Уряд Німеччини змінює міграційну політику


Брак робочої сили змушує німецький уряд реформувати міграційну політику. Реформи передбачають лібералізацію доступу до ринку праці для іноземців з-поза Європейського Союзу, але не без обмежень.

19 грудня 2018 року уряд Німеччини прийняв два законопроекти, які мають на меті сприяти працевлаштуванню іноземців з-поза ЄС. Закони повинні бути прийняті Бундестагом у першій половині 2019 року й набути чинності з 1 січня 2020 року.

Аналіз, підготовлений Федеральним агентством із працевлаштування, показує, що в 2018 році 60% компаній визнали дефіцит працівників ризиком для подальшого розвитку й інвестицій, а найбільші проблеми з пошуком кваліфікованих працівників мали компанії, які працюють у сферах технічного обслуговування, будівництва, інформаційних технологій та охорони здоров’я. Згідно з законопроектами, іммігранти мають усунути цей дефіцит фахівців на німецькому ринку праці.

Перший законопроект передбачає зменшення кількості формальних перешкод, які стоять на заваді імміграції працівника з-поза ЄС.

Для іноземців з-поза ЄС закон надасть можливість працевлаштування з середньо-професійною освітою (донині німецька міграційна політика була зосереджена на фахівцях з вищою освітою).

Окрім того, працевлаштуватися можна буде за будь-якою професією (а не у визначених секторах, як це було раніше), але тільки якщо іноземець підписав умову з працедавцем та має сертифіковані фахові кваліфікації, здобуті або підтверджені в Німеччині.

Положення нового закону передбачають також скасування процедури перевірки, чи на дану посаду не претендує громадянин Німеччини або іншої країни ЄС (аналог польського тесту ринку праці).

Законом буде впроваджено спрощену процедуру видачі віз, тим самим уряд Німеччини планує заохотити кваліфікованих працівників до складання заяв на отримання дозволу на приїзд до Німеччини (терміном до шести місяців) з метою пошуку праці.

Іноземці з-поза ЄС зможуть звертатися за допомогою до місцевих бірж праці, проте без можливості отримувати соціальну допомогу, у зв’язку з чим іноземці під час пошуку роботи мають самі подбати про своє утримання.

Передбачається теж можливість протягом півроку шукати місце в системі професійно-технічної освіти. Умовою є відповідність мовному критерію, також необхідно буде засвідчити наявність коштів для проживання в Німеччині (близько 5000 євро).

Якщо іноземець протягом півроку не знайде роботу чи місце для здобуття освіти, йому доведеться виїхати з країни.

Закон надає зазначені права до кінця 2025 року.

Другий законопроект надає можливість регулювання статусу мігрантів у Німеччині зі згодою на толероване перебування/ Іноземці з таким статусом перебування матимуть право отримати дозвіл на тимчасове перебування на 30 місяців (2,5 роки), після чого зможуть отримати дозвіл на постійне проживання в Німеччині.

Джерело: Іванна КИЛЮШИК naszwybir.pl

 

Читайте також:

Розпочато авіарейс Київ-Бремен

Цього року Укрзалізниця запустить рейс до Берліна і Кошице

 

 

Додав: rovesnyknews
x

Варто прочитати

Молоді вчителі будуть під контролем наглядачів протягом першого року роботи

Випускникам закладів вищої освіти, які не мають досвіду педагогічної діяльності та прийматимуться на посаду педагогічного ...