Міністерство освіти та науки України висловило підтримку законопроєкту, який передбачає заборону спілкування російською мовою на перервах у школах. Ця ініціатива викликала значний резонанс у суспільстві та потребує детального розгляду, пише Голос.
Позиція Міністерства освіти і науки
Як передають Українські Новини, Міністр освіти Оксен Лісовий під час години запитань до уряду заявив про підтримку міністерством законопроєкту, ініційованого народною депутаткою Наталією Піпою. За словами міністра:
“Щодо законопроєкту, ініціативи пані Наталі Піпи, то Міністерство освіти законопроєкт з деякими зауваженнями підтримало його”
Деталі законопроєкту
Законопроєкт, внесений Наталією Піпою та ще 31 народним депутатом, пропонує заборонити спілкування російською мовою у школах.
Ця ініціатива є частиною ширшої дискусії щодо ролі української мови в освітньому процесі та суспільному житті країни.
Баланс між захистом української та мовами меншин
Міністр Лісовий наголосив на необхідності збалансованого підходу до мовного питання:
- Захист української мови як державної.
- Забезпечення розвитку мов національних спільнот Європейського Союзу.
- Особлива увага до мов корінних народів України.
“Це безумовно ні в якому разі не поширюється на мову країни-агресора. Ми розуміємо, що мова використовується як зброя, як передумова для агресії”, – підкреслив міністр.
Конституційний аспект
Важливо зазначити, що стаття 10 Конституції України гарантує:
- Всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя.
- Вільний розвиток, використання і захист російської та інших мов національних меншин України.
Суспільна дискусія
Ініціатива заборони російської мови на шкільних перервах викликала жваву дискусію в суспільстві.
Прихильники законопроєкту аргументують свою позицію необхідністю захисту української мови та протидії російській культурній експансії. Противники застерігають про можливі ризики порушення прав національних меншин та загострення мовного питання.
Подальші кроки
Для набуття чинності законопроєкт має пройти повну процедуру розгляду у Верховній Раді України. Очікується, що дискусії навколо цієї ініціативи триватимуть, а її впровадження, у разі ухвалення, потребуватиме розробки чітких механізмів реалізації та контролю.
Ця ініціатива є частиною ширшого процесу формування мовної політики в Україні та відображає складні суспільно-політичні процеси, пов’язані з національною ідентичністю та безпекою держави в умовах російської агресії.
Прокоментуйте