• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
Понеділок, 8 Грудня, 2025
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

Український вертеп, створений монахинею із Зарваниці, представили на виставці у Ватикані

Опубліковано: 17 Грудня, 2020
A A

Український різдвяний вертеп вперше представили на міжнародній виставці у Ватикані «100 вертепів світу». Відкриття традиційної експозиції відбулося 13 грудня на площі Святого Петра за участю посольства України при Святому престолі, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Зазвичай виставка проходить у ватиканських палацах. Цього року через пандемію COVID-19 її вирішили влаштувати на площі під колонадою архітектора Джан Лоренцо Берніні.

З-поміж сотні різдвяних шопок із різних куточків світу на помітному місці – художній вертеп схимонахині УГКЦ Теодозії Полотнюк. Уродженка Львівщини тривалий час служила на території Донецько-Харківського екзархату, згодом заснувала Свято-Успенський жіночий скит на Донеччині. Останні два роки сестра живе у Зарваниці на Тернопільщині, де продовжує займатися улюбленим ремеслом – виготовленням вертепів.

Шопку, представлену у Ватикані, Полотнюк виготовила власноруч з екологічних матеріалів: картону, моху, деревини, глини, каміння і піску.

На передньому плані можна розгледіти карпатські ялини, синє озеро й отару овець біля нього. А на другому – подвір’я і хатина з села Многопілля Донецької області. Саме там до початку війни на сході жила схимонахиня Теодозія. Її вертеп символічно відображає дух українського Різдва від заходу до сходу і частково знайомить глядачів із українською різдвяною традицією, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Головна фігура шопки – народжений Ісус – далеко не на видному місці. І в цьому авторка заклала релігійний зміст композиції: перед святом Різдва, переймаючись матеріальними клопотами, люди насправді мало дбають про Христа, і залишають його, як у цьому вертепі, на задньому плані. Тому і привідкриті дверцята мініатюрних хатинок схимонахині ніби закликають людей повністю відкрити свої серця Ісусові, тобто більше дбати про духовні потреби.

Під час інавгурації лунали українські колядки у виконанні дитячого хору при римському храмі УГКЦ Святої Софії та семінаристів. Виставка вертепів у Ватикані триватиме до 10 січня, вхід для відвідувачів безкоштовний.

Апостольська столиця вже знайома з українськими різдвяними традиціями. Кілька років поспіль на другий день католицького Різдва 26 січня у соборі Святого Петра священики УГКЦ проводять урочисту літургію для паломників-українців Італії.

Після служби на центральній площі християнського світу українці розважають іноземну публіку святковими піснями. Ця традиція почалася з 2011 року, коли перед собором Святого Петра була встановлена ялинка з українського Закарпаття.

Теми: 100 вертепів світувертеп у Ватиканіріздвяний вертеп

Перегляньте Також

No Content Available
завантажити ще
Наступний допис

У Тернополі втретє відбудеться показ, який не може залишити байдужим нікого

Затори у Тернополі: водії масово порушують правила дорожнього руху

Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Опілля різдвяне Опілля різдвяне Опілля різдвяне

Популярне

  • Олексій Кайда отримав звання капітана ЗСУ

    Колишній голова ТОР Олексій Кайда отримав звання капітана ЗСУ

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Тернопільську обласну дитячу лікарню відвідав міністр охорони здоров’я України

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Відбулася оперативна нарада відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення ТМР

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • У Тернопільській лікарні привітали захисників з Днем ЗСУ

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • “Тернопільміськгаз” долучився до допомоги постраждалим від ракетного удару тернополянам

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0

Свіжі публікації

головне, Герої серед нас, тцк, медаль, нагорода, військо, захисники

Про героя Озі написав Тернопільський обласний ТЦК СП

07.12.2025
Розповідаємо про уславлену групу Сил спеціальних операцій

Українські ССО – мисливці за «Буками», «Панцирями» та «Зоопарками»

07.12.2025
З Днем ЗСУ привітали у Тернопільській бригаді

З Днем ЗСУ привітали у Тернопільській 44 артилерійській бригаді

07.12.2025
Тернопільську дитячу лікарню відвідав міністр охорони здоров’я

Тернопільську обласну дитячу лікарню відвідав міністр охорони здоров’я України

07.12.2025
Культовий фільм 20 днів у Маріуполі

Культовий фільм «20 днів у Маріуполі» покажуть у Тернополі

07.12.2025
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.