Офіцери ОК Захід проходять курси з психології для роботи з кризовими станами.
Упродовж семи місяців в оперативному командуванні “Захід” проходить цикл онлайн-курсів із психології для офіцерів структур психологічної підтримки персоналу. Навчальний процес охоплює дві групи, підготовка кожної з яких має свою специфіку, мету та спрямована на формування в офіцерів вмінь і навичок надання професійної психологічної підтримки у будь-яких кризових ситуаціях.
Офіцери ОК Захід проходять курси з психології
Зокрема, у рамках “Навчальної” групи окремий акцент зосереджено на темі психологічної травми: її причин, механізмів виникнення, проявів та наслідків. Ця програма допомагає сформувати цілісне уявлення про внутрішній світ людини та закладає міцний фундамент для подальшого навчання. У рамках зазначеної програми, офіцери знайомляться з базовими поняттями про структуру особистості, її функціональні характеристики, основні емоції та їхню роль у житті людини. Одночасно, ця програма допомагає сформувати цілісне уявлення про внутрішній світ людини та закладає міцний фундамент для подальшого навчання.
Рівень підготовки групи “Інтенсив” спрямований на поглиблене засвоєння психологічних практик. Крім основних занять у сфері психічного здоров’я, військовослужбовці отримують практичні інструменти для роботи з кризовими станами та травматизацією особистості. Крім того, програма охоплює широкий спектр методів, спрямованих на підтримку та відновлення психоемоційного стану військовослужбовців, роботи з наслідками стресу, втрати чи травматичних подій.
Співпраця з університетом
Завдяки постійній підтримці та активній співпраці з Національним університетом “Острозька академія”, Українським католицьким університетом, Рівненським інститутом Відкритого міжнародного університету «Україна», розширюються горизонти навчання, залучаються провідні європейські фахівці у сфері психології та психотерапії. Нещодавно, у рамках запровадженої управлінням психологічної підтримки персоналу оперативного командування «Захід» такої ініціативи, до роботи долучився всесвітньо відомий викладач, дослідник, психотерапевт, керівник Інституту нейропсихотерапії (м. Відень, Австрія), засновник Німецької асоціації психотравматології та дослідження насильства, міжнародний тренер з травмафокусу – Томас Вебер. Він ознайомив слухачів із нейрофізіологічною моделлю поведінки людини під час небезпеки й загрозі життю, методам дихання для контролю страху та практичному їх застосуванню.
В управлінні психологічної підтримки персоналу Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України і надалі продовжать роботу щодо впровадження нових підходів, ініціатив, інструментів, ефективних методик, сучасних терапевтичних технік, науково обґрунтованих практик, інноваційних стратегій психологічного супроводу та відновлення, а також шляхи підвищення стресостійкості та адаптивності особового складу в роботі з кризами.
Відділ зв’язків з громадськістю управління комунікацій Оперативного командування “Захід”.
Фото управління психологічної підтримки персоналу Оперативного командування “Захід”.
Ми писали раніше: В ОК Захід відреагували на інформацію про ситуацію на українсько-білоруському кордоні.
В ОК “Захід” відреагували на інформацію про ситуацію на українсько-білоруському кордоні
Прокоментуйте