Кандидати у Президенти скуповують цілі сторінки районних газет Тернопільщини

Кандидати у Президенти скуповують цілі сторінки районних газет Тернопільщини

Спостерігачі ОПОРИ проаналізували останні числа листопадових та перших грудневих номерів районних видань Тернопільської області. У виданнях вони зафіксували публікації з ознаками прихованої політичної реклами потенційних кандидатів у президенти, про що повідомили у Тернопільському прес-клубі.

Серед друкованих матеріалів від 30 листопада найпоширенішим інформаційним повідомленням з ознаками прихованої політичної реклами стало «Тимошенко має комплексну програму змін країни», автором якого є Владислав Дзівідзінський. Дану публікацію розмістили на своїх сторінках: «Народне слово» №48, «Голос Лановеччини» №23, «Бережанське віче» №3, «Зборівська Дзвіниця» №48, «Колос» №48, «Земля Підгаєцька» №48, «Галицький вісник плюс» №48 та «Голос народу» №48. І тільки дві останні із названих газет, Борщівського та Чортківського району відповідно зробили відмітку «На правах політичної реклами».

У районних виданнях від 7 грудня «Гомін волі» №49, «Діалог» №49, «Вісті Придністров’я» №9, «Голос народу» №49 (з позначкою на правах політичної реклами), «Вісник Надзбруччя» №19, «Воля» №49, «Нова доба» №49 знову зустрічаються статті про лідерку ВО «Батьківщина» «Президенство Тимошенко – шанс для нового початку та прогресивного розвитку країни, – Андреас Умланд». Публікації спрямовані на створення позитивного іміджу очільниці партії, яка є потенційною учасницею президентських виборів, а отже вони можуть містити ознаки джинси.

У друкованих районних газетах «Вісті Придністров’я» №8 (Монастириський район) та «Земля Підгаєцька»№48 від 30 листопада зафіксовані ідентичні публікації про лідера Радикальної партії Олега Ляшка «Ляшко захистив конституційні права Українців». А у виданнях від 7 грудня «Новини Шумщини» №49, «Зборівська дзвіниця» №49  та «Вісник Надзбруччя» №19 (Гусятинський район) виявлені повідомлення однакового змісту «Олег Ляшко: держава має дати інсулін усім хворим українцям» та «Олег Ляшко: хворі на діабет отримають безкоштовні ліки» авторки Катерини Смільської. У статтях розповідається як лідер партії допоміг пенсіонерці отримати потрібні ліки, в рамках телепроекту «Час справедливості із Олегом Ляшком». Вищезгадані матеріали у друкованій пресі можуть містити ознаки джинси та мали б маркуватись як «Політична реклама» чи «На правах політичної реклами», як, наприклад, вчинила редакція газети «Новини Шумщини». Також у програмах телепередач «Галицький вісник плюс» №49 та «Нова Доба» №49 розміщені анонси передачі «Час справедливості». Раніше мережа ОПОРА вже інформувала про цей телевізійний проект.

У п’яти районних газетах від 7 грудня «Бережанське віче» №4, «Голос Лановеччини» №24, «Вісник Надзбруччя» №19 та «Подільське слово» №1 (49) надруковано статтю «Порошенко здобуває автокефалію для українців». «Він бореться за Україну на всіх напрямках» – пише про Голову держави автор Володимир Манько. Інформаційне повідомлення стосується питання створення Помісної Української Православної Церкви та отримання Томосу, але у висновку містить позитивну оцінку роботи Президента вцілому. Петро Порошенко є потенційним учасником виборчої кампанії 2019, отже, такий матеріал може містити ознаки прихованої дочасної агітації.

Потрібно зазначити, що Громадянська мережа ОПОРА і раніше проводила аналіз друкованих матеріалів у районних газетах.

«До офіційного старту виборчої кампанії розміщення такого типу інформаційних повідомлень без відповідного маркування формально не порушує Закон України «Про вибори Президента України». Однак, проблемою поширення прихованої політичної реклами є те, що читачі, а у цьому випадку і потенційні виборці, не підозрюючи, що це є замовний матеріал, який висвітлює лише позитивні якості політика чи партії, сприймають таку інформацію здебільшого із довірою», – наголошує координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка

 

Нагадаємо, що відповідно до частини 3 статті 9 Закону України «Про рекламу» інформаційний, авторський чи редакційний матеріал, в якому привертається увага до конкретної особи чи товару та який формує або підтримує обізнаність та інтерес глядачів (слухачів, читачів) щодо цих особи чи товару, є рекламою і має бути вміщений під рубрикою «Реклама» чи «На правах реклами».

Кандидати у Президенти скуповують цілі сторінки районних газет Тернопільщини

Кандидати у Президенти скуповують цілі сторінки районних газет Тернопільщини

Кандидати у Президенти скуповують цілі сторінки районних газет Тернопільщини

Кандидати у Президенти скуповують цілі сторінки районних газет Тернопільщини

Кандидати у Президенти скуповують цілі сторінки районних газет Тернопільщини

За коментарями звертайтеся:

 

Ольга Галушка, координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Тернопільській області  тел.: 0932380812   e-mail: ternopil@opora.org.ua

На цю тему:

Чи будуть тернопільські чиновники впливати на вибори

Чесно про політичну корупцію у Тернополі

 

Автор: rovesnyknews

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*

x

Варто прочитати

Wizz Air з 9 лютого припиняє польоти з Харкова до Лондона через низький попит

Wizz Air з 9 лютого припиняє польоти з Харкова до Лондона через низький попит

Угорська лоукост-авіакомпанія Wizz Air з 9 лютого 2019 року припиняє виконання рейсів Харків-Лондон (аеропорт “Лутон”). ...