Раніше холодильники потребували частого розморожування, бо покривалися товстим шаром льоду. Господиням потрібно було майже щомісяця боротися із цією проблемою, витрачаючи багато часу та зусиль. З розвитком технологій у сегменті холодильної техніки ця потреба відійшла на другий план. Тепер її розморожують 1-2 рази в рік. Правильне розморожування – важливий етап догляду за холодильною технікою, який суттєво збільшить період її експлуатації. Рекомендуємо ознайомитися з основними правилами.
Навіщо розморожувати
Цей прилад вважається найнеобхіднішою технікою в домі, тому що він допоможе зберегти ваші продукти завжди свіжими. Класичні, універсальні одно-, дво- чи багатокамерні, із системою No Frost – вибирайте будь-які холодильники у Львові. Але волога, яка потрапляє до камери, конденсується на задній стінці, де із часом з’являється паморозь. Якщо говорити про морозильну камеру, там вона перетворюється на лід, який із часом розповсюджується всією поверхнею та збільшується в об’ємі.
Коли замерзлої кірки в холодильнику стає надто багато, техніка починає витрачати більше електроенергії для підтримання виставленої температури. Виробники не рекомендують допускати понад 8–12 мм паморозі.
Правила безпечного розморожування
Щоб процес очищення холодильника від льоду пройшов швидко, скористайтеся такими порадами:
- Відрегулюйте температуру на 0⁰C, витягніть шнур із розетки та відчиніть навстіж двері.
- Вийміть усі продукти, контейнери, полички та решітки.
- Застеліть нижню полицю рушником або ганчіркою, якщо в холодильнику немає ємності для збирання води.
- Дочекайтеся, поки лід повністю розтане, вилийте рідину з резервуара й помийте полиці та стінки.
Розморожування покращить технічний стан холодильника та зменшить витрати електроенергії. Його потрібно робити незалежно від марки та моделі пристрою.
Лайфхаки для швидкого розморожування
Бувають моменти, коли немає часу чекати, поки розтане вся паморозь у холодильнику. Тоді стануть у пригоді такі рекомендації:
- Покладіть до морозильної камери грілку з гарячою водою.
- Поставте ємність із теплою рідиною.
- Скористайтеся феном, щоб лід швидше розтанув.
- Поставте навпроти холодильника обігрівач.
У жодному разі не можна відколювати лід ножем, тому що це здатне стати причиною пошкоджень. Уникайте потоку гарячого повітря на гуму ущільнювача. Використання під час розморожування надто високих температур також заборонено.
Належний догляд за холодильником – запорука його гарної роботи. Регулярне чищення внутрішніх полиць та видалення старих продуктів допомагають запобігти поширенню бактерій і неприємним запахам. Вибрати сучасну модель з інноваційними функціями можна на Алло.Юа у Львові. Новітня холодильна техніка – надійний помічник для кожної сім’ї.
Прокоментуйте