• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
Неділя, 21 Грудня, 2025
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

Оксана Гордійчук: ставлення до помилок слід переосмислити

Опубліковано: 17 Квітня, 2020
A A

Автор: Оксана Гордійчук, учитель.

 

 

 

Останнім часом я старалася не говорити в публічному просторі про помилки (мовні і загалом), бо давно помітила, що це якась надто болюча тема у нашому суспільстві.

Але ось кілька днів тому сталася ситуація, яка спонукає мене знову про це говорити. Учителька математики припустилася помилки (щось там неправильно порахувала наче) просто під час проведення уроку, який транслювали на всю країну. І тут зчинили ґвалт. Журналісти навіть поцікавилися, чи покарали цю людину. Після цього хтось небайдужий покопався ще в записах уроків, що зараз їх транслюють онлайн, і знайшов ще більше різних помилок, які із задоволенням зараз смакують користувачі мережі.

І знаєте, мені це болить. І не тільки тому, що я сама часто припускаюся помилок, і в мене за це кидають капцями, а більше тому, що мене загалом лякає оце нездорове ставлення нашого суспільства до помилок.

Я не знаю, як це можна подолати, але я маю припущення, що ноги цієї проблеми ростуть із традиції совкової школи, де заведено було суворо стежити за дотриманням усіх правил і норм, і якщо ти порушив якесь правило чи зробив помилку, то тебе треба карати. І принижувати. А ще краще – карати і принижувати разом.

І от люди, які виросли на такій системі поглядів, зараз із великим задоволенням готові закидати чимось коричневим, але не шоколадом, кожного, хто десь хоч мінімально промахнувся.

А найгірше в таких підходах – це те, що вони засновані на страхові та осудові: людині страшно, що вона зробить щось не так, а інші будуть її за це засуджувати. І в цій системі страждають усі її учасники.

Часто цей страх сковує дії людей, вони бояться щось зробити, щоб часом не помилитися і не нарватися на приниження і покарання. Також такий підхід заганяє оцих інших людей, які беруть на себе роль судді і прокурора, у деструктивну позицію, що змушує засуджувати, зневажати, фокусуватися лише на поганому, бризкати жовчю та множити агресію і негатив.

Люди, вам справді подобається так жити? Якщо ні, то дуже рекомендую переосмислювати своє ставлення до помилок.

Для початку було б добре відмовитися від емоційно-оцінного ставлення до помилки як до чогось вкрай поганого, із чим треба терміново боротися. А за допомогою заощадженої таким способом енергії створити щось хороше. І при цьому не боятися, що тебе засудять. Гарно було б, правда?

Джерело: osvita.ua

Читайте також:

За помилку на онлайн-уроці вчителька опинилася в епіцентрі ненависті

 

 

Теми: дисанційне навчанняон-лайн урокпомилка учителя

Перегляньте Також

NEWS

Микола Хоменко: що ми зрозуміли за півтора місяця дистанційки в освіті

05.05.2020
NEWS

Олег Охредько: онлайн-уроки, чи породила гора мишу?

16.04.2020
NEWS

У Міносвіти відкараскались від відповідальності за помилки під час онлайн-уроків

15.04.2020
NEWS

Половині старшокласників подобається навчання онлайн

15.04.2020
NEWS

Ігор Лікарчук: суспільство думає штампами, а як покарають вчителів за помилки

14.04.2020
NEWS

Анастасія Бречко:  плюси дистанційного навчання, на які варто звернути увагу

11.04.2020
завантажити ще
Наступний допис

Зеленський закликав не ходити до церкви на Великдень

Віктор Овчарук: «Проблеми медицини сьогодні є найактуальнішими й потребують оперативного реагування» (Відео)

Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Опілля різдвяне Опілля різдвяне Опілля різдвяне

Популярне

  • 10 кращих українських колядок для дітей

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Можливостей для фізичної реабілітації ветеранів війни у Тернополі стане більше

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • «Тернопільщина у філателії» отримала заслужене визнання

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Історія ветерана захисника Тараса Попенка з Тернопільщини

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • ТРЦ Подоляни отримали відзнаку «Народний Бренд» 2025!

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0

Свіжі публікації

У новому фільмі історія захисника з Тернопільщини

У новому документальному фільмі історія захисника з Тернопільщини (відео)

20.12.2025
Захисника з Тернопільщини нагороджено Золотим хрестом

Захисника Андрія Бойка з Тернопільщини нагороджено Золотим хрестом

20.12.2025
Аеророзвідники 44 бригади знаходять ворога в тилу

Аеророзвідники 44 артилерійської бригади знаходять ворога навіть в тилу

20.12.2025
Про черговий складний день розповіли захисники

Про черговий складний день розповіли захисники з Національної Гвардії України

20.12.2025
Мережа INSHOES оголошує старт зимового розпродажу

Мережа магазинів INSHOES оголошує старт зимового розпродажу

20.12.2025
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.