Незаконне видобування копалин викрили правоохоронці Тернопільщини.
Слідчими ГУНП в Тернопільській області за оперативного супроводу співробітників управління стратегічних розслідувань, працівників управління СБУ та прокурорів спеціалізованої екологічної прокуратури викрито злочинну діяльність чотирьох осіб, котрі займалися незаконним видобуванням корисних копалин.
У ході досудового розслідування було встановлено, що організував нелегальний «бізнес» житель обласного центру, залучивши до справи ще трьох осіб, кожному з яких була відведена чітка роль.
Місцем збагачення ділків стало родовище у селі Малий Ходачків Тернопільського району. Видобуток суглинку здійснювався з метою подальшого виробництва цегли. Згідно висновків інженерно-екологічної експертизи, незаконна діяльність злочинної групи призвела до збитків на суму понад пів мільйона гривень.
З метою документування факту вчинення злочину, а також для виявлення та вилучення речових доказів поліцейські провели сім обшуків за місцем проживання фігурантів, в їх автомобілях, а також було здійснено огляд місця видобування корисних копалин. Вилучено службову документацію, два мільйони гривень та транспортну техніку.
Організаторові та його спільникам повідомлено про підозру за частиною 4 статті 240 Кримінального кодексу України – незаконне видобування корисних копалин місцевого значення, вчинене у значному розмірі організованою групою. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.
Джерело: https://tp.npu.gov.ua/news/pravookhorontsi-ternopilshchyny-vykryly-orhanizovanu-zlochynnu-hrupu-shcho-zaimalasia-nezakonnym-vydobuvanniam-korysnykh-kopalyn
Відділ комунікації поліції Тернопільської області
Незаконне видобування копалин викрили правоохоронці Тернопільщини
Ми писали раніше: На Тернопільщині незаконно приватизували землю лісового фонду.