Коли класичне веслування стає занадто звичним, тернопільські спортсмени знаходять креативні способи урізноманітнити тренування. У Тернополі веслувальники влаштували епічні перегони
Хто сказав, що веслування має бути тільки серйозним? Тернопільські веслувальники довели протилежне, влаштувавши незвичайні змагання на Тернопільському ставі з використанням гумових автомобільних шин замість традиційних байдарок.
Від ідеї до втілення
Ініціатива належала місцевому веслувальному клубу “Збруч”, який вирішив провести альтернативні змагання для популяризації веслування серед молоді. “Ми хотіли показати, що наш спорт може бути не тільки професійним, а й веселим,” – розповідає тренер клубу Олександр Петренко.
Учасники використовували великі вантажні шини від автомобілів, які попередньо очистили та перевірили на безпечність. Кожен “гонщик” сидів всередині шини, гребучи звичайними веслами для байдарок.
У Тернополі веслувальники влаштували епічні перегони
Змагання проходили на дистанції 100 метрів уздовж берега Тернопільського ставу. Учасники стартували одночасно з понтонного містка біля парку “Топільче”. Видовище було справді вражаючим – десятки спортсменів у яскравих рятувальних жилетах намагалися керувати незграбними “плавзасобами”.
“Найскладніше було тримати рівновагу та рухатися по прямій,” – сміється учасник змагань, майстер спорту з веслування Максим Коваль. “Шина весь час оберталася, а весло часто ковзало по воді.”
Неочікувані герої
Переможцем став не професійний веслувальник, а місцевий студент Андрій Мельник, який займається веслуванням всього другий рік. “Мабуть, мій невеликий досвід став перевагою – я не намагався застосовувати класичну техніку,” – жартує переможець.
Серед учасників були й досвідчені спортсмени, включно з членами збірної області. Цікаво, що чим вищий був спортивний рівень учасника, тим більше проблем він мав з незвичним “човном”.
Безпека перш за все
Організатори подбали про безпеку: всі учасники були у рятувальних жилетах, а на воді чергували рятувальники на моторних човнах. Лікарі також були напоготові.
Температура води становила комфортні 18 градусів, що дозволило деяким учасникам не хвилюватися через можливе “купання”.
Екологічний меседж
Цікаво, що всі використані шини після змагань передали на переробку місцевому підприємству. “Ми хотіли показати, що навіть старі речі можуть отримати друге життя,” – зазначає еколог та один з організаторів заходу Марія Кравець.
Успіх заходу надихнув організаторів на створення щорічної традиції. Наступного року планують додати нові категорії: естафету на двомісних шинах та змагання на час з подоланням перешкод.
“Це чудовий спосіб залучити молодь до веслування,” – вважає президент Тернопільської федерації веслування Василь Онуфрійчук. “Коли люди бачать, що спорт може бути веселим, вони частіше приходять до секцій.”
Соціальні мережі вибухнули
Відео з незвичайних змагань швидко поширилося соціальними мережами. Хештег #ШиноВеслування набрав понад 50 тисяч переглядів у TikTok, а фотографії з заходу активно коментують користувачі з усієї України.
Деякі інші міста вже виразили бажання провести подібні змагання у себе. Можливо, незабаром ми побачимо цілий чемпіонат України з веслування на автошинах.
У Новинарні ШІ ми писали раніше: Загадковий ресторан відродив легенди старого Тернополя.