Під час пляжного сезону перед рятувальниками виникає важливе завдання — забезпечити максимально безпечні умови для перебування людей поблизу води. Саме тому фахівці ДСНС регулярно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення та слідкують за тим, аби пляжі відповідали вимогам безпеки.
За оперативними даними, станом на 19 липня, на водних об’єктах України від початку місяця загинуло 142 особи, з них 16 дітей. Вдалося врятувати 72 людини, у тому числі 14 дітей.
Напередодні вихідних рятувальники по всій країні провели превентивні заходи з метою профілактики виникнення трагічних подій на воді.
Так, 16 липня, у Хмельницькій області фахівці ДСНС вирушили до Новоушицького району, де на мальовничих берегах Дністра полюбляють відпочивати краяни й гості Хмельниччини, аби роз’яснити людям, чому так важливо дотримуватися правил безпечної поведінки на воді. До рейду також було залучено працівників районного відділку поліції та місцеву владу району. Учасниками рейду також було обстежено об’єкти тимчасового розміщення людей, котрі наразі заселені відпочивальниками. Рятувальники оглянули приміщення на наявність вогнегасників, звернули увагу на стан евакуаційних шляхів та електромережі, а також наявність та справність систем пожежної сигналізації.
Водночас на Волині було проведено профілактичний рейд у місцях масового відпочинку людей на території Топільненської сільської ради Рожищенського району. Під час рейду фахівці Служби порятунку спілкувалися дітьми, нагадуючи відпочивальникам прості, але такі важливі правила поведінки на берегах водойм, застерегли від необачних вчинків. На згадку рятувальники залишили кожному, з ким мали нагоду поспілкуватись, профілактичні листівки з правилами безпеки на воді.
Превентивні заходи було проведено того ж дня і на Миколаївщині на узбережжі Чорного моря у межах Кінбурнської коси Очаківського району. Фахівці ДСНС спілкувались із відвідувачами пляжної зони та окрему увагу приділили дітям, закликали дорослих не залишати малечу без нагляду та не допускати небезпечних ігор у воді тощо.
Отже, під час профілактичних рейдів фахівці Служби порятунку щоразу наголошують на тому, що потрібно неухильно дотримуватися правил безпечної поведінки, та пам’ятати, що під час відпочинку біля водойм заборонено:
– купатися в місцях, які не визначені місцевими органами влади та не обладнані для купання людей;
– вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;
– стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень не призначених для цього;
– купатися наодинці;
– використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інші знаряддя, не передбачені для плавання.
– плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання;
– вживати спиртні напої до та під час купання;
– підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання;
– допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;
– подавати помилкові сигнали небезпеки, жартувати, пустувати;
– дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса;
– купання дітей без супроводу дорослих.
Шановні громадяни! У більшості випадків люди гинуть на воді через власну необережність, тож, вирушаючи до водойм, будьте вкрай обачні та відповідальні!
Прокоментуйте