Освіта подорожчає: нововведення для контрактників

Навчання на платній основі може подорожчати. Контрактники в державних вузах платять менше, ніж держава за навчання бюджетників.

Такий проект відомство винесло на громадське обговорення.

Вузи занижують вартість навчання

Вчити студента-бюджетника дорожче, ніж контрактника, навіть якщо студенти вчаться в одній групі. Так склалося через те, що університет показує державі і контрактникові дві різні цифри. Наприклад, за рік навчання одного бюджетника вуз бере з державного бюджету 30 тис. грн, а з контрактника – 15 тис.

Навчальні заклади роблять так, щоб перекласти частину своїх витрат на держбюджет і щоб залучити більше контрактників. Тому виходить, що держава просто переплачує, а контрактники не доплачують.

Ціни поміняються на 34 спеціальності

З 2020 року ціна навчання на контракті не повинна бути нижче 60% витрат на навчання бюджетника, в 2021 – 70%, і у 2022 – 80%.

Поки в перелік МОН входить 34 спеціальності. Це: аудіовізуальний мистецтво і виробництво, дизайн, менеджмент соціокультурної діяльності, філологія (всі спеціалізації, крім української мови і літератури, кримськотатарської мови і літератури, класичних мов і літератур, фольклористики), економіка, політологія, психологія, соціологія, журналістика, облік та оподаткування , фінанси, банківська справа і страхування, менеджмент, маркетинг, підприємництво, торгівля і біржова діяльність, право, архітектура та містобудування, геодезія та землеустрій, ветеринарна м діціна, ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза, стоматологія, медицина, медсестринство, технології медичної діагностики і лікування, медична психологія, фармація, промислова фармація, фізична терапія,

Освіта буде не по кишені

Вартість навчання давно пора вирівняти, вважає директор програми “Освіта” Українського інституту майбутнього Сергій Бабак. Але це сильно вдарить по держуніверситету, які демпінгують платне навчання.

“Є ризик, що частина студентів не зможуть дозволити собі таке дороге навчання. Якщо для великих міст це не так критично, то на невеликі регіональні інститути це може погано вплинути”, – вважає Бабак.

Ще один ризик пов’язаний з приватними вузами. У проекті постанови немає ні слова про приватних вузах. З одного боку, це добре, тому що ніхто не повинен диктувати мінімальні ціни суб’єктам господарювання. А з іншого, приватні вузи, не піднімаючи ціни або не так значно підвищуючи їх, можуть перетягнути до себе контрактників.

 Автор: rovesnyknews

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*

x

Варто прочитати

За пароль шахраїв «Ваш син у поліції» українці уже віддали 1 млн 300 тис грн.

Прокуратурою Тернопільської області направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо 3 учасників організованої ...