• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
Четвер, 18 Вересня, 2025
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

Попри втрату ноги український офіцер із литовським корінням Марюс Стагнюнас захищає Україну

Опубліковано: 15 Березня, 2025
A A
Український офіцер Марюс Стагнюнас захищає Україну

Марюс Стагнюнас

Український офіцер Марюс Стагнюнас захищає Україну. Славний нащадок лицарів Великого князівства Литовського в складі Сухопутних військ Збройних Сил України продовжує боротьбу проти московської орди.

Офіцер 703 Окремої бригади підтримки Оперативного командування “Захід” Марюс Стагнюнас залишається в строю попри те, що на Запорізькому напрямку втратив ногу! А недавно саме він символічним ударом по м’ячу відкрив футбольний матч між львівськими “Карпатами” та донецьким “Шахтарем”.

Український офіцер Марюс Стагнюнас захищає Україну

Насамперед про суто литовське походження імені та прізвища капітана Марюса Стагнюнаса. Усе просто: його батько Валдас – родом саме з цієї балтійської країни. У Литві, до речі, мешкають й інші родичі: бабуся, дядьки, тітка, двоюрідні брати та сестри.

Тож молодий український офіцер став живим уособленням єдності українського та литовського народів, які жили та процвітали в спільній державі – Великому князівстві Литовському в 1236-1795 роках і було настільки потужним, що розгромило московську орду та регулярно отримувало від переможених щедру данину (контрибуцію)!

Наш український герой народився на Тернопільщині. Закінчив Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка на Хмельниччині, у мирному житті отримав фах учителя фізики та інформатики. Але вчинив далекоглядно: навчався ще й на військовій кафедрі вишу за напрямком підготовки військових інженерів. Тож у 2019 році, коли старший брат запропонував долучитися до української армії, погодився. Так і розпочалася військова служба молодого офіцера спочатку в складі 703 окремого полку підтримки, а віднедавна – однойменної бригади Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.

Повномасштабне вторгнення російських окупантів на той час командир взводу з позивним “MARIK” зустрів у добовому наряді, чергував по парку техніки.

“Обстрілів безпосередньо по нашому розташуванню не було, тільки чули, як гримить та вибухає у сусідніх населених пунктах”, – пригадує Марюс Стагнюнас.

Згодом з’єднання працювало на Запорізькому напрямку, куди серед інших поїхав із саперною групою командир його роти. А коли той зазнав поранення, то наприкінці червня 2023 року взводний замінив старшого побратима на фронті.

Як зазнав такого важкого поранення?

“Ми проробляли проходи в інженерних загородженнях для пропуску техніки, мали заходити в Роботине під час великого контрнаступу. Потрапивши під щільний артилерійський обстріл противника,  почав організовувати відхід групи, під час чого наступив на невідомий предмет і… відбувся вибух,  – пригадує. – Я був важко поранений, сержант зазнав легких ушкоджень. Та наша саперна група швидко евакуювала нас обох на “стабік”.

Потім поетапно він пройшов різноманітні лікувальні заклади: Запоріжжя, Дніпро, Івано-Франківськ, Львів, де й надали основну медичну допомогу. Ногу врятувати не вдалося, тому єдиним варіантом відновити рухливість став протез. Зараз у нього він один із найсучасніших, протезування пройшло в місті Берліні.

І капітан продовжує військову службу: він  помічник начальника служби засобів ближнього бою та розвідки. Перевівся сюди після поранення, адже на попередній посаді не міг виконувати обов’язки в повному обсязі за станом здоров’я.

“Знаєте, і морально, і фізично мені якось легко вдалося адаптуватися до того, яким стало моє тіло після поранення, – зізнається 29-річний офіцер. – А ще мене дуже мотивує наш із дружиною Оксаною вічно верткий і непосидючий син Лука, якому два з половиною роки, який скрізь поспішає і тягне за собою! Тому постійно тримаю себе в формі!”.

