gazpostach

Тернополяни принесли взуття на Театральний майдан й закликали не мовчати про насильство


Кількадесят пар взуття учора, 2 грудня, принесли на головну площу Тернополя.

У такий спосіб тернополяни, представники громадських організацій висловили підтримку жертвам домашнього насилля. Вже вдруге організувала акцію ГО «Асоціація жінок України “Дія”».

На Театральний майдан принесли не тільки жіночі туфлі, але й чоловіче та дитяче взуття, яке відправлять в Луганську область людям, що постраждали від масових пожеж.

– Сім’я – це безпечний та затишний дім, маленький світ, у якому все звичне і зрозуміле. Дуже прикро констатувати, що є багато людей, які не те що не відчувають підтримки та затишку вдома, а ще й перебувають під тиском психологічного, економічного та сексуального насильства. Найчастіше стають заручниками жінки та діти. Ми звертаємося до всіх: якщо у вас виникла така неприємна ситуація чи у ваших близьких, не залишайте її без уваги. Ми не покинемо нікого у біді – ні вас, ні ваших діток. Звертайтеся до громадських організацій і пам’ятайте, що допомога завжди поруч,  зазначила учасниця акції, голова ГО «Захист», депутатка Тернопільської міської ради Мар’яна Головко.

Закликала людей реагувати на факти насильства й учасниця акції Анастасія Лужецька.

– Насильство не може бути приватною справою. Ми платимо податки, аби утримувати гарячі лінії, щоб працювала безоплатна правова допомога, діяли центри соціальних служб. Всі ці податки ми платимо з власної кишені. Якщо ми реагуватимемо відповідним чином щодо вчинення насильства – будемо викликати поліцію і робити зауваження кривдникам, то платитимемо менше податків. Коли говоримо про насильство, люди часто думають, що це – чужа справа, яка їх не стосується. Однак це не так. Насильство впливає на наше суспільство, на наших дітей, на нашу свідомість,  підкреслила дівчина.

Взуттєву інсталяцію в Тернополі організували у рамках загальнонаціональної акції «16 днів проти насильства». Вона стартувала на Тернопільщині 25 листопада, а триватиме до 10 грудня. Упродовж цих днів проводять різноманітні заходи, аби привернути увагу суспільства до проблем насильства в сім’ї, торгівлі людьми, захисту прав жінок та дітей.

 

 

Додав: Кузьменко Остап


x

Варто прочитати

Стецько Ярослав

У Тернополі та Великому Глибочку вшанували 110 років з дня народження провідника ОУН – Ярослава Стецька

19 січня, у селі Великий Глибочок, що на Тернопільщині, відбулися заходи з нагоди 110-ої річниці ...