• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
Субота, 16 Травня, 2026
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

Для жителів та відвідувачів Кременця зазвучить відреставрований орган

Опубліковано: 27 Липня, 2021
A A
реставрований

У Кременці в костелі святого Станіслава завершили реставрацію органу. Його виготовили ще в 1886 році. Зараз литовські майстри налаштовують звучання інструмента, а в неділю на ньому зіграють для кременчан і гостей міста.

Це єдиний орган на Тернопільщині, який працює до сьогодні.

Соліст Литовської національної філармонії Олександр Ісаков під час реставрації допомагав чистити органні труби.

– Інструмент виготовили 135 років тому. Він вважається історичною спадщиною, до нього треба зовсім інший підхід. Деякі частини органу вивезли закордон в майстерню у Вільнюс. Кожна труба була відреставрована. Орган вичищений і налаштований. В середині органної шафи, зараз все в хорошому стані. У нього є новий міх, мотор, достатній тиск повітря, яке ідеально підходить до цього інструмента. Я, як органіст, можу передбачити, що в теперішньому стані, після реставрації і капітального ремонту, він буде служити багато років, – розповів чоловік.

Органний майстер Бернард Термен також приїхав з Литви. Він розповів, що реставрували інструмент рік. У Кременці – це фінальний етап реконструкції.

Настоятель костелу отець Лукаш Грохля каже, що до реконструкції орган щодня використовували під час літургій.

– Службу правимо кожного дня і орган грає постійно. Скільки має років, стільки і грає. Він у строю не тримав дуже сильно. Потрібний був ремонт. Почистили й ремонтували дерев’яні частини інструменту, які з’їв жук. У неділю відбудеться перша служба, коли орган наново заграє. На це чекаємо з великою радістю.

Як повідомляє «Суспільне», реставрацію органу фінансує інститут «Полоніка», при міністерстві культури Польщі. Витратили на це понад 20 тисяч євро.

Нагадаємо, Костел Святого Станіслава збудований у 1854-1857 рр. католицькою громадою Кременця, частину коштів їй виділив царський уряд. За взірець будівничому послужив петербурзький костел св. Катерини, споруджений за проектом відомого російського архітектора французького походження Жана Тома де Томона

Теми: зазвучитьоргані в Кременціреставрований

Перегляньте Також

No Content Available
завантажити ще
Наступний допис

Тернопіль хоче врегулювати правила використання електросамокатів

спуремаркет

У супермаркетах планують заборонити продаж алкоголю та сигарет

Свіжі публікації

Сестри Ніколаєви з Тернополя підкорили міжнародний конкурс мистецтв

Струни та флейта: юні тернополянки здобули два гран-прі на міжнародному фестивалі

15.05.2026
У Тернополі відбудеться «День кар’єри»: запрошують молодь

«День кар’єри» у Тернополі: молодь може обрати свою професію

15.05.2026
Гастрономічна подія весни: Євген Клопотенко стане хедлайнером «Фест молоко 2026» під Тернополем

Клопотенко, крафт та благодійність: Тернопільщина готується до «Фест молоко 2026»

15.05.2026
День Європи

День Європи у ЗУНУ: разом формуємо європейське майбутнє України

15.05.2026
Тренінг «Робота в команді: стратегія злагодженого партнерства» у Центрі лідерства ТНПУ

Розвиток лідерських компетенцій у ТНПУ: як командна синергія стає запорукою успіху

14.05.2026
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe

Популярне

  • Небезпека на кілька діб: масована повітряна атака росіян може бути тривалою

    Затяжна повітряна атака: ворожий удар може тривати понад добу — мешканців Тернополя закликають до пильності

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Тернополяни привезли «золото», «срібло» та «бронзу» з елітного танцювального турніру

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Мережу розриває давня пісня гурту Тернопільські парубочки

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Студент тернопільського вишу став переможцем конкурсу «Код Нації»

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Національний фестиваль молока «Фест молока 2026» відбудеться на Тернопільщині

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Тернет - інтернет провайдер
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.