Виставку, присвячену 152 річниці від дня народження Лесі Українки, відкрили у Тернополі. Організувала експозицію Тернопільська “Просвіта“. На ній представили експонати із фондів обласного краєзнавчого музею, а також з приватної колекції тернопільського краєзнавця Михайла Тимошика. Це значки, медалі, порцелянові вироби із зображенням поетеси.
“Слово, моя ти єдиная зброє” – ці слова Лесі Українки стали мотивом виставки, присвяченої 152-й річниці з дня народження Лесі Українки. На ній представили експонати з фондів обласного краєзнавчого музею. Зокрема, марковані листи, конверти, світлини із зображенням Лесі Українки та її рідних.
“Леся Українка перебувала на території нашого краю, на Кременеччині. Вона приїжджала до своєї подруги Марії Биковської. На світлині відтворений будинок, де вона зупинялася в 1907 році і також вона перебувала в селі Великі Бережці. В свій час це було містечко біля Кременця. Представлені значки і ювілейні медалі з нашої фондової збірки, видання її творів, а також унікальне видання. Це праця її сестри Ольги “Леся Українка. Хронологія життя і творчості” видана в Америці у 1970 році”, – каже завідувач сектора Сергій Куницький.
Також до виставки увійшли експонати із приватної колекції тернопільського краєзнавця Михайла Тимошика. Це значки, медалі, порцелянові вироби із зображенням поетеси, статуетки.
“Значків і медалей маю понад сто. Дуже багато присвячені Волині, де вона народилася, бо на Всеукраїнському рівні дуже мало є. Тобто, чомусь вона випала поза увагою. І тому захотілося їх в одному місці зібрати, бо немає в такому форматі ніде”.
Під час виставки учасники театру “Оберіг”, показали уривок “Лісової пісні”.
Організаторка театру Ярослава Декалюк виконала пісню “Ой, принесіть мені пролісків з лісу” на слова Лесі Українки. Каже, їх знайшла у своєму фартушку сестра поетеси Ольга. Цей вірш Леся Українка присвятила своєму коханому Сергію Менжинському.
Учениці тернопільської школи №14 Єлизавета Жук та Влада Гірська прочитали вірш Лесі Українки “Фа-сонет”.
Виставку організувала Тернопільська “Просвіта”. В обласному краєзнавчому музеї вона діятиме упродовж місяця.
Прокоментуйте