“Згідно із останніми рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, важливий кожен рух, особливо зараз, коли ми живемо в умовах багатьох обмежень, пов’язаних з пандемією COVID-19, – наголошує Наталія Ярославівна. – Для довгострокового зміцнення дихальної системи необхідно регулярно займатися фізичними вправами, а також давати собі аеробне циклічне навантаження”.
Це прогулянки в середньому темпі, біг. Під час фізичного навантаження збільшується потреба організму в кисні, дихання стає більш глибоким, частішим і ефективнішим. Таким чином, зміцнюються і серцево-судинна, і дихальна системи.
“Основна мішень вірусу – альвеолярні клітини. Для COVID-19 характерне переповнення легеневих артерій і вен кров’ю зі склеюванням еритроцитів, утворення тромбів, закупорка судин і крововиливи. Пізніше в легенях починаються структурні зміни – легенева тканина рубцюється, знижується її еластичність, утруднюється обмін кисню і вуглекислого газу. Тому дихальна гімнастика – це унікальний оздоровчий метод, який базується на проведенні в певній послідовності дихальних вправ”, – наголошує лікарка.
За її словами, дихальні вправи підтримують і відновлюють функціональні можливості легень, які важливі для всього організму.
“Повітря, так само як і їжа, дарує нашому тілу енергію, в легенях покращуються кровообіг і вентиляція, організм активніше забезпечується киснем. Однак потрібно враховувати, що ефект від дихальних вправ нетривалий – вправи діють, поки їх виконують. Тому важливо робити їх хоча би двічі в тиждень, а в час пандемії раджу й щодня”, – говорить Наталія Брикса.
Для зміцнення легень у домашніх умовах рекомендується частіше змінювати позицію тіла в положенні сидячи або лежачи. Час від часу потрібно порухатися, провітрити приміщення, організувати активні паузи з вправами на розтяжку, розминку, глибоке дихання.
Корисними будуть також помірні силові вправи: присідання, потягування на носках, віджимання руками від стіни, столу або підлоги, вправи для черевного пресу, рухи з гантелями. Вправи потрібно узгодити з диханням. Активні рухи руками допомагають розправити грудну клітку і легені.
У той же час активні рухи на розтяжку тіла, наприклад, нахили в сторони з глибоким вдихом, покращують еластичність легенів. Таким чином, покращиться функціональний стан всього організму і здоров’я легень також.
Прокоментуйте