Відбулася відкрита зустріч-знайомство з приватною тернопільською школою «ThinkGlobal». Так називається мережа приватних шкіл, шість з яких у Києві, і лише одна – у нашому місті.
«Наші діти мають вміти не тільки виконувати вже визначені завудання, а й навчитися ставити їх для вирішення певної проблеми», – наголосила директорка школи Наталія Ткачук. – Тому вже з першого класу ми з ними працюємо над проектами, які, з одного боку, цікаві їм, а з іншого стимулюють дітей навчитися планувати, ставити цілі, взаємодіяти з іншими».
Цікавими є форми занять та система оцінюванняу школі. Дисципліни, які вивчають, групують за трьома блоками – STEM-блок, гуманітарний та світоглядний. При цьому практикують інтегративні заняття, коли програмування, приміром, поєднують із українською мовою, математику – з музикою, бо такий нетрадиційний підхід сприяє кращому запам’ятовуванню матеріалу.
Що ж до системи оцінювання, то є три її різновиди – XP, кепси та сертифікаційні роботи. Система XP полягає у тому, що дають завдання, відповідно до його рівня знань. За виконання базового завдання дають 70 балів, додаткового – 30, і за допомогу іншим – 20. Після усіх занять модуля ці бали сумуються. Кепсиж – це своєрідні картки, які можна отримати за надзвичайне досягнення чи виконання важливого завдання – наприклад, організацію цікавого уроку. Якщо учень впорався, то отримує певну (залежно від складності завдання) кількість кепсів, які згодом можна буде обміняти на додаткові бали з певних дисциплін, або похід в кіно, ігрову кімнату тощо.
При школі також діють гуртки, які діти можуть обирати залежно від особистої зацікавленості: спортивні (брейкданс, хіп-хоп, самозахист, йога), іноземної мови (англійська, німецька, китайська), STEM (програмування, робототехніка, шахи, досліди), мистецькі (арт-клуб, ораторська майстерність, літературний клуб, дизайн і макетування). Оплата навчання за рік складає 55 тисяч гривень. Оплату можна здійснювати посеместрово та помісячно.
До речі, максимальна наповненість одного класу – 14 осіб. Цьогорічний набір відбуватиметься з 1-го по 9-ий клас.
Софія Борак, слухачка «Школи сучасної журналістики»
Прокоментуйте