• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
Понеділок, 27 Квітня, 2026
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

На Тернопіллі зруйнували «залишки Сарматського моря» — геологічну пам’ятку природи, яка зберігалась тут мільйони років

Опубліковано: 12 Серпня, 2021
A A

Про це повідомляють на сторінці Української Природоохоронної Групи – UNCG в соцмережі «Фейсбук».

“Мільйони років на території сучасної України зберігалися «залишки Сарматського моря». Можливо, зберігалися тому, що віднайшли їх не так давно – у 1983 році. Віднайшли і за 40 років знищили.

В оренду товариству „Тернопільський кар’єр” надали ділянку, у межах якої розташована геологічна пам’ятка природи „Останці Сарматського моря”. Ідеться про фрагмент стінки кар’єру, висотою до 20 метрів. Стінка складена з щільних вапняків міоценового періоду (понад 5-мільйонна давнина) з рештками водоростей, молюсків, моховаток та коралів.

Товариство видобувало вапняк. Видобувало-видобувало, видобувало-видобувало і повністю знищило геологічну пам’ятку природи, порушивши вимоги статті 6, 28 закону України „Про природно-заповідний фонд України”, — йдеться у дописі.

Зазначається, що жодна з державних служб, яка давала дозвіл на розробку корисних копалин у кар’єрі, не врахувала жодних природно-заповідних обмежень. Наразі пам’ятку повністю знищено. На її місці триває розробка породи.

«Ми звернулися до Держекоінспекції та Головного управління Держгеокадасртру на Тернопільщині щодо здійснення перевірки додержання згаданим товариством вимог природоохоронного та земельного законодавства при здійсненні господарської діяльності», — додають в Українській Природозахисній Групі – UNCG, де переконані — за цим злочином має слідувати кримінальна справа.

Теми: геологічназруйнуваликарєрпам'яткасарматське море

Перегляньте Також

На Тернопільщині краяни зібралися до спільної молитви
LIFESTYLE

На Тернопільщині краяни зібралися до спільної молитви у Богдановій каплиці

27.06.2025
Меморіальною дошкою вшанував пам'ять захисника Тернопіль
NEWS

Тернопіль вшанував пам’ять загиблого захисника Андрія Ігнатенка меморіальною дошкою

27.01.2025
Масштаби руйнувань від атаки на Тернопіль. Фото ДСНС
NEWS

Масштаби руйнувань від атаки на Тернопіль

02.12.2024
Ракетний удар по ТРЦ “Амстор” у Кременчуці: кількість жертв невпинно зростає (відео)
Економіка

Нововведення для отримувачів сертифікатів за зруйноване житло

10.12.2023
архітектурна памятка
Суспільство

“Розвалюється на очах”, – Тернопільщина може втратити унікальну архітектурну пам’ятку в Бучачі

21.12.2021
Суспільство

СБУ заблокувала незаконний видобуток надр у промислових масштабах з території Національного природного парку «Кременецькі гори»

31.08.2021
завантажити ще
Наступний допис
про медиків

Тернополянка взяла участь у соціальному проєкті про медиків "Я жива людина"

Смертельна інфекція: Польща закриє двері заробітчанам, вимагає щеплення

15 липня Рада ЄС внесла Україну до переліку країн яким рекомендовано поступово відкрити в’їзд до країн ЄС

Свіжі публікації

Влучний дебют: тернопільські лучники вибороли три медалі на перших у своїй історії змаганнях

Тріумф тернопільських лучників: три нагороди на дебютних стартах у Хмельницькому

27.04.2026
Тріумф у Торонто: тернопільська школярка Марта Мороз здобула золото на мистецькому фестивалі в Канаді

Тернополянка Марта Мороз підкорила Канадсько-український фестиваль

26.04.2026
Чорнобильський слід на Тернопіллі: екологічні та медичні наслідки через 40 років

Радіаційне відлуння Чорнобиля: як катастрофа змінила Тернопільську область

26.04.2026
Книжкове турне Тернопіллям: обласна наукова бібліотека отримала 23 нові видання

Поповнення бібліотечних фондів у Тернополі: благодійники передали нові книги до Дня книги

26.04.2026
Освіта та ринок праці Тернопіль ЗУНУ

Синергія освіти та бізнесу: в ЗУНУ відбувся регіональний захід «Освіта і ринок праці: стратегія соціального партнерства»

26.04.2026
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe

Популярне

  • Кібертріумф у Тернополі: команда ТНТУ увійшла до 12 найсильніших на Cisco NetAcad Cup EMEA

    Визнання IT-таланту: команда ТНТУ “TNTU ByteBaller” підкорила фінал Cisco NetAcad Cup

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Тернополянка Марта Мороз підкорила Канадсько-український фестиваль

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Радіаційне відлуння Чорнобиля: як катастрофа змінила Тернопільську область

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • На Закарпаття може повернутися одіозний комісар Ігор Жуков

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • «Війна — це щоденна робота»: Герой України Владислав Стоцький провів зустріч у ТНПУ

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Тернет - інтернет провайдер
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.