Оскільки українська родина Стагнюнасів проживає на Львівщині (у Марюса є ще тато, мама, 2 брати і сестра), то реалізувати ідею заступника командира бригади з психологічної підтримки персоналу підполковника Павла Гавришка для капітана не стало проблемою. Знайшовши розуміння та підтримку у командування з’єднання та керівництва ФК “Карпати”, цими днями саме Марюс Стагнюнас символічним ударом по м’ячу відкрив календарний матч чемпіонату “галицьких левів” із футболістами донецького “Шахтаря”.

Родина Стагнюнасів проживає на Львівщині

Це стало і патріотичною акцією, і, за підсумком гри, дуже приємним результатом для господарів: нічия, яка в протистоянні з грандом на вагу перемоги!

“Атмосфера на стадіоні була просто неймовірна! Я був просто схвильований і вражений!”, – ділиться емоціями мужній оборонець України, який футболом професійно ніколи не займався, але був і залишається відданим уболівальником і українським патріотом.

Та футбольний матч – це лише епізод у його бурхливій і сповненій на важливі події біографії.

Капітан Марюс Стагнюнас продовжує військову службу, по максимуму допомагає своєму підрозділові належним чином проводити підготовку та злагодження, якнайкраще виконувати поставлені бойові завдання.

Пишаємося нашими незламними героями!

Рекрутинговий центр 703 ОБрП: тел. 095-199-70-88.

Відділ зв’язків з громадськістю управління комунікацій Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.

Фото відділення комунікацій 703 Окремої бригади підтримки та особистого архіву військовослужбовців.

Ми писали раніше: Герої серед нас: Золотим хрестом нагододжено захисника з Тернопільщини.

Теми: військоГоловнезахисникиОК ЗахідофіцерСПЕЦТЕМА: Війна з рф

Перегляньте Також

Бійці бригади морської піхоти отримали дрони True Flex
NEWS

Бійці 37-ї бригади морської піхоти отримали FPV-дрони True Flex від Тернополя

17.09.2025
Платформа. Скрін
NEWS

«Бульбаш» — платформа пам’яті та відповідальності

17.09.2025
Як таксист з Тернополя став бойовим медиком
NEWS

Як таксист з Тернополя став бойовим медиком на фронті

17.09.2025
Нові можливості Контракту 18-24
NEWS

У війську розповіли про нові можливості Контракту 18-24

17.09.2025
Товарообіг Тернопільщини перевищив 1,2 млрд доларів
NEWS

Товарообіг Тернопільщини перевищив 1,2 млрд доларів США

17.09.2025
На Тернопільщині засудили за ухиляння від мобілізації
NEWS

На Тернопільщині засудили військовозобов’язаного за ухиляння від мобілізації

17.09.2025
завантажити ще
Наступний допис
Тернопіль надає грошову допомогу захисникам на реабілітацію

Військовослужбовці Тернополя отримають кошти на реабілітацію, лікування та придбання спорядження

Про службу на фронті розповів тернопільський гвардієць

Тернопільський гвардієць Василь Столяр розповів про службу на фронті

Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Опілля квас Опілля квас Опілля квас

Популярне

  • Засновник медцентру віз пацієнта через кордони

    Як засновник медцентру у Тернополі віз важкого пацієнта через два кордони

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • На війні загинув захисник Ігор Слободян з Тернопільщини

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Історія незламного поліцейського з Тернопільщини Сергія Танасійчука

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Грамоти вручили кращим працівникам Тернопільміськгазу з нагоди професійного свята

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • На Тернопільщині засудили військовозобов’язаного за ухиляння від мобілізації

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0

Свіжі публікації

Бійці бригади морської піхоти отримали дрони True Flex

Бійці 37-ї бригади морської піхоти отримали FPV-дрони True Flex від Тернополя

17.09.2025
Платформа. Скрін

«Бульбаш» — платформа пам’яті та відповідальності

17.09.2025
Як таксист з Тернополя став бойовим медиком

Як таксист з Тернополя став бойовим медиком на фронті

17.09.2025
Нові можливості Контракту 18-24

У війську розповіли про нові можливості Контракту 18-24

17.09.2025
Товарообіг Тернопільщини перевищив 1,2 млрд доларів

Товарообіг Тернопільщини перевищив 1,2 млрд доларів США

17.09.2025
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.