Зі шкіл Тернопільської області цьогоріч випускаються 5 538 одинадцятикласників, розповіла начальниця управління освіти і науки ОВА Ольга Хома. Аби дізнатися, чи планують діти навчатися далі та де саме – ми провели опитування у соціальній мережі. Загалом в опитуванні взяли участь 193 особи.
36% обрали відповідь «Ні, не вступатиму до університету», сім відсотків людей відповіли, що планують навчатися в іншому місті України. Також 32% проголосували за навчання у Тернополі, а 25% – за навчання за кордоном.
Стартують із 1 липня З першого липня абітурієнти матимуть змогу зареєструвати особисті електронні кабінети на сайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти у розділі «#Вступ-2023». Цей кабінет потрібен для тих, хто планує подавати заявки до університетів та інститутів в онлайн-форматі.
Традиційно подати документи до вищих навчальних закладів можна в паперовій та електронній формі.
У 2023 році кожен абітурієнт може подати до 20 заяв в різні вищі навчальні заклади України. З 20 допустимих лише п’ять заявок претендуватимуть на бюджет.
Наразі МОН України вже оприлюднили порогові бали на різні спеціальності:
150 балів – для лікарських спеціальностей; 140 балів – на право, публічне управління та адміністрування, міжнародні відносини та фармацію; 130 балів – для решти спеціальностей на бюджет.
У конкурсі за бюджетні місця будуть змагатися вступники із більшою кількістю балів. Конкурсний бал для вступу на контракт заклад вищої освіти визначає самостійно.
При розрахунку конкурсного балу будуть враховувати оцінки з першого, другого та третього предметів НМТ, результати творчого конкурсу та бал за успішне закінчення підготовчих курсів закладу вищої освіти у рік вступу до нього. До результатів кожного блоку застосовуватимуть ваговий коефіцієнт відповідно до спеціальності, на яку абітурієнт буде вступати. А ось середній бал атестата при вступі не врахують.
Не варто забувати і про мотиваційний лист. До його написання абітурієнтам радять поставитися відповідально, адже він також впливатиме на те, чи отримаєте ви місце в університеті.
Також цього року абітурієнти можуть подати для вступу результати тестів ЗНО 2020 та 2021 років або результати НМТ 2022 року.
Які документи треба подати вступнику:
– адресу електронної пошти, до якої має доступ (ця адреса слугуватиме логіном для входу до особистого електронного кабінету вступника);
– пароль для входу до особистого електронного кабінету;
– серію та номер документа (одного з документів) про раніше здобуту освіту (основу вступу);
– номер, PIN-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання сертифікат ЗНО/сертифіката НМТ;
– тип та номер (серію та номер) документа, що посвідчує особу, або реєстраційний номер облікової картки платника податків.
Якщо ж ви вирішили подавати документи у паперовій формі, то МОН України радить зібрати оригінали, які маєте надати особисто.
Мова йде про:
документ, що посвідчує особу;
військово-обліковий документ для військовозобов’язаних (крім випадків, передбачених законодавством);
документ про раніше здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
документи, які підтверджують право вступника на зарахування за співбесідою, на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів та/або квотою-1, квотою-2 на основі повної загальної середньої освіти.
До заяви в паперовій формі вступник додає:
– копію документа (одного з документів), що посвідчує особу, передбаченого Законом «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»;
– копію військово-облікового документа (у військовозобов’язаних – військового квитка або тимчасового посвідчення, а у призовників – посвідчення про приписку до призовних дільниць);
– копію документа про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і копію додатка до нього;
– копію сертифіката (сертифікатів) ЗНО та/або НМТ;
– чотири кольорові фотокартки розміром 3х4 см.
Журналісти «20 хвилин» промоніторили сайти вищих навчальних закладів Тернополя і дізналися, на які спеціальності готові приймати абітурієнтів та коли краще приносити документи. Про кожен навчальний заклад розкажемо окремо.
В університеті розширений спектр спеціальностей. Пропонують на вибір такі факультети:
«Фізико-математичний»
«Педагогіки та психології»
«Філології та журналістики»
«Географічний»
«Інженерно-педагогічний»
«Історичний»
«Хіміко-біологічний»
«Фізичного виховання»
«Іноземних мов»
«Мистецтв»
— Станом на 19 червня, ми вже затвердили графік проведення творчих конкурсів. Мова йде про 11, 14, 18 та 24 липня. Це стосується як мистецьких, так і спортивних спеціальностей, — каже пан Древніцький.
З 19 по 31 липня (до 18.00 год) прийматимуть заявки на участь у конкурсному відборі.
Рейтингові списки бюджетників у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Гнатюка оприлюднять не пізніше 5 серпня, а ось контрактники, які здавали творчі конкурси та проходили співбесіди, дізнаються результати не раніше 9 серпня.
Прокоментуйте