• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
П’ятниця, 5 Червня, 2026
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

На Тернопільщині до ЗСУ мобілізувалася багатодітна мама

Опубліковано: 12 Квітня, 2025
A A
До ЗСУ мобілізувалася багатодітна мама

Фото відділення комунікацій 156 Окремої механізованої бригади

До ЗСУ мобілізувалася багатодітна мама. Дружина військовослужбовця і матір шістьох дітей з кількох спроб досягнула мети, долучившись до Сил оборони України в складі 156 ОМБр. Як багатодітна жінка з Кіровоградщини із пекаря стала медичною інструкторкою?

“Приготувати їсти хлопці можуть і самі”, – вирішила військовослужбовиця з позивним  “Сонечко”. І перекваліфікувалася з кухарів на посаду, де потрібно рятувати здоров’я та життя бійців. Служить медичної інструкторкою.

До ЗСУ мобілізувалася багатодітна мама

Як розповіли у з’єднанні, потрапити до лав ЗСУ їй вдалося не одразу, довелося пройти важкий шлях. Ще в 2023 році року зверталася до багатьох ТЦК та СП і військових частин, пройшла кілька курсів та тренінгів, аж поки влітку минулого мети було досягнуто, і Світлана отримала шанс проявити себе в 156 Окремої механізованої бригади Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.

Спочатку була на посаді кухаря медроти. Вже після проходження базової загальновійськової підготовки продовжила навчатися, здобула фахову підготовку та стала медичною інструкторкою. Зараз вона навчає побратимів та молоде поповнення, як рятувати себе та інших в екстремальних умовах війни.

“Як казав наш начмед: “Світлану будуть слухати всі!”. У них просто вибору немає. Хлопці або правильно накладуть турнікет, або я просто підійду й докручу його так, що стане ясно, як треба. І тому наступного разу вони самі накладають як треба, бо знають: мають вміти себе врятувати і пораненим побратимам допомогти. На бойових часу вчитися нема”, – говорить “Сонечко”.

Чому пішла туди, де “працюють” переважно чоловіки? Бо відчуває в собі сили стояти пліч-о-пліч з хлопцями-побратимами та має величезне бажання допомогти своїй країні.

Родом Світлана з Кіровоградщини, має 6 дітей (двоє з яких неповнолітні) та чоловіка, також військового. Саме він і придумав її позивний – “Сонечко”. Чоловік повоював достатньо, зокрема, на Бахмутськом у напрямку. Був важко поранений. Тож звіряче єство “русского міра” Світлана побачила ще задовго до добровільної мобілізації, коли їздила до пораненого чоловіка в шпиталі Костянтинівки та Дружківки на Донеччину…

Які риси характеру потрібні, щоб ефективно виконувати важку бойову роботу? Сонечко переконана – головне навчитися опанувати своїми емоціями, подолати страх і біль:

“Не треба звертати уваги на якісь малі перешкоди чи травми, а треба брати та йти вперед. Зуби зціпив  –  і робиш. Мене часто викликав хтось з солдатів, казав: “Ой, у мене те болить, і ще те й те…”. А я ж нікому не розказує, що в мене болить! Тобто, ми всі не повністю здорові люди, у кожного є якісь болячки. Але просто не треба на цьому концентруватися, бо воно починає ще більше “нити”. Біль  – це така штука, що як ти собі навіяв, що воно буде боліти  –  то воно і буде боліти. В мене самої навіть така ситуація була. Якось на БЗВП дуже спину прихопило, буквально зігнутися не могла… Мені, звісно, дали уколи, і сказали відлежатися. Але я більше трьох днів лежати просто не змогла: пішла далі, разом зі всіма проходити базову загальновійськову підготовку. Я ж не могла пропустити навчання, бо це знання та досвід, а мені цікаво те все, і стріляти, і лазити, й кидати гранати! Тому одужувала по ходу БЗВП…”.

У цивільному житті Світлана була пекарем. У рідкісні хвилини відпочинку любить читати і постійно займається самоосвітою.

