Петро Заставецький про місцеві вибори: «Слуги не потрібні, потрібні лобісти  для вирішення проблем»


Вибори символізують не лише виявлення думки населення, а й залучають маси до процесу управління державою. Вибори відіграють у суспільстві роль своєрідного регулятора, оскільки таким чином можна демократично змінювати владні структури.

Про те, наскільки важливі місцеві вибори, я вирішила поспілкуватись з ініціатором створення молодіжного об’єднання «Молода країна» Заставецьким Петром.

– Кожні вибори новий привід людям розчаруватись в політиках. Погоджуєшся з цим?

– Місцеві вибори — це далеко не політика, від якої усіх нас давно нудить. Ми маємо розуміти, що на місцевих виборах обирають тих, хто буде розв’язувати проблеми для комфортного проживання в наших населених пунктах: містах, селах, об’єднаних громадах. Серед переліку таких проблем — ремонт, реконструкція або будівництво об’єктів соціальної (школи, садочки, лікарні, поліклініки) та транспортної інфраструктури (дороги, закупівля транспорту), житлово-комунального господарства (водопостачання та водовідведення), проблеми, які завдають шкоди навколишньому середовищу (викиди та відходи підприємств, незаконні сміттєзвалища тощо). Рішення, насправді, за вами: скаржитися на вічну зраду або розумно і раціонально підходити до вибору.

– Ти справді вважаєш місцеві вибори важливими, віриш, що вони можуть щось змінити?

– Місцеві вибори поступаються президентським та парламентськими виборам політичною напругою та обговоренням в ЗМІ. Про те, виборцям потрібно пам’ятати, що основна частина «господарки» у їх населених пунктах вирішується місцевими органами самоврядування. Виборець обирає собі депутата лобіста, котрий має лобіювати розв’язання проблем свого округу. Це в ідеалі, а на практиці ми отримуємо лобістів власних інтересів, що створює в результаті безліч не вирішених проблем жителів округу.

– Петро, але ж все вирішується там в Києві, там усі наші гроші.

– Звичайно, курс реформування країни задають з гори. Ми чомусь регулярно забуваємо про місцеві бюджети, не кажучи вже про субвенції з державного бюджету. Ти знаєш бюджет свого міста? Кого б я не запитав про те, чи вони знають який бюджет їх населених пунктів – нема відповіді. Відсутність будь-яких інфраструктурних змін людям пояснювали дуже коротко «нема грошей», а далі без пояснень. Місцеві бюджети — таємниця для більшості жителів України, як використовують їх, на кого і на що. У містах районного масштабу ще складніше, а про села взагалі мовчу. Мені, як голові антикорупційної громадської організації, доводилося ознайомлюватись з різними корупційними схемами. В селах їх також немало, хоча, усіх запевняють, що там бюджети “співають романси”.

– Яка корупція може бути в сільській місцевості?

– В рамках парламентських виборів 2019 року на підтримку одного із кандидатів ми об’їхали сільську місцевість декількох районів. Проблем дуже багато, котрі не вирішуються десятками років. Важко зрозуміти як у 2019 році жителі сіл за власні кошти проводять ремонти в школах, коли їх основний актив приносить дохід світовим агрохолдингам. Таких проблем, котрі хтось має вирішувати, значно більше. Знову ми повертаємось до місцевих депутатів лобістів, які або не справляються, або працюють на власні інтереси.

– Що можна порадити виборцям, тим що вже цієї осені знову будуть обирати собі слуг?

– Перестати гратись в політику та не дозволяти використовувати себе. Скласти для себе ряд важливих проблем і серед кандидатів шукати того хто конструктивно пояснить їх вирішення. Досить вірити в ці казки «за все хороше, проти усього поганого». Станьте небайдужим та навіть дещо нахабним виборцем, котрого давно не влаштовує те що відбувається навкруги. Кожний з чинних обранців старається виконати мінімум, що забезпечить ваше мовчання. Не мовчіть, а вимагайте і вони почнуть грати за вашими правилами! Це єдиний шанс зробити Україну європейською країною.

Додав: rovesnyknews
x

Варто прочитати

Сільрада у Теребовлянському районі проти аліментів

Прокуратура подала позов до сільради, що впродовж року не виплачувала «аліментщикам» заборгованість за прибирання вулиць ...