Під час війни через відсутність доступу до чистої води, базових умов гігієни та медичної допомоги, перебування великої кількості людей одночасно у сховищах, потягах, тимчасових прихистках є ризик поширення інфекційних захворювань. Кір, краснуха, епідемічний паротит, поліомієліт, дифтерія, кашлюк можуть швидко поширюватися та загрожувати вам і вашій дитині. При травмах існує високий ризик заразитися правцем та гепатитом В.
Захворювання викликає бактерія, яка виробляє токсин, що вражає нервову систему.
Проявляється сильними судомами, що навіть можуть призвести до переломів кісток. Хвора людина відчуває сильні болі. Від 5 до 10% хворих помирають. При тяжких формах шанс померти сягає понад 50%.
Де можна заразитися
Хворобапередається при потраплянні забрудненого ґрунту до рани, через заражені предмети (цвях у землі, граблі, паркан).
Можливі наслідки
- ураження нервової системи
- смерть
Які вакцини захищають
А(а)КДП, АКДП, АДП АДП-М та інші комплексні вакцини з компонентом правця.
Чотири дози до 18 місяців. Ревакцинація у 6, 16 років і далі кожні 10 років.
Наразі для маленьких дітей централізовано закуповується вакцина проти дифтерії, правця та кашлюка АКДП з цільноклітинним кашлюковим компонентом, що забезпечує найкращий захист.
Як і будь-який лікарський препарат, вакцини можуть викликати реакції. Проте ризики, пов’язані із захворюванням на правець, набагато вищі, ніж ризик серйозної реакції на вакцину.
Вакцинація проти правця є дуже ефективною і запобігає розвиткові захворювання.
Для підтримки імунітету проти правця у дорослих потрібна ревакцинація кожні 10 років.
Також можлива екстрена вакцинація проти правця. Якщо дитина, якій не робили щеплення, поранилася, негайно зверніться до лікаря, щоб зробити термінову профілактику правця.
Захворювання викликає вірус, який вражає печінку. Тривале перебування вірусу в клітинах печінки може спровокувати розвиток цирозу та раку печінки. Цироз і рак печінки призводять до смерті.
Зараження відбувається при контакті з кров’ю чи іншими рідинами інфікованої людини.
Де можна заразитися
при контакті з інфікованими медичними інструментами в лікарні чи у стоматологічному кабінеті
вдома у побуті (через зубну щітку)
у перукарні (через залізний гребінець, ножиці, якими користувалася інфікована людина)
на дитячому майданчику, відомі випадки зараження дітей вірусом гепатиту В після уколу використаним шприцом, яким дитина поранилась у пісочниці
Можливі наслідки
- цироз
- рак печінки
Які вакцини захищають
Вакцина від гепатиту В та інші комплексні вакцини з компонентом гепатиту. Три дози до 6 місяців – у першу добу життя, у 2 місяці та 6 місяців за національним календарем профілактичних щеплень. Вакцинація є найефективнішим засобом запобігти цьому захворюванню. Внаслідок повного курсу вакцинації виробляється довічний імунітет.
Вакцинація від цих хвороб згідно з Національним календарем щеплень гарантована державою. Діти та дорослі можуть вакцинуватися безоплатно в будь-якому державному або приватному медичному закладі, який уклав договір із Національною службою здоров’я України і де є потрібні вакцини. Для щеплення не потрібно підписувати декларацію із сімейним лікарем або педіатром.
Прокоментуйте