У Німеччині вважають, що для українців у них робочі місця і доступне житло

У Німеччині вважають, що для українців у них є робочі місця і доступне житло

У Німеччині – економічний бум і гостра нестача кваліфікованої робочої сили. Тому уряд ФРН працює над законом про цілеспрямоване залучення до роботи іноземних мігрантів. При цьому іноземних фахівців з вищою або середньою технічною освітою чекають не лише і навіть не стільки у великих, скільки у середніх та навіть малих містах. Про це інформують вчені інституту IW в Кельні, – розповідає dw.com

Міста-мільйонники: оренда “з’їдає” зарплати

У них склалась вельми унікальна ситуація, Успішні фірми створюють нові робочі місця, однак середньостатистична орендна плата за житло залишається на відносно низькому рівні. Це, вказують експерти, підвищує привабливість таких міст для трудових ресурсів.

Таких міст у Німеччині чотири: Берлін, Гамбург, Мюнхен та Кельн. Звісно, тут можна знайти цікаві та високооплачувані вакансії. Для прикладу, в Берліні, німецькій столиці стартапів, за останні роки було створено понад 20 тисяч робочих місць в IT-секторі, зауважують автори дослідження. У той же час  орендна плата за житло в столиці, залежно від району, сягає 130-142 відсотків від середньої ціни за оренду в країні.

Але це ще не межа. У Мюнхені, місті з найвищими в Німеччині цінами на нерухомість, так звана Kaltmiete (орендна плата без урахування витрат на електроенергію, воду та телефон) сягає 170 відсотків від середнього показника в країні. Через таку високу вартість життя мюнхенські роботодавці часто платять надбавки висококваліфікованим спеціалістам, однак працівники з середнім доходом їх не отримують.

Шанси на півдні, на заході та в університетських містах

В ситуації нестачі висококваліфікованих працівників компаніям у середніх та малих німецьких містах варто було б більш активно рекламувати вигідні житлові умови у своїх краях, кажуть експерти. Ну а тим, хто прагне знайти роботу і готовий до переїзду, вони радять прицільно шукати регіони, де хороші можливості для працевлаштування поєднуються із низькою орендною платою на ринку житла. Шанси знайти хорошу роботу вищі на півдні та заході Німеччини, ніж на сході та півночі.

Скажімо, місто зі стотисячним населенням Єна на півдні колишньої НДР є одним із найважливіших центрів високих технологій. В Єні кількість вакансій сягає 67 на 100 зареєстрованих безробітних (за середнього показника в Німеччині у 47 вакансій). Якщо врахувати, що зазвичай роботодавці повідомляють агентству з праці лише про половину вакансій, це означає: реально вакансій в місті більше, ніж людей, що шукають роботу. А орендна плата за житло при цьому в Єні і в околицях міста становить 81 відсоток від середньонімецького показника.

Малі міста, малий бізнес та “приховані чемпіони”

Іншим привабливим для добре освічених кадрів регіоном вчені кельнського інституту вважають південну частину Вестфалії на заході ФРН. Наприклад, в місті Ізерлон з майже стотисячним населенням і в його околицях на 100 безробітних припадає 57 вакансій, а за квартиру або будинок платять лише 78 відсотків від середньої орендної плати в країні.

Тут немає великих підприємств, зате тут є понад 150 “прихованих чемпіонів”. Так називають невеликі вузькоспеціалізовані фірми, найчастіше машинобудівні, які працюють переважно на експорт і в певних сегментах входять в перелік світових лідерів.

У деяких регіонах Німеччини кількість офіційно заявлених вакансій навіть перевищує кількість зареєстрованих безробітних. Один з них розташований у Нижній Саксонії на північному заході країни. У місті Нордгорні з населенням у 50 тисяч осіб на 100 шукачів роботи припадає 111 вільних робочих місць, а житло коштує 78 відсотків від середньонімецького показника.

Читайте також:

Де в Німеччині є робота і доступне житло (відео)

 Автор: rovesnyknews

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*

x

Варто прочитати

Юні борці Борщівського агротехколеджу найсильніші в Україні

Юні борці Борщівського агротехнічного коледжу вибороли перше загальнокомандне місце у змагання з вільної боротьби за ...