Тернопільщина скоро може повністю потрапити в «червону зону». Адже якщо “червоні” зони становлять 70% і більше від загальної території області, то її повністю можуть віднести до “червоної” зони. Про це заявила головна санітарна лікарка області Оксана Чайчук на брифінгу 8 вересня.
«Цей показник ми вже перейшли, – прокоментувала Оксана Чайчук. – Щодня в області реєструють в межах 200 випадків коронавірусу. До “помаранчевої” зони відносять ті населені пункти, де реєструють від 120 до 240 випадків коронавірусу на 100 тис. населення. Це показник загалом по області станом на 8 вересня 255,8 випадків».
Крім того, в області реєструють більше летальних випадків. Так, останніми днями їх не менше 2 на добу. Найвища летальність – серед пацієнтів, віком 30-40 та 50-65 років, це по 33% на кожну групу.
«Серед пацієнтів, старших 65 років смертність становить 13,9%. Також реєструють багато випадків безсимптомних форм, які є небезпечними, бо спричиняють зростання рівня захворюваності. Молодь зазвичай є безсимптомними, тож заражають батьків, дідусів та бабусь», – зауважила Оксана Чайчук.
Нагадаємо, згідно з рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося 3 вересня, до «червоної зони» віднесено міста Тернопіль, Бережани та Чортків, Бережанський, Бучацький, Гусятинський, Монастирський, Теребовлянський, Тернопільський та Чортківський райони.
Як повідомив начальник управління охорони здоров`я Володимир Богайчук, ситуація з захворюванням на COVID-19 дуже складна. В області продовжує хворіти майже чотири тисячі людей.
«Ми маємо наслідки ігнорування протиепідемічних заходів, в тому числі органами місцевого самоврядування, які послаблювали на своїх території карантин, проводили масові заходи, виводили людей на пікети. В лікарні «швидкої» – 135 ліжок, на них лежать 85 хворих на COVID-19 і ще пацієнтів із підозрою. Згідно вимог, пацієнти, в яких підтвердили коронавірус, можуть лежати по двоє-троє в одній палаті. Однак ті, в кого лише підозра, мають бути в окремій палаті. Тому наразі є лише кілька місць для пацієнтів з коронавірусом. Медицина справляється з наданням допомоги. Але я вже бачу той екватор, коли ми не зможемо цього робити. В області є 184 апарати ШВЛ. Якщо буде масове поступлення людей в стаціонар, ми не зможемо надавати адекватну допомогу», -зазначив Володимир Богайчук.
Прокоментуйте