Американський ілюстратор українського походження, співтворець коміксів про “людину-павука” Стів Дітко помер у віці 90 років у Нью-Йорку, підтвердили у поліції, передає bbc.com
Як повідомили у поліції, чоловіка знайшли непритомним у його квартирі на Мангеттені ще 29 червня. Смерть зафіксували парамедики, які приїхали на виклик.
Захоплення, успадковане від українського батька
Стів Дітко виріс в сім’ї іммігрантів, офіційно – чехословацьких, та фактично – українських. Біографи Дітка говорять, що фактично батьки були українцями, на що, зокрема, вказує і їхнє прізвище.
Батько Стіва – Стівен Дітко-старший – був теслею і працював на металургічному заводі, матір Анна була домогосподаркою. Як кажуть біографи, захоплення коміксами Стів успадкував саме від батька, любителя газетних розділів із коміксами.
Закінчивши школу Джонстаун, штат Пенсильванія, у 1945 році Стів одразу пішов до армії, де його відправили служити у повоєнну Німеччину. Одразу після завершення служби він вступив до нью-йоркської Школи мультиплікаторів та ілюстраторів. Там він потрапив на навчання до одного із творців “Бетмена” – Джеррі Робінсона.
Творець “людини-павука” і доктора Стренджа
Саме у Marvel Comics Дітко здобув собі визнання, працюючи разом із директором компанії Стеном Лі над коміксами на кшталт “Людини-павука” і “Доктора Стренджа”.
Ідея підлітка-супергероя із павучими силами спала на думку Лі, проте саме Дітко намалював його впізнаваний червоно-синій костюм і “прикріпив” до його зап’ясть павутиння.
Дітку ж належить створення образу Доктора Стренджа, колишнього нейрохірурга і верховного мага Землі, якого у нещодавній екранізації коміксу зіграв британський актор Бенедикт Камбербетч.
У 1990 році Стів Дітко потрапив до Зали слави Джека Кірбі – це престижне звання в галузі коміксів, яке присуджується премією Гарві.
Прокоментуйте