З настанням холодів ваш автомобіль вимагає більш ретельного догляду. Не достатньо лише замінити літню гуму: кожна деталь транспорту потребує уваги. Зокрема, у холодну пору року необхідно дотримуватися особливих правил експлуатації акумуляторної батареї. Ця надзвичайно важлива деталь авто може почати швидко розряджатися або вийти з ладу через неправильне використання взимку, тож треба бути обачним. Відповіді на найпоширеніші запитання щодо правил поводження з акумуляторною батареєю знайдете далі.
Умови зберігання авто взимку
Стежте за рівнем тепла в приміщенні, у якому залишаєте транспорт. Щоб зберегти заряд, не тримайте авто в місцях, де температура опускається нижче 100С. У протилежному випадку рекомендується прибрати клему мінус, аби плюс не потрапив на масу та не спричинив коротке замикання бортової мережі. Водночас на зимовий період не завадить купити пусковий зарядний пристрій для автомобіля. Так ви будете завжди мати під рукою план Б на випадок різкого зниження заряду.
Щоб зберегти високий рівень енергії, рекомендовано знімати акумулятор. Зберігати його можна виключно в горизонтальному положенні. Аби деталь якісно функціонувала, не залишайте її перевернутою на бік. Щоб забезпечити найкращу роботу акумулятора, зберігайте його в приміщенні з такими показниками:
- Низький рівень вологості.
- Немає прямих сонячних променів.
- Регулярна вентиляція.
Навіть якщо ви зберігатимете АКБ окремо від автівки, вона має бути повністю зарядженою. Якщо не слідувати правилам, деталь може вийти із ладу. Спершу почнеться процес сульфітації, а згодом це призведе до втрати частини місткості.
3 кроки підготовки АКБ до зберігання
Крок перший ― треба повністю зарядити пристрій. Зробити це вкрай необхідно. Низький рівень заряду АКБ може спровокувати початок процесу покриття електродів сірчанокислим свинцем, через що місткість зменшиться аж на 20%. Крім цього, розряджений акумулятор, який довго не підзаряджається, дуже важко знову запустити в роботу.
Крок другий — перевірте рівень напруги. Її показник має бути не меншим за 12,4 В. В іншому випадку необхідно терміново зарядити акумулятор. Крім цього, не забудьте покрити клеми технічним вазеліном. На ньому не варто економити, адже це допоможе зменшити окислюваність.
Крок третій — ретельне очищення поверхні. Не рекомендується зберігати АКБ у непротертому вигляді, оскільки на ній можуть залишатися пил, бруд, вологість, залишки охолоджувальної рідини та машинне мастило. Усі ці подразники здатні формувати мікрошляхи між клемами. Саме тому їх треба протирати сухою ганчіркою. Краще під час роботи використовувати рукавички. Контролюйте електроліт для мокрих АКБ: він має покривати пластини не менш ніж на 1,5 см. У разі, якщо рідини не вистачає, треба додати дистильованої води. Це допоможе навіть у холодну пору року заводити авто без проблем.
Прокоментуйте