А про плани на життя після Перемоги каже, що їх багато і вони неймовірні. Адже з великою родиною і життя яскраве:

“Треба буде жити далі. Коли людина вже в армії, вона вже не буде так просто почуватися вдома, по-цивільному, як раніше. За цей, майже повний рік, я вже якось звикла до військової форми. І коли додому повертаюся, до діточок, думаєш: “Варто скинути форму, вдягнути щось цивільне, якесь плаття…”. Але я вже невпевнено й незвично почуваю в такому одязі, щось ніби не вистачає. Тому побачимо, чим займуся після демобілізації. Але знаю, що діти, дивлячись на батьків, також хочуть пов’язати своє життя з українським військом. Якими будуть їхні рішення, також час покаже”…

Її історія – це гімн жіночій силі, відвазі та незламній вірі в Перемогу.

Рекрутингова група для звернень щодо проходження військової служби у складі 156 ОМБр: 077-156-01-56.

Відділ зв’язків з громадськістю управління комунікацій Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
Фото відділення комунікацій 156 Окремої механізованої бригади

Читайте більше: Брифінг за участі представників ОК Захід відбувся у Тернополі.

Теми: багатодітна сім'яГоловнезсуматиМобілізаціяОК Захід

Перегляньте Також

Психологічне відновлення у горах: родини полеглих Героїв із Тернополя вирушили на ретрит до Карпат
LIFESTYLE

Діти полеглих воїнів з Тернопільської громади разом з матерями вирушили на відпочинок у Карпати

04.06.2026
«Голос, що не звучить»: у Тернополі вшанували пам'ять дітей, які загинули через російську агресію
NEWS

“Маленький дзвінок, голос, що не звучить”: у Тернополі вшанували пам’ять загиблих через агресію РФ дітей

04.06.2026
Інтелектуальна еліта Тернополя: 323 випускники отримають спеціальні відзнаки за успіхи у навчанні
NEWS

323 випускники тернопільських шкіл отримають спеціальні відзнаки за успіхи у навчанні

03.06.2026
Будні військового вогнеборця: історія Антона «Тохи» з тернопільської 44-ї артбригади
NEWS

“Коли працюєш на пожежі й відчуваєш, як кров тече у жилах — значить, це твоє”: історія військового пожежника з тернопільської бригади

03.06.2026
Безоплатне навчання для ветеранів та їхніх сімей: ЗУНУ оголошує набір на освітні курси
NEWS

До уваги ветеранів війни, Захисників та членів їхніх сімей: ЗУНУ запрошує на безоплатне навчання

03.06.2026
Шість нагород у Тернополя: Всеукраїнський турнір з греко-римської боротьби в Долині
NEWS

Тернопільські спортсмени стали призерами Всеукраїнського турніру з греко-римської боротьби

02.06.2026
завантажити ще
Наступний допис
Впевнено працює на 30 км углиб позицій ворога

Захисник Мисливець впевнено працює на 30 км углиб позицій ворога

Тернополянка допомогла зібрати 167 тисяч для ЗСУ

Тернополянка Майя Юркевич допомогла зібрати 167 тисяч для ЗСУ

Свіжі публікації

Психологічне відновлення у горах: родини полеглих Героїв із Тернополя вирушили на ретрит до Карпат

Діти полеглих воїнів з Тернопільської громади разом з матерями вирушили на відпочинок у Карпати

04.06.2026
«Голос, що не звучить»: у Тернополі вшанували пам'ять дітей, які загинули через російську агресію

“Маленький дзвінок, голос, що не звучить”: у Тернополі вшанували пам’ять загиблих через агресію РФ дітей

04.06.2026
Активні парки з МХП

У Тернополі проведуть масштабний спортивно-родинний захід «Активні парки з МХП»

04.06.2026
Інтелектуальна еліта Тернополя: 323 випускники отримають спеціальні відзнаки за успіхи у навчанні

323 випускники тернопільських шкіл отримають спеціальні відзнаки за успіхи у навчанні

03.06.2026
Тернопільводоканал опинився на межі фінансового колапсу

«Тернопільводоканал» опинився на межі колапсу через борги та застарілі тарифи

03.06.2026
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe

Популярне

  • На Національному військовому цвинтарі поховали воїнів із Тернопільщини та Житомирщини

    Тернопільщина провела в останню путь сімох невідомих Героїв

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Різке підвищення тарифів на воду з 1 червня: у містах України кубометр коштуватиме до 96 гривень

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Тріумф дитячих талантів: Тернопіль прийняв фінал фестивалю «Міні Міс Україна 2026»

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Школи Тернопільської громади відзначили Свято Останнього дзвінка

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • У Тернополі відбулися громадські слухання щодо вартості громадського транспорту

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Тернет - інтернет провайдер
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.