Традиційна підсумкова щорічна конференція трудового колективу Тернопільського державного національного університету імені Володимира Гнатюка відбулася цього тижня.
Головним питанням конференції трудового колективу Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка був звіт ректора ТНПУ за 2023 рік, в якому Богдан Богданович розгорнуто проілюстрував значні досягнення та майбутні перспективи університету для учасників зібрання найвищого керівного органу університету.
“Це — наші спільні зусилля, наш спільний доробок, — це слова, якими розпочав виступ гарант ТНПУ. — Ми цілий рік працювали на те, щоб дотримуватися і місії, і візії нашого закладу освіти”.
Далі, деталізуючи вступ, ректор підкреслив, що університет попри випробування не тільки зберіг свою структуру із 10 факультетів, але й значно розширив спектр освітніх програм, включаючи нові магістерські та докторські програми і вперше в університеті з’явилися міждисциплінарні програми.
За даними консолідованого рейтингу ТНПУ займає лідерські позиції серед потужних закладів вищої освіти України, визначаючи тенденцію динамічного росту, зокрема в групі педагогічних, мистецьких, лінгвістичних університетів продовжує утримувати першість.
Важливим етапом в розвитку університету, відповідно до звіту ректора, була конструктивна реорганізація системи управління та створення чотирьох навчально-наукових центрів.
Кадровий потенціал ТНПУ також демонструє позитивну динаміку, зростає також кількість здобувачів освіти.
Між іншим, ректор також підкреслив перехід від заочної форми навчання до дистанційної, що відображає сучасні тенденції у вищій освіті.
У цьому році в уніве6рситеті запрацювала система ключових показників, відповідно до яких ректор зазначив зростання бюджету і водночас капітальних витрат, розвиток міжнародної академічної мобільності, публікаційну активність та інші ключові аспекти, які свідчать про успішність університету у всіх сферах діяльності.
У звіті Богдан Буяк відзначив важливу роль Центру доуніверситетської підготовки у профорієнтаційній роботі, підкреслив успішну вступну кампанію та високий рівень довіри до університету: у цьому році понад 2,5 тис студентів обрали ТНПУ.
Підкреслив ректор і важливість в сучасних умовах розвитку екосистеми SMART ТНПУ — розумного університету в контексті розбудови цифрового освітнього середовища.
Щодо освітніх програм, то їх у цьому році в ТНПУ запроваджено 149, а на базі центру післядипломної освіти реалізовувалося 165 програм.
Виділив ректор певні успіхи у студентській науці, адже окремі проекти здобувачів публікуються у наукометричних базах Scopus та Web of Science. Зростає кількість студентів, які беруть участь у міжнародній академічній мобільності.
Відзначив Богдан Буяк і суттєве поповнення кадрового потенціалу ТНПУ новими професорами та доцентами.
Ректор зосередив увагу не лише на академічних, але й на досягненнях у спорті та культурно-мистецькому напрямку, демонструючи розмаїття талантів університетської спільноти та широкі спектри розвитку напрямів галузей.
Підкреслив ключові аспекти інформаційно-іміджевої політики: це і окремі персональні перемоги на телепремії “Гордість Тернопілля”, так і загальні, спільні: університет тримає марку “Народного бренду”.
Пріоритетною складовою університетської діяльності в умовах воєнного стану ректор виокремив волонтерський центр та підтримку ЗСУ. Для потреб захисників зібрано чималу суму, а конструкторська група ТНПУ розробила антидронні системи, більше 20-ти, з яких уже бережуть життя наших захисників на фронті, волонтери історичного факультету сплели більше п’яти гектарів маскувальної сітки, у волонтерському центрі також виготовляють окопні свічки. ТНПУ активно залучається до проектів, спрямованих на підтримку не лише армії, а скрізь, де необхідна допомога.
У найближчій перспективі Богдан Богданович виокреслив чіткі цілі: університет планує реалізацію стратегічних проектів, зокрема розбудову наукового парку, таксонно-модульного лабораторного комплексу. У планах також — реконструкція стадіону, розвиток інституту Конфуція, створення академічної телестудії “Перехрестя”, вдосконалення культурно-мистецького центру “Світлиця” і розширення перлини університету — Біблійного саду.
На завершення виступу Богдан Богданович подякував за спільну працю команди працівників та студентів, наголосивши, що досягнення університету — це заслуга кожного зокрема члена академічної родини та підсумував, що 2023 рік для ТНПУ — це не тільки подолання викликів, але і активний розвиток, спрямований на створення сучасного закладу вищої освіти.
В обговоренні звіту виступили перший проректор ТНПУ Надія Дробик та проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва Ірина Задорожна.
Надія Дробик закцентувала увагу на програмах обміну, реалізації Концепції розвитку викладання вивчення та використання англійської мови, нових міждисциплінарних програмах, а також на впровадженні сертифікатних програм і програм “Мінор”.
Одним із важливих пріоритетних завдань виділила постійний моніторинг відповідності кадрового забезпечення вимогам реалізації і супроводу освітніх програм та впровадження в повному обсязі з методичним забезпеченням дуальної освіти.
Ірина Задорожна подякувала всім, хто долучився до показників, висвітлених у звіті ректора, зауважила на важливості продовження грантової роботи із вітчизняними і з міжнародними грантодавцями, адже ці напрямки дають перспективу на майбутнє.
Згадала, що рік відзначився двома проектами “Горизонт Європа”, які вимагають масу зусиль, подякувала всім причетним за колосальну роботу.
Звіт ректора Тернопільського державного університету делегати конференції затвердили одноголосно.
Оксана Чмиленко
Прокоментуйте