очна освіта обмежена через безпекову ситуацію, а також там, де шкільна інфраструктура найбільше пошкоджена, а доступ до дистанційної освіти ускладнений через відключення електроенергії, відсутність інтернету та брак гаджетів.
З лютого 2022 року ЮНІСЕФ підтримав доступ до формальної та неформальної освіти, у тому числі дошкільного навчання, для майже 1,5 мільйона найбільш вразливих дітей в Україні.
Прокоментуйте