Молоді тернополяни цікавляться системою виборів президента в інших країнах

Коментує Юлія Войтишин, студентка юридичного факультету ТНЕУ

Чехія:

Термін повноважень Президента – 5 років. Кандидати повинні досягти  40 років, і вони не можуть бути обрані два рази поспіль. Потенційні кандидати повинні або подати петиції з підписами 50 000 громадян, або бути висунуті 20 депутатами або 10 сенаторами. Передбачено два тури виборів.

Киргизстан:

Щоб стати кандидатом, особа повинна отримати підписи 50 тисяч зареєстрованих виборців. Якщо в першому турі жоден з кандидатів не виграє з більшості, то два кандидати з найбільшою кількістю голосів стикаються один з одним у другому голосуванні.

Польща:

Президент обирається на 5 років, і може бути переобраний лише один раз. Для того, щоб бути зареєстрованим, кандидат маєм бути громадянином Польщі, мати щонайменше 35 років у день першого туру виборів, і зібрали принаймні 100 000 підписів виборців.

Чилі:

Президент Чилі обирається на чотирирічний термін. Президенти, що займають посаду, не можуть балотуватися на переобрання, але колишні президенти можуть це зробити. Використовується двораундова система.

Читайте також:

Інформація про порушення виборчого законодавства у Збаразькому районі не підтвердилася

Уже відомо, хто на Тернопільщині рахуватиме голоси на виборах. Аби не стали вони “підрахуями”

Як тернопільські газети висвітлюють виборчий процес (відео)

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом  за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

 Автор: rovesnyknews

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*

x

Варто прочитати

За пароль шахраїв «Ваш син у поліції» українці уже віддали 1 млн 300 тис грн.

Прокуратурою Тернопільської області направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо 3 учасників організованої